Sėdo ant dviejų kėdžių(13)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-09-08 12:12

Tauragės šilumos tinklų direktorius Mindaugas Nevardauskas nuo šiol vadovauja ir Tauragės butų ūkiui. Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės savivaldybės kontroliuojamos bendrovės Tauragės šilumos tinklai direktorius kaunietis Mindaugas Nevardauskas sėdo ant dviejų kėdžių – jis paskirtas vadovauti ir privatizuojamam Tauragės butų ūkiui. Kodėl priėmė būtent tokį sprendimą, savivaldybės vadovai ir butų ūkio valdyba neviešina, o butų ūkio direktoriaus pavaduotojas Egidijus Vaitiekus tik gūžčioja pečiais – jo niekas į valdybos posėdį nekvietė ir laikinai vadovauti įmonei nesiūlė. Ar M.Nevardauskui sėdus ant dviejų kėdžių nekils interesų konflikto? Juk šilumos tinklai šilumą parduoda, o daugiabučiai, kuriuos administruoja butų ūkis, ją perka. Šilumininkų vadovas šioje situacijoje jokio interesų konflikto neįžvelgia ir skaičiuoja už dvigubas pareigas gausiantis gerokai didesnį atlyginimą.

Vadovaus, kol baigsis privatizacija

Rugpjūčio 31-ąją posėdžiavusi Tauragės butų ūkio valdyba, kuriai vadovauja butų ūkio direktoriaus pareigas palikęs Liutauras Indriuška (nuo rugsėjo 4-osios jis dirba Tauragės ligoninės vadovu), aptarti būsimų įmonės valdymo planų pasikvietė Tauragės šilumos tinklų direktorių Mindaugą Nevardauską. Kaip penktadienį „Tauragės kurjerį“ informavo pats M.Nevardauskas, svarstytas vienintelis klausimas – jo skyrimas laikinuoju Tauragės butų ūkio direktoriumi. Šias pareigas jis eis, kol bus baigti įmonės privatizacijos procesai.

Rugsėjo 1-ąją M.Nevardauskas į Tauragę neatvyko – turėjo tėvadienį. Paklaustas, ar dėl naujųjų savo pareigų neįžvelgia interesų konflikto, patikino, kad ne.

Mindaugas Nevardauskas: „Dirbsiu pusantro etato“

„Tauragės kurjeris“.  Turime informacijos, kad esate paskirtas vadovauti butų ūkiui.

M.Nevardauskas. Laikinai, iki privatizavimo pabaigos.

TK. Kodėl sutikote ir kokiu būdu vienu metu dvejas pareigas eisite. Suspėsite? 

M.N. Visa esmė ta, kad reikės perimti daugiabučių modernizavimą. Ir po to galvoju – atsiras toks tarpas tarp vieno direktoriaus ir kito. Galvoju, reikia man pačiam įsigilinti, ir bus tas žymiai lengvesnis perėjimas į šilumos tinklus. Padirbsiu, įsigilinsiu, po to bus žymiai lengviau pereiti ten. Čia didelė mašina ir reikia labai sklandžiai perimti.

TK. Pats sakote, kad „mašina“ didelė. Abi įmonės nemenkos. O kaip su interesais? Šilumos tinklai šilumą parduoda, daugiabučiai ją perka. Jūs vadovausite įmonei, kuri kad ir netiesiogiai, bet šilumos tinklų pagamintą produktą perka. Ar neišeis taip, kad pats parduodat, pats perkat?

M.N. Ne butų ūkis šilumą perka, perka namai. Butų ūkis administruoja, bet neperka, prižiūri.

TK. Bet šilumos tinklai suinteresuoti, kad šilumos būtų nupirkta daugiau, o butų ūkis – kad daugiabučiai kuo daugiau sutaupytų. Tai kaip čia išeina?

M.N. Aš jums pasakysiu labai paprastai – 90 procentų šalies miestų, išskyrus didžiuosius miestus, šilumos tinklai prižiūri pastatų vidaus šildymo sistemas. Ką butų ūkis gali padaryti kitokio negu šilumos tinklai? Nelabai suprantu. Tai visiškai nesusiję. Interesų konflikto nėra visiškai, jokio. Pavyzdžiui, Rietave yra viena įmonė, yra Kaišiadoryse ir Elektrėnuose viena įmonė, kuri viską daro – ir prižiūri, ir eksploatuoja. Ir Vokietijoj, ir Lenkijoj taip yra. Visur yra viena įmonė savivaldybės, kuri atlieka viską.

TK. Tai ten yra viena įmonė, o jūs vadovausite dviem. Tada kitas klausimas – kokią jūs algą gausite – dvigubą?

M.N. Iš butų ūkio gausiu pusę vadovo algos.

TK. Galite įvardyti sumą?

M.N. Nežinau, apie 700 eurų, man atrodo.

TK. O pagal darbo laiką kaip suspėsite? Dirbsite pusantro etato?

M.N. Suspėsiu. Taip, dirbsiu pusantro etato.

***

Kaip skelbiama Tauragės šilumos tinklų informacinėje sistemoje apie darbo užmokestį, šios įmonės direktoriaus atlyginimas siekia 1820 Eur neatskaičiavus mokesčių.

Pavaduotojo į posėdį nekvietė

Trečiadienį savivaldybės taryba svarstė daugiabučių renovacijos Tauragės savivaldybėje administravimo perdavimo klausimą Tauragės šilumos tinklams. Politikai šiam klausimui pritarė, daugiabučių renovaciją šilumos tinklai perims nuo lapkričio 1-osios.

M.Nevardauskas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad už daugiabučių renovaciją Tauragėje ir toliau bus atsakinga šiuo metu Tauragės butų ūkyje projektų vadovės pareigas einanti Gintarė Rakauskienė. Tik ji gali būti įdarbinta Tauragės šilumos tinkluose. Ir gal net ne ji viena, gali būti, kad šiam darbui prireiks ir daugiau darbuotojų. Kokia alga bus mokama G.Rakauskienei, M.Nevardauskas patikino dar nežinantis.

„Tauragės kurjeris“ susisiekė ir su Tauragės butų ūkio direktoriaus pavaduotoju Egidijumi Vaitiekumi. Kodėl klaikinai vadovauti įmonei paskirtas ne jis? Tačiau E.Vaitiekus į šį klausimą atsakyti negalėjo – į valdybos posėdį jis nekviestas ir kas jo metu buvo nuspręsta, neinformuotas, tik matęs, kad į jį buvo atvykęs Tauragės šilumos tinklų direktorius M.Nevardauskas.   

Šilutiškis Liutauras Indriuška Tauragės butų ūkio direktoriumi nedirbo nė metų – 2016 metų lapkritį iš pareigų atleidus šios įmonės vadovę Editą Vaitkutę-Zinkę, ją iš karto pakeitė L.Indriuška. Jis paskirtas ir Tauragės butų ūkio valdybos pirmininku.

Kol kas nepatvirtintais duomenimis, L.Indriuška vadovauti butų ūkio valdybai lieka. Susisiekti su juo nepavyko, į redakcijos telefono skambučius jis neatsiliepė.

Tauragę, anot opozicijos, apsėdo velnias

Apie M.Nevardausko paskyrimą vadovauti Tauragės butų ūkiui neinformuota ne tik žiniasklaida, bet ir savivaldybės taryba, juo labiau opozicija. Jos lyderiui Pranui Petrošiui penktadienį ši žinia buvo staigmena.

– Slepia viską nuo mūsų, absoliučiai viską. Sveiku protu tai nesuvokiama – šilumos tinklai suinteresuoti šilumos kuo daugiau parduoti, daugiabučiai – kuo mažiau jos nupirkti. Tauragės vadovybė visiškai nebeturi sveiko proto. Juk tiek kompetentingų žmonių yra Tauragėj, tiek dirbančių tose įmonėse. Argi negali likviduojamai ar privatizuojamai įmonei vadovauti tos įmonės darbuotojas? Kodėl reikia sėdėti ant dviejų kėdžių? Man asmeniškai atrodo, kad niekur kitur, išskyrus Tauragę, taip nėra. Ar velnias tą mūsų Tauragę pristojo? – emocingai kalbėjo tarybos narys.

P.Petrošius įsitikinęs, kad tokiais sprendimais valdančioji koalicija sąmoningai kenkia Tauragės žmonėms. Jis mano, kad į svarbius postus specialiai sodinami iš kitų rajonų atvykę žmonės.

– Kad vykdytų visus tuos juoduosius darbus, kuriuos užsako rajono valdžia. Kitaip šitos situacijos pavadinti negaliu. Manau, kad jeigu įmonės direktoriumi būtų paskirtas vietinis žmogus, jis tikrai, būdamas tauragiškis, nesutiktų su tokiais neprotingais sprendimais, bandytų išsakyti savo valią. O dabar dirba svetimų rankomis, o svetimi, jeigu kas, sės į mašiną ir kitą rytą nebeatvažiuos, – svarstė P.Petrošius.  

Etikos sargai situaciją Tauragėje nagrinės

„Tauragės kurjeris“ apie dviem savivaldybės kontroliuojamoms įstaigoms vadovausiantį vieną ir tą patį vadovą išsiuntė užklausą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK). Kaip redakcijai netrukus pranešė komisijos atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė, šiai situacijai išsiaiškinti komisijai prireiks laiko.

– Kadangi klausimas rimtas, prireiks šiek tiek laiko jam išsiaiškinti, – penktadienį informavo E.Ivanauskaitė.

VTEK į „Tauragės kurjerio“ užklausą atsakyti pažadėjo šią savaitę.   

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras