Galutinis verdiktas – uždaryti!(56)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-03-09 07:11
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Vakar apie pietus užkandinėje „Pas Ahmedą“ virė darbas – pardavėjos vos spėjo dovanai tiekti maistą. Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Tai, kas vakar vyko šalia miesto centrinės aikštės įsikūrusioje užkandinėje, privertė aikčioti ne vieną tauragiškį. Gausų būrį miestelėnų eilėse vertė stumdytis nemokamai dalijami kebabai. Atrodo, kad alkana minia neskubėjo skirstytis net ir tada, kai užkandinę vėl uždarė uoliai patikrinimus atliekantys Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai. Kebabinės savininkas turkas Ahmedas Ince neapsikentęs tikrintojus išprašė lauk. Tačiau pastarieji netrukus jau grįžo lydimi policijos pareigūnų, o baigiantis darbo dienai paskelbė verdiktą, kuris privertė verslininką stvertis už galvos.

Konkurentų kerštas?

Po paskutinio Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų patikrinimo užkandinės „Pas Ahmedą“ veikla vasario 20 dieną buvo sustabdyta. Tada VMVT vadovai aiškino, kad aptikta daug pažeidimų, kuriuos pašalinus kebabinės veikla bus atnaujinta. O užkandinės savininkas A.Ince tauragiškiams pažadėjo, kad vos atsidaręs vieną dieną kebabus dalins nemokamai. Ketvirtadienį prieš pietus pradėjusi veikti atnaujinta užkandinė tikrai ne prekiavo, o dalijo maistą veltui. A.Ince draugė Jurgita pastebi, kad nebuvo galima įsigyti tik didelės turkiškos duonos gaminio bei kebabo lėkštėje. Tiek jos, tiek jos draugo Ahmedo nuostabai, vos po gero pusvalandžio į užkandinę atskubėjo VMVT specialistai ir pareikalavo nebeaptarnauti klientų.

– Aš jiems aiškinau, kad negaliu negerbti klientų, netesėti duoto pažado, kad tegul nešdinasi pro duris jie, tikrintojai, bet žmonių skriausti neleisiu. Mane palaikė ir eilėje stovėję gal 50 tauragiškių, tad veterinarijos specialistai privalėjo išeiti. Neįsivaizduoju, ko jie atėjo ir ką ketino tikrinti, bet akivaizdu, šis tikrintojų vizitas – tyčinis konkurentų darbas, – vakar po pietų kalbėjo A.Ince.

Mums besikalbant paskambino viena užkandinėje dirbančių moterų ir pranešė, kad VMVT specialistai atvyko ir vėl, lydimi policijos.

Reaguota į skubų pranešimą

Šįkart užkandinės klientai vis tik buvo išvaryti į gatvę, kebabinėje pradėtas patikrinimas. Tauragės VMVT viršininkas Matas Kazlauskas paaiškino, kad užkandinei „Pas Ahmedą“ dirbti buvo leista nuo kovo 7 d., o kovo 8 d. rytą buvo gautas kolegų iš Klaipėdos VMVT skubus pranešimas apie galimą salmoneliozę.

– Į tokį skubų pranešimą mes privalėjome skubiai reaguoti. Mums buvo pranešta, kad Achmedo užkandinėje Gargžduose aptikta pavojinga žmogaus sveikatai bakterija salmonela. Bakterija rasta Lenkijos gamintojo mėsos pusgaminyje kebabams. Iš atsiųsto pranešimo matyti, kad užkrėstas pusgaminis į Gargždus buvo atvežtas iš Tauragės, Vytauto g. 62, t.y. UAB „Amed“ arba kitaip – užkandinės „Pas Ahmedą“. Susisiekus su įmonės vadovu ir sutikrinus jo turimus dokumentus rasta neatitikimų. Todėl buvo nutarta dar kartą nuvykti į užkrėstos mėsos pakrovimo vietą ir įsitikinti maisto saugumu. Tačiau darbuotojai negalėjo atlikti tyrimo, nes buvo išprašyti laukan. Nebeliko kitos išeities, kaip kviestis pagalbon policiją. Tad šiuo metu vyksta tyrimas ir duomenų kol kas dar nėra, – telefonu informavo Tauragės VMVT vadovas.

Pasak jo, jeigu ant Tauragėje turimos mėsos pusgaminių bus aptiktas tas pats Lenkijos gamintojo nurodytas partijos numeris, nereikės nė tyrimo – mėsa jau ištirta ir bakterija nustatyta.

Ko užsirūstino klaipėdiečiai?

Vakar redakcijoje apsilankęs A.Ince pasakojo, kad Klaipėdos VMVT specialistai jo užkandinėje Gargžduose lankosi itin dažnai.

– Per 9 mėnesius buvo net 15 patikrinimų. Dar būtų suprantama, jeigu tikrintojai rastų rimtų pažeidimų, bet paprastai jie nieko neranda, todėl kabinėjasi prie mažmožių. Kartais prieinama iki absurdo. Mano supratimu, tai daroma tyčia, su tam tikrais ketinimais. Dabar aiškina, kad rado salmonela bakteriją. Net jeigu ir rado, juk bakterija aptikta ne pas mane, ne mano įrenginiuose, ne mano patalpose, o lenkų mėsos gaminyje. Vadinasi, bausti, kaltinti reikėtų irgi ne mane, o lenkus. Ar aš kaltas, jeigu man pardavė, o aš nusipirkau prastą mėsą? Juk aš irgi patiriu nuostolių: perku pusgaminius, kurie, pasirodo, netinkami vartoti. Kodėl niekas į tai neatsižvelgia? Tai tiesiog nežmoniška. Juk aš noriu tik dirbti, būti naudingas sau ir visuomenei, stengiuosi kaip įmanydamas visiems įtikti, niekada nieko nesu net įžeidęs, o man spjauna į veidą, – su ašaromis akyse kalbėjo kebabinės „Pas Ahmedą“ savininkas A.Ince.

Jaučiasi nereikalingas

Iš vakarinės Turkijos dalies į Lietuvą atkeliavęs turkas A.Ince lietuviškai kalba beveik laisvai. Vyras su pietiečiams būdingu temperamentu dėstė, kad lietuviai neleidžia jam dirbti.

– Aš atvažiavau čia dirbti. Beveik visus dabartinius savo konkurentus išmokiau, kaip reikia gaminti tikrą turkišką kebabą. Tačiau iš lietuvių elgesio sprendžiu, kad jie nenori manęs matyti Lietuvoje, siekia visais įmanomais ir neįmanomais būdais mane išguiti. Man keista, kodėl žmonės į akis šypsosi, o už akių daro visai ką kita. Ir kodėl man neleidžia dirbti, bet nepasako: „Važiuok iš čia, tu mums nereikalingas“. Jeigu taip pasakytų, iškart išvažiuoju į kitą šalį, – vakar dėstė užkandinės „Pas Ahmedą“ savininkas, savo veiklą plėtojantis ne viename Žemaitijos rajone.

Patikrinimas – lemtingas

Kaip parodė tyrimo rezultatai, vakarykštė diena užkandinei „Pas Ahmedą“ buvo lemtinga – tikrintojai nusprendė ją uždaryti visiems laikams. Tauragės VMVT viršininkas M.Kazlauskas darbo dienos pabaigoje informavo apie aptiktus pažeidimus.

– Komisija pateikė išvadas. Nustatyta, kad nėra šviežios mėsos įsigijimo dokumentų, nepaskirtas asmuo, atsakingas už savikontrolę, neužtikrintas padažų temperatūros režimas, produktus įsigijusi ir juos tvarkančios įmonės – skirtingos. Rasti pažeidimai leidžia spręsti, kad tikrinamas objektas nedaro išvadų, neketina bendradarbiauti. Todėl nuspręsta, kad UAB „Amed“ kaip maisto tvarkytojo pažymėjimas turi būti panaikintas, o veikla uždrausta, – sakė M.Kazlauskas.

Išvyksta iš Lietuvos

Po komisijos išvadų paskelbimo A.Ince vakar „Tauragės kurjeriui“ sakė nebeketinąs ilgiau likti Lietuvoje.

– Jeigu čia galioja tokie keisti įstatymai, man nebėra ką čia veikti. Kas nori, tas mano veiklą tegul perima, bet ilgiau čia būti nebeturiu sveikatos. Bent jau kuriam laikui tikrai išvažiuoju, – sakė uždarytos užkandinės savininkas.

Jis vakar dar tęsė nemokamą kepamų kebabų ir kitų užkandžių dalijimą. Ar tesės anksčiau duotą pažadą visą savaitę gaminius pardavinėti už pusę kainos, vakar A.Ince negalėjo pasakyti.

O M.Kazlauskas, savo ruožtu, ketina tikrinimą tęsti.

– Su komisijomis išvadomis A.Ince supažindintas tik žodžiu. Jis pažeidimų nepripažįsta, su jais nesutinka. Todėl savo sprendimą jam išsiųsime raštu, – sakė Tauragės VMVT viršininkas.

Jeigu kebabinė „Pas Ahmedą“ pageidautų savo veiklą ateityje tęsti, ji turėtų praeiti ilgą kelią, kuris reikalingas norint įregistruoti naują įmonę.

Skaityti komentarus (56) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras