Biblioteka kviečia keliauti laiku(5)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-05-25 06:58

Daivos Žebelienės nuotrauka

Unikali virtualios realybės bibliotekų paslauga „Laiko portalas“ atvyko į Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką ir laukia lankytojų, norinčių pakeliauti laiku, žinias ir senovės išmintį patirti nauju – virtualios realybės – formatu.

„Laiko portalas“ buvo sukurtas siekiant parodyti, kaip bibliotekos gali panaudoti modernias technologijas visuomenei šviesti. Jis tapo savotiška ateities bibliotekos vizija virtualiojoje erdvėje.

Naudojant specialias kompiuterines technologijas, bibliotekos lankytojams suteikiama galimybė keliauti laiku ir pamatyti istorinius įvykius bei asmenybes. Padedami portalo, žmonės gali nusikelti į praeitį, prie žymiosios italų renesanso menininko Rafaelio freskos „Atėnų mokykla“, susitikti su graikų išminčiais Aristoteliu, Pitagoru bei Platonu ir su jais pabendrauti.

Tai paslauga, sukurta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ metu, dabar „Laiko portalas“ keliauja per Lietuvos viešąsias bibliotekas.

Kartu atkeliavo specialus inovatyvius bibliotekų projektus pristatantis stendas. Jis skirtas parodyti, kaip pasikeitė šiandieninės Lietuvos bibliotekos ir kokias modernias paslaugas jos teikia lankytojams.

Visi, kurie susidomėjo šiuo projektu, kviečiami į B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaityklą gegužės 29–birželio 6 dienomis nuo 10 iki 18 val. Registracija grupėms (8 446) 62 025.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras