Miške paliktoje šiukšlių krūvoje – ir moksleivio sąsiuviniai(2)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2009-11-13 13:39

Aplinkos apsaugos inspektorius Petras Jukna atliekų krūvoje aptiko moksleivio sąsiuvinių su užrašyta pavarde.

Neabejingas aplinkos apsaugai žmogus pranešė Kunigiškių miške paliktoje buitinių atliekų krūvoje radęs ir Kunigiškių pagrindinės mokyklos moksleivio sąsiuvinių. Jis „Tauragės kurjerio“ korespondentę ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros inspektorių Petrą Jukną palydėjo į tą vietą.

 

 

Atliekų atsikrato pakelėse 

Važiuojant į numatytą vietą Kunigiškių miško pakelėse daug kur matėme išmestas atliekas – automobilių padangas ir kitokį buitinį šlamštą, o gražioje aikštelėje, kur vietiniai gyventojai mėgsta poilsiauti, radome didžiulę atliekų krūvą, ant viršaus dar buvo užrioglintas televizorius ir keletas automobilio padangų. Ten radome ir maišelį su Kunigiškių pagrindinės mokyklos moksleivio A.S. trimis sąsiuviniais, skirtais anglų kalbai. Kunigiškiuose ieškojome šios šeimos, kad galėtume paklausti, kodėl atliekos buvo išvežtos į mišką.

Sodyba, kurioje gyvena šio moksleivio šeima, tvarkinga. Joje radome tik pagyvenusį jos savininką Juozapą Agintą. Senukas tvirtino, kad nei jis, nei dukters šeima atliekų į mišką nevežė, kad yra sudarę sutartis su komunalininkais dėl atliekų išvežimo, teigė, kad niekas iš namiškių transporto priemonės neturi. Nutarėme pakalbinti berniuko tėvus. Rasą T. ir jos gyvenimo draugą Joną S. radome darbe – lentpjūvėje Aneliškės kaime. Jie abu neigė, kad vežė atliekas į Kunigiškių mišką. Kaip sūnaus sąsiuviniai atsidūrė atliekų krūvoje, negalėjo paaiškinti. Moteris taip rašė ir pasiaiškinime aplinkos apsaugos inspektoriui. Žadėjo išsiaiškinti su sūnumi, kuris dabar mokosi Gaurės pagrindinėje mokykloje. Rytojaus dieną moteris telefonu aiškino, kad vaikai dalijasi sąsiuviniais, ne visuomet juos pasiima iš draugų, taip iš svetimų namų tie trys sąsiuviniai galėję patekti į atliekų krūvą.

 

Nepadės jokios priemonės

 

Apie Kunigiškių miško šiukšlinimą ne kartą yra tekę girdėti kalbant bendruomenės „Kunigiškietis“ susirinkimuose. Žmonės piktinosi, kad nieko neįmanoma padaryti. Viliamasi, kad teršimas liausis, kai bus įvestas visuotinis taršos mokestis. Tas laikas jau artėja, tačiau bendruomenės pirmininkas Zigmas Krasauskas sako, kad naujasis mokestis nepadės.

– Atsiras tokių, kurie savo atliekas pils dėl seno įpročio ar net protestuodami dėl rinkliavos įvedimo, žmonių nuomone, pasirinkto neteisingo būdo apskaičiuoti kainos dydį – pagal plotą, – tikino jis.

Pasak Z.Krasausko, Kunigiškių pušyno teršimas yra įgavęs tokį platų mastą, kad nežinia, kaip su juo kovoti. Ten – privatūs miškai, jų savininkai, saugodamiesi teršėjų, perkasa šalutinius keliukus.

– Gyventojai mielai dalyvauja aplinkos tvarkymo talkose, bet valyti privataus miško jų niekas negali priversti. Kaimynai pastebi, kad kai kurie žmonės sugeba gyventi be atliekų – nėra sudarę sutarčių, o kai kurių jas sudariusiųjų konteinerių kažkodėl niekada nereikia ištuštinti, tačiau sakoma, kad nepagautas – ne vagis, – sakė Z.Krasauskas.

 

Kaimiečiams „talkina“ ir miestelėnai

 

Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad teršėjų visur netrūksta, bet labiausiai kenčia priemiestiniai miškai, nes kaimo niekdariams „talkina“ ir miestelėnai. Apie tai galima spręsti iš atliekų maišų turinio, to, kad jos dailiai supakuotos (matyt, kad automobilio bagažinės nesuteptų). 

– Kartais palieka net dokumentus ar kokius nors popierius su adresais. Jei tas žmogus tebegyvena seniūnijoje, įmanoma jį priversti atliekas pašalinti. Pavyzdžiui, užtikęs šiukšlyną netoli Baltrušaičių, paskambinau vieno „adresato“ darbdaviui. Neseniai nuo Jucaičių kelio atliekų krūvą teko šalinti seniūnijos darbuotojams, nes buvo neįmanoma kelio greideriuoti, rastų popierių savininkas seniūnijoje nebegyvena, – pasakojo J.Skirius.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras