Butų ieškantys studentai papuola į sukčių pinkles(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-08-21 08:43

Mortos Mikutytės asociatyvi nuotrauka

Rugpjūtį studentai su įkarščiu puola ieškoti nuomojamų butų, mat tada jau aišku, kas ir kur studijuos – reikia gyvenamojo ploto. Neretas papuola į sukčių pinkles, tarp jų – ir viena tauragiškė.

Policijos pareigūnams pranešta, kad į galimų sukčių pinkles pateko 19-metė tauragiškė. Studentė, internetiniame skelbimų puslapyje skelbiu.lt radusi skelbimą apie nuomojamą butą Kaune, telefonu susitarė su butą neva nuomojančiu vyriškiu dėl nuomos sąlygų. Galiausiai į jo nurodytą banko sąskaitą pervedė 300 eurų užstatą. Tačiau vėliau su „nuomotoju“ telefonu susisiekti nebepavyko. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Pastaruoju metu pastebimas pranešimų apie sukčius pagausėjimas. Jei informuojant apie artimiesiems neva nutikusias nelaimes ant kabliuko pakliūva senyvo amžiaus žmonės, tai dėl buto nuomos apgauti bandoma pigaus būsto ieškantį jaunimą. Spaudoje galima aptikti ne vieną straipsnį apie tai, kad nuomojamas butas iš nuotraukų atrodė tvarkingas, geroje vietoje ir nuomos kaina buvusi itin patraukli. Paskambinus nurodytu telefono numeriu atsiliepę asmenys dažnai randa paaiškinimų, kodėl kaina tokia maža – skubiai reikalingi pinigai, nenori laikyti tuščio buto, reikia išvykti. Visgi vos tik sutariama dėl užstato ir jis būna pervedamas – tam, kad neišnuomotų buto kitam – buto „savininkas“ prapuola kaip į vandenį. Be abejo, su pervestais pinigais.

Butų skelbimus atidžiau stebintys, žinantys rinkos kainas specialistai net įvardija pastebintys, kad kuriant netikrus nuomos skelbimus naudojamasi kituose skelbimuose rastomis realiomis nuotraukomis. Tad nuolat tikrinant skelbimų portalus ir pastebint tokią tendenciją derėtų gerai pasvarstyti, ar nemačius buto, nepasirašius nuomos sutarties, verta pervesti savo pinigus nežinia kam.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras