Atgimimo aikštės fontanas sugedo nepataisomai(26)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-09-10 08:17

Fontanas Atgimimo aikštėje sugedo nebepataisomai. Arnoldo Vydmanto nuotrauka   

Atgimimo aikštėje septynerius metus žmones džiuginęs fontanas sugedo – pirmadienį jis išjungtas ir užkonservuotas. Miesto seniūnas sako, kad nebepataisomai. Tačiau seniūnija turi vilties, kad fontaną rekonstravus jis galėtų veikti dar mažiausiai tiek, kiek veikė. Projekto pavyzdžių dairomasi į kitus miestus. 

Pasak miesto seniūno Virginijaus Žiliaus, per septynerius metus fontano įranga susidėvėjo, todėl jį būtina rekonstruoti iš pagrindų. Be to, seniūno nuomone, būtina koreguoti patį fontano šioje miesto vietoje projektą, esą jį statant nepagalvota apie kai kurias aplinkos detales.

– Fontanas išjungtas visiškai, kadangi jis jau septynerius metus tarnavo, ir jo situacija yra prastoka. Su savivaldybės administracijos direktorium, meru kalbėjom, kad reikėtų arba rimto remonto, arba rekonstrukcijos į visiškai kitokį, panaudojant senojo fontano mašinų skyrių ir siurblius. O šito fontano hidroizoliacija vandenį leidžia į mašinų skyrių, dėl to atsiranda daug gedimų siurbliuose. Mes į fontaną šiek tiek chemijos pildavom, kad kalkes sunaikintų, nes Tauragės vandenyje jų daug, ir dėl to įranga susidėvėjo. Nieko amžino nėra, – antradienį „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo seniūnas.

V.Žiliaus nuomone, fontaną projektuojant neatsižvelgta į vėją miesto aikštėje. Žmonės ne kartą skundėsi, kad vėjui papūtus stipriau „išmaudoma“ visa Atgimimo aikštė. Todėl šiuo metu seniūnija svarsto apie naują fontano projektą – jis galėtų būti pulsuojantis, galbūt apšviestas, net muzikinis, o žmonės arti priėję nesušlaptų. Esą kažkas panašaus yra Kuršėnuose, apie panašų fontaną svarsto Radviliškis. Tačiau tokiems planams reikia pinigų, tiek šių metų seniūnijos biudžete nėra numatyta.

Jei savivaldybės administracija apsispręs fontaną rekonstruoti, lėšų šiam reikalui reikėtų skirti jau iš kitų metų biudžeto.

V.Žiliaus teigimu, kitas miesto fontanas – skvere prie „Bangos“ vis dar veikia puikiai. Neseniai buvo pakeistas jo siurblys, kuris, tikimasi, veiks dar ne vienerius metus.

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras