Mokesčių inspekcija ragina suskubti: artėja deklaravimo pabaiga(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-04-24 12:21

Laimutė Mačernienė

Likus mažiau nei pusei mėnesio iki deklaravimo termino pabaigos Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė primena, kas turėtų būtinai deklaruoti savo pajamas. Nedelsti turėtų smulkieji verslininkai, kurie veiklą vykdo su verslo liudijimu ar individualios veiklos pažyma.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė informuoja, kad Tauragės apskrityje dar maždaug pusė gyventojų, privalančių pateikti pajamų deklaracijas, to nepadarė. Deklaravimo terminui artėjant į pabaigą, derėtų suskubti. Interviu metu direktorė sutiko plačiau papasakoti apie pajamų deklaravimą ir kodėl jis būtinas.

Kas turėtų suskubti ir nelaukdami paskutinės dienos pateikti gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas?

Nelaukti paskutinės dienos turėtų visi, pernai vykdę individualią veiklą su verslo liudijimu ar pagal individualios veiklos pažymą. Iš viso Tauragės apskrityje tokių gyventojų yra šiek tiek daugiau nei 6 tūkst. Iš jų 3 tūkst. dar nedeklaravo pajamų už praėjusius metus. Panaši padėtis ir pačioje Tauragės rajono savivaldybėje: iš 2,8 tūkst. smulkiųjų verslininkų, pernai veiklą vykdžiusių su verslo liudijimu ar individualios veiklos pažyma, 48 proc. dar nepateikė pajamų deklaracijų už 2017 metus. Nepateikusius raginame neatidėlioti paskutinėms dienoms ir deklaruoti pajamas.

Sakykit, o jei pernai jie negavo pajamų, ar tokiems verslininkams būtina teikti deklaraciją?

Deklaracijas teikti būtina neatsižvelgiant į tai, gavo jie pajamų, ar ne. Itin svarbu pateikti teisingas deklaracijas – kitu atveju nepriemokos gali sugrįžti ir po 5 metų jau su delspinigiais.

Kas dar turėtų būtinai pateikti deklaracijas?

Gavę turto pardavimo pajamų taip pat turi pasitikrinti, ar nereikia susimokėti valstybei: ar nekilnojamasis turtas buvo išlaikytas 10 metų, o automobilis – 3 metus. Jei ne, nuo gauto pelno teks mokėti 15 proc. gyventojo pajamų mokesčio. Taip pat deklaracijas būtinai turi pateikti ir tie, kurie pernai pasinaudojo per dideliu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu.

O dėl ko atsiranda tie neatitikimai, kuomet žmogus lieka skolingas valstybei?

Tokie „nesutapimai“ atsiranda, kai, pavyzdžiui, gyventojas dirba vienoje darbovietėje, kur jam pritaikomas priklausantis mėnesinis NPD, tačiau tais pačiais metais gyventojas gauna papildomų pajamų, jis įsidarbina dar kitoje darbovietėje arba apskaičiuojamas didesnis NPD, kai darbo užmokestis sumažėja dėl ligos. Todėl per metus darbovietėje jam apskaičiuojamas didesnis NPD, nei priklausantis metinis NPD. Primenu, kad metinis NPD apskaičiuojamas pagal metines pajamas, didėjant pajamoms, NPD mažėja, todėl gyventojas, pasinaudojęs per dideliu NPD, privalo pateikti pajamų deklaraciją ir sumokėti mokestį.

Vadinasi, tokiems gyventojams reikia būtinai pasitikrinti deklaracijas, ar nėra skolingi valstybei?

Taip. Todėl ir prašome gyventojų, net ir gavusių vien tik su darbo santykiais susijusių pajamų, pasitikslinti, ar jiems neatsiranda pareiga deklaruoti metines pajamas, perskaičiuoti metinį NPD ir papildomai sumokėti pajamų mokestį vien dėl įmonėse ar įstaigose kalendoriniais metais taikyto NPD. Ir noriu pabrėžti, kad VMI tikslas – informuoti gyventojus apie jų pareigas ir padėti jiems laiku pateikti deklaracijas.

Priminkite, kur galima kreiptis iškilus klausimams?

Jei gyventojas abejoja, ar gerai užpildys deklaraciją, gali atvykti į artimiausią VMI aptarnavimo skyrių. Ten dirbantys specialistai padės užpildyti dokumentus. Išsamios konsultacijos teikiamos ir trumpuoju telefono numeriu 1882.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras