Girtas saugiausios mokyklos direktorius „auklėjo“ policiją(90)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-04-18 11:27
Karolinos Stažytės nuotrauka

Batakių vidurinei mokyklai vadovaujančio Rimvydo Varanavičiaus atžvilgiu pradėta baudžiamoji teisena. Karolinos Stažytės nuotrauka

Vėlų antradienio vakarą Batakiuose policijai įkliuvo neblaivus vyras. Prisistatęs pedagogu, jis pareigūnus „paauklėjo“ rusiškais keiksmažodžiais. Atgabenus įsikarščiavusįjį į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą paaiškėjo, kad vyras nemelavo – policininkus iškoneveikė Batakių vidurinės mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius. Direktoriui nustatytas vidutinis girtumas, naktį jis praleido laikino sulaikymo kameroje.

Policijos įvykių suvestinėje, kur skelbiami tik tie įvykiai, už kuriuos gresia baudžiamoji atsakomybė, rašoma, kad antradienį, apie „21.30 val. Tauragės r., Batakių mstl., R.V. (vyr.), būdamas neblaivus, (nustatytas 2,05 promilės girtumas) necenzūriniais žodžiais iškoneveikė policijos pareigūnus“. Policija išplatino ir informacinį šio įvykio pranešimą. Jame sakoma, kad pareigūnus iškoneveikęs įkaušėlis yra pedagogas. Patruliavusiems policijos pareigūnams teko išklausyti nuo alkoholio apsvaigusio vyro pamokymų ir pareigūnams skirtų necenzūrinių apibūdinimų. Policija informuoja, kad policijos dėmesį patraukęs vyras sunkiai bepastovėjo ant kojų, kėlė triukšmą ir gestikuliavo rankomis. Nuo įtartinai atrodančio vyro sklido stiprus alkoholio kvapas. Pareigūnai įkaušusį batakiškį įspėjo liautis drumstus viešąją tvarką. Tačiau šis ne tik nesirengė paklusti reikalavimams, bet dar labiau įsismarkavo. „Pedagogu prisistatęs vyras, policijos pareigūnų reikalavęs jį pavėžėti, vėliau persigalvojo ir, įpindamas rusiškus necenzūrinius keiksmažodžius, išplūdo pareigūnus. Pristačius viešosios tvarkos pažeidėją į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą alkoholio matuokliu jam buvo nustatytas vidutinis (2,05 promilės) girtumo laipsnis“, – rašoma policijos pranešime.

Už valstybės tarnautojo įžeidimą Batakių vidurinės mokyklos direktoriui R.Varanavičiui gresia baudžiamoji atsakomybė. Įstatymas numato kelias bausmės rūšis: nuo baudos iki laisvės atėmimo 2 metams.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gintarė Paulauskienė patikslino šią informaciją – viešosios tvarkos pažeidėjas tą naktį praleido komisariato laikinojo sulaikymo kameroje:

– Tai nėra bausmė, tiesiog laikome asmenį tol, kol šis išsiblaivo. Taip buvo ir šiuo atveju.

Užvakar (trečiadienį) Batakių vidurinės mokyklos direktoriaus R.Varanavičiaus mobilusis telefonas buvo išjungtas, vakar jis taip pat buvo nepasiekiamas. Ieškojau direktoriaus mokykloje. Bendruoju mokyklos kontaktiniu telefonu atsiliepusi moteris maloniai paaiškino, kad direktorius išvykęs darbo reikalais į Tauragę.

– Įdavėme direktoriui nemažai dokumentų, kad nugabentų įvairioms įstaigoms. Viena tų įstaigų – Švietimo skyrius. Galbūt ten pavyks jį surasti, – paaiškino vadovo mobiliojo telefono numerį patikslinusi moteris.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjui Egidijui Šteimantui žinia apie mokyklos direktoriui gresiančią baudžiamąją atsakomybę buvo naujiena.

– Nieko apie tai nežinau. Pirmą kartą girdžiu. Jis kaip tik pas mane šiandien (ketvirtadienį – aut.past.) ryte buvo. Direktorius nieko neminėjo, neužsiminė, kad turi problemų. Atvirkščiai, R.Varanavičius pateikė pareiškimą dėl atostogų. Aš jį pasirašiau. Negaliu patikėti, kad tai – tiesa. Reikia asmeniškai viską išsiaiškinti. Tada ir spręsiu, ką toliau šiuo atveju daryti. Ačiū, kad mane informavote, – sakė E.Šteimantas.

R.Varanavičius Batakių vidurinei mokyklai vadovauja nuo 1996 metų. Jokiai partijai direktorius nepriklauso. Mokykla šių metų kovo mėnesį gavo „Saugiausios mokyklos“ sertifikatą. Direktorius yra ir Europos, Baltijos šalių bei Lietuvos jaunių svarsčių kilnojimo čempionatų prizininkų Justo ir Juliaus Optų treneris.

Skaityti komentarus (90) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras