Pagramantis sužavėjo Klaipėdos žurnalistus(2)

2017-09-18 10:36

Nėra gražesnio krašto, kaip Lietuva. Dar kartą tuo įsitikinome keliaudami po žaliąjį Pagramančio regioninį parką, sužavėjusį laukine, neliesta gamta. Piliakalniai, per akmenis šniokščiančios upės ir upeliai, rėvos ir atodangos, kabantys tiltai, šimtamečiai ąžuolai, tyras oras, žaluma... Laimingi čia gyvenantys žmonės. Gal todėl tauragiškiai tokie draugiški, svetingi.

Nors mūsų kelionės savaitgalį orai nelepino, lietui buvome pasiruošę, tad ėjome visur, kur tik vedė šaunieji Pagramančio regioninio parko direkcijos vedliai – direktorius Sigitas Mėlinavičius ir lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė. Dėl mūsų jie aukojo ir savo poilsio dienų valandas, tad širdingai ačiū jiems. Labai patiko edukacinė programa „Meilės keliu“ – tai pilnas paslapčių, burtų su kvapnios arbatos aromatu kelias, pilna krūtine kvėpuojant gaiviu miško oru, klausantis puikios pasakorės Birutės Normantienės legendų apie Pagramančio kraštą.

Mes, miestiečiai, pripratę prie jūros bangų ošimo, buvome jau ir užmiršę, kaip nuostabiai čiurlena laukiniai miško upeliai... Veržėmės ir su baidarėmis į Jūros upę, tačiau sustabdė smarkus lietus.  Teko lįsti į šiltą pastogę – nepaprastai svetingai sutiko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras su savo šauniąja vadove Lina Lasauskaite. Sužvarbę greitai sušilome, nes ėmėmės darbų: gaminome, vėlėme muilą, išmokome, rodos, neįmanomą dalyką – susukti kastinį, ir net kelis žingsnelius populiarių tautinių šokių pramokome: smagumėlis tas „Malūnėlis“ arba „Karklai siūbavo...“ Šaunuolės centro darbuotojos Rita, Roma, Birutė. Ačiū jums!

Norkaičiuose pamiršome lietų, darganas ir kitas negandas, rankos dirbo, o galvos ir akys ilsėjosi nuo žydrųjų ekranų. Važiuodami namo dar užsukome ir į Tauragę, pasidžiaugėme gražiai sutvarkytu miesto centru, pastatais, pasigrožėjome užtvankoje šokinėjančiomis žuvimis. Gerdami kavą miesto centrinėje aikštėje jau dėliojome kitos kelionės planus. Mes, Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus nariai, spaudos, TV, radijo, interneto portalų žurnalistai, o tokių skyrius vienija 60, labai mėgstame keliauti. Jau beveik 10 metų keliaujame po Lietuvą, regioninius ir nacionalinius parkus. Galime drąsiai teigti, kad Pagramantis – vienas gražiausių matytų mūsų šalies kampelių. Ir mes būtinai dar čia sugrįšime!

 

Uostamiesčio žurnalistų keliautojų vardu

Jolanta Beniušytė, Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus pirmininkė

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras