Vandens skaitikliai bus keičiami rečiau(0)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2018-05-10 12:52

Mortos Mikutytės nuotrauka

Šiandien ūkio ministras Virginijus Sinkevičius pasirašė įsakymą, kuriuo nuo ketverių iki šešerių metų pratęsė butuose ir individualiuose namuose įrengtų karšto ir šalto vandens skaitiklių patikros ir keitimo intervalą. „Tauragės vandenų“ technikos direktoriaus skaičiavimu, dėl šio sprendimo įmonė sutaupys.

Ūkio ministerija pranešė, kad nuo 2013 m. rugsėjo pradžios skaitikliai buvo metrologiškai tikrinami ir keičiami kas šešerius metus, tačiau pernai buvusio ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus įsakymu patikros laikas buvo pakeistas ir grąžintas trumpesnis – kas ketverius metus. Tačiau dabartinis ministras Virginijus Sinkevičius savo įsakymu patvirtino, kad skaitikliai bus keičiami ir vėl kas šešerius metus.

„Trumpesnis patikros intervalas yra nenaudingas vartotojams. Skaitiklių patikros vartotojams kelia nepatogumų, skaitikliams pakeisti reikia papildomų lėšų, o tai lemia vandens tiekimo paslaugų kainų didėjimą. Be to, apskaitos prietaisų gamintojai deklaruoja, kad vandens skaitikliai yra tinkami apskaitai ne trumpiau kaip 6 metus nuo patikros atlikimo, todėl atlikti patikrinimus ir keisti prietaisus dažniau nėra prasmės“, – teigia ūkio ministras V.Sinkevičius.

Ūkio ministerija grąžinti šešerių metų skaitiklių keitimo intervalą nusprendė atsižvelgusi į patogumą vartotojui, galimą kainų augimą ir Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos rekomendacijas.

UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius Jonas Gečas teigia, kad tai turėtų padėti įmonei sutaupyti dalį metrologiniams patikrinimams skirtų lėšų.

– Ne mes tikriname skaitiklius, už šią paslaugą kitai įmonei turime atsiskaityti. Todėl rečiau keičiant mums susitaupys. Dar neaišku, kiek keisis vandens kaina vartotojui. Tai paaiškės, kai bus perskaičiuojamas vandens tarifas, – kalbėjo J.Gečas.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras