Liutauras Indriuška nebenori vadovauti ligoninei?(11)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-11-20 08:00

Vos kelis mėnesius Tauragės ligoninei vadovaujantis Liutauras Indriuška nori grįžti į Šilutę. „Tauragės kurjerio“ archyvo nuotrauka

Šilutiškis Liutauras Indriuška, vos kelis mėnesius vadovaujantis Tauragės ligoninei, užsimanė grįžti į Šilutę ir vėl vadovauti šios savivaldybės Pirminės sveikatos priežiūros centrui – pateikė dokumentus šio rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus konkursui. Kodėl Tauragės butų ūkio direktoriaus kėdę į Tauragės ligoninės vadovo postą iškeitęs L.Indriuška nebenori vadovauti didžiausiai Tauragės gydymo įstaigai, jis neatskleidžia, o Šilutės meras Vytautas Laurinatis kerta iš peties ir buvusį Šilutės poliklinikos vadovą išvadino kenkėju. Šių pareigų pastarasis neteko lygiai prieš metus. 

Per metus vadovavo kelioms įmonėms

Iš Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriaus pareigų Šilutės savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu Liutauras Indriuška buvo atleistas prieš metus – 2016-ųjų lapkričio 14-ąją. Tiesa, su tokiu mero sprendimu jis nesutiko – kreipėsi į teismą reikalaudamas grąžinti jį į postą. Teismų procesai dar nesibaigę. Nelaukdamas jų pabaigos, L.Indriuška tapo Tauragės savivaldybės valdomos bendrovės Tauragės butų ūkis valdybos pirmininku, o netrukus ir vadovu. Liepą laimėjo konkursą Tauragės ligoninės direktoriaus pareigoms eiti, tiesa, kad būtent šis Liberalų sąjūdžio narys šį konkursą laimės, neoficialiai kalbėta iš anksto. Prognozės pasitvirtino – liepos 12-ąją L.Indriuška patvirtintas konkurso laimėtoju, prie ligoninės vairo stojo rugsėjį.  

Netrukus pasklido informacija, kad Tauragės ligoninė turi didžiulių finansinių sunkumų, kurie iš naujojo įstaigos vadovo pareikalaus sudėtingų sprendimų. Galbūt todėl lapkričio 14-ąją L.Indriuška pateikė dokumentus dalyvauti Šilutės rajono savivaldybės administracijos skelbtame konkurse į Šilutės PSPC direktoriaus pareigas. Neoficialiomis žiniomis, tokį sprendimą lėmė L.Indriuškos noras dirbti arčiau namų.

Su žurnalistais nekalbus

Kaip žiniasklaidai sakė Šilutės rajono savivaldybės administracijos Personalo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Bernotienė, L.Indriuška pirmas pateikė dokumentus dalyvauti šiame konkurse.

Kiek pretendentų į PSPC direktoriaus pareigas bus iš viso, paaiškės po kelių dienų, kai baigsis dokumentų pateikimo terminas. Anot D.Bernotienės, konkursas į PSPC direktoriaus pareigas planuojamas lapkričio 23 d.

Tauragės ligoninės direktorius L.Indriuška, „Tauragės kurjerio“ paklaustas, kodėl pretenduoja į Šilutės poliklinikos vadovo pareigas, kodėl nebenori vadovauti Tauragės ligoninei, su žurnaliste kalbėti atsisakė, paprašė klausimų raštu.

– Ar galima visus klausimus raštu? Ačiū, bet dabar turiu išbėgti į savivaldybės posėdį. Viso gero, – taip į klausimus atsakė L.Indriuška.

Į raštu siųstus klausimus atsakymų nesulaukėme.

Paklausta, ar ligoninės kolektyvas žino apie vadovo planus, Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotoja slaugai Laima Laugalienė į klausimą taip pat neatsakė, sakė nenorinti šios informacijos komentuoti. 

Šilutės meras: atleistas, nes kenkė įstaigai

Iš pareigų Šilutės poliklinikoje L.Indriušką pernai atleidęs Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis žodžių į vatą nevyniojo. Šilutės meras mano, kad L.Indriuškos karjeros posūkiai susiję su jo priklausomybe Liberalų sąjūdžiui.

– Tai čia jis (L.Indriuška, – red.) žaidžia. Jis tiesiog nori trukdyti konkursui. Aš jį atleidau. Teismo procesai tebevyksta – Šilutės apylinkės teismas pripažino, kad teisėtai atleidau, Klaipėdos apygardos teismas pripažino, kad neteisėtai atleidau, tai mes kreipėmės į Aukščiausiąjį Teismą ir lapkričio 22 dieną numatytas bylos nagrinėjimas. Jis yra piktybiškas žmogus, mums nieko naujo. Tai kenkėjas, – L.Indriušką apibūdino Šilutės savivaldybės meras.

Paklaustas, kodėl L.Indriuška buvo atleistas iš Šilutės PSPC direktoriaus pareigų, V.Laurinaitis patikino, kad jis „labai blogai tvarkėsi kaip vadovas“.

– Jo vadybiniai gebėjimai labai prasti, įstaigoje buvo įtampa, kolektyvas buvo nusiteikęs prieš. Negalėjom ilgiau jo laikyti, kadangi labai kenkė įstaigai. Mums buvo labai keista, kai jis laimėjo konkursą vadovauti Tauragės ligoninei. Tauragės ligoninė – tokia įstaiga. Tai čia pas mus yra kaip anekdotas dabar. Liberalų sąjūdis, nieko nepadarysi, viskas pagal partinę liniją. Ir Šilutėj jį kai paskyrė Pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriumi, savivaldybės administracijos direktorius buvo Liberalų sąjūdžio narys. Čia grynai partiniai sprendimai, – įsitikinęs Šilutės meras.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras