Į sporto šventę „Bastilijoje“ tryliktą (gal paskutinį?) kartą rinkosi neįgalieji (21) 

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-06-16 08:33

Šiemet į neįgaliųjų sporto šventę-varžybas susirinko kaip niekad daug neįgaliųjų iš visos šalies. Daivos Žebelienės nuotrauka 

Vakar sporto komplekse „Bastilija“ 13-tą kartą surengta tradicinė šalies neįgaliuosius sukvietusi sporto šventė. Atvyko apie 100 svečių, dar 50 dalyvių susirinko iš Tauragės rajono.Suvažiavo komandos iš Kauno, Kėdainių, Raseinių, Kazlų Rūdos, Šakių, Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Adakavo. Susirinkusieji varžėsi jų pomėgius ir galimybes atitinkančiose šaškių, šachmatų, smiginio, figūrinio važiavimo ratukais, baudų metimo ir kitose rungtyse. 

Nugalėtojai

Tauragiškiai pelnė 11 medalių: pirmosios vietos medaliais pasipuošė Petras Kasanavičius, Eugenija Rudzinskienė, Kristina Liolaitė ir Alfonsas Balčiūnas, antrosios – Petras Lažauninkas,

Algirdas Bruklys, Regina Bartusevičiutė, Edvardas Gasinskas ir Ramūnas Jucius, trečiosios – Petras Lažauninkas ir Algė Norvaišaitė.

Prie šachmatų lentos nepralenkiamas buvo raseiniškis Linas Dunauskas.

Šaškių turnyre pirmąją vietą užėmė irgi raseiniškis Juozas Jonyla. Antras liko tauragiškis Petras Lažauninkas. Moterų turnyre geriausiai sekėsi Vidmutei  Venciuvienei iš Šakių.

Taikliausiai kamuoliuką į taikinį mėtė Pranas Juodis iš Pagėgių. Tauragiškis Algirdas Bruklys šioje rungtyje užėmė antrąją vietą.

Figūrinio važiavimo neįgaliojo vežimėliu varžybose moterų ir vyrų grupėse nepralenkiami buvo tauragiškiai Petras Kasanavičius ir Kristina Liolaitė. Antrosios vietos nugalėtoja paskelbta Regina Bartusevičiutė.

Dar geriau tauragiškiai pasirodė elektrinių vežimėlių rungtyse. Pirmąją vietą grupėje iškovojo Eglė Laurinaitytė, antrąją – Modestas Ramanauskas, trečiąją – Algė Norvaišaitė.

5 kg bokalą ilgiausiai išlaikė Stasė Sabataitienė iš Kazlų Rūdos ir  Egidijus Parnarauskas iš Raseinių. Antrosios vietos medalį iškovojo tauragiškis Edvardas Gasinskas.

Krepšinio aikštėje nuo baudų metimo linijos taikliausias buvo pagėgiškis Pranas Juodis, kiek atsiliko tauragiškis Ramūnas Jucius. Moterų varžovių grupėje geriausiai sekėsi kaunietei Lidijai Chaubšajevai.

Smiginio rungtyje pirmosios vietos medalį pelnė Pranas Juodis iš Pagėgių. Tauragiškis Petras Lažauninkas liko trečias. Smiginio rungtį sėdint neįgaliojo vežimėlyje laimėjo Eugenija Rudzinskienė.

Šaudymas iš lanko geriausiai sekėsi tauragiškiui Alfonsui Balčiūnui.

Renginio dalyviams organizatoriai – Tauragės rajono neįgaliųjų draugija – įteikė diplomus, prizininkus papuošė medaliais. Prizą įsteigė ir šaudymo iš lanko rungties rengėjas Tauragės ratukų sąjungos pirmininkas Eugenijus Abromas. Į šventę atvyko Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos vadovas Anatolijus Čupkovas. Koncertavo Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Svaja“.

13-as kartas „Bastilijoje“ gali likti paskutinis

Šventėje neįgalieji ne tik sportavo, bet ir bendravo su panašaus likimo žmonėmis. Žmonės džiaugėsi, kad tradicinei sporto šventei turi tokias puikias sąlygas. Meras Sigitas Mičiulis dėkojo šventės rengėjams Tauragės sporto centrui ir sporto kompleksui „Bastilija“, visoms komandoms įteikė po dovaną, o po oficialios dalies priėjęs prie būrelio ratukuose sėdinčių neįgaliųjų suskubo pasigirti, kad savivaldybės administracijos pastate bus įrengtas liftas neįgaliesiems. Kad ketinama privatizuoti „Bastiliją“, meras neužsiminė. 

Apie ketinimą parduoti „Bastiliją“ nuomonės pasiteiravome Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos narės Kristinos. Ratukuose sėdinti moteris žurnalistei sakė, kad būtų labai gaila, jei savivaldybė verslui atiduotų tokį objektą.

– Mums, neįgaliesiems, būtų labai gaila. Tiek metų čia vyko respublikiniai sportiniai renginiai. Savivaldybei už patalpų nuomą mokėti nereikėjo, o verslininkas vargu ar nemokamai įsileis. Labai nustebčiau, jei sužinočiau, kad tokią idėją pasiūlė meras arba jei jis „Bastilijos“ privatizavimui pritaria. Jis pats – krepšininkas ir daug metų puoselėjo sportą. Man būtų šokas. Labai stipriai nusivilčiau meru, nors lig šiol visada jį užstodavau, sakydavau, kad ne jis vienas priiminėja sprendimus, – nusivylimo neslėpė Kristina. 

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras