Būti ar nebūti Verslo informacijos centrui?(25)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2009-11-20 06:45

Rajono Tarybos narys, verslininkas Antanas Stankus pasisakė už tai, kad į Tauragę ateitų „Eksportuojančioji Lietuva“.

Visuotinis mažinimo, naikinimo vajus užgriuvo ir rajonų centruose Ūkio ministerijos ir savivaldybių įkurtus verslo informacijos centrus: kai kurių jau neliko, dėl kitų vyksta diskusijos. Siūloma arba juos perduoti Vyriausybės įsteigtai viešajai įstaigai „Eksportuojančioji Lietuva“, arba juos turėtų perimti ir išlaikyti rajonų savivaldybės. Būti ar nebūti Tauragėje Verslo informacijos centrui?

 

 

Tauragė – nebe regiono vystymo centras?

Viešoji įstaiga „Eksportuojančioji Lietuva“ ketina iš Ūkio ministerijos ir savivaldybių perimti 8–9 verslo informacijos centrus. Naujos įstaigos Vyriausybei turėtų padėti suvienyti valstybės pajėgas ir sukoncentruoti lėšas apjungiant viešųjų paslaugų verslui tinklą, kuris taptų pagrindiniu įrankiu verslui skatinti.

Tokį pasiūlymą gavo ir Tauragės rajono savivaldybė, Šilalėje verslo informacijos centro jau neliko. Ūkio viceministras Arnoldas Burkovskis viešai yra pareiškęs, kad mūsų regiono verslo informacijos centru turėtų tapti ne Tauragė, o Jurbarkas, nes esą ten egzistuojantis Verslo informacijos centras vertinamas geriau – patenka į pirmąjį tokių centrų dešimtuką, Tauragės centras – į keturiasdešimtuką. Ketvirtadienį susirinkusieji kalbėjo, kad sunku suvokti reitingavimo vingrybes, nes dar visai neseniai Ūkio ministerija Tauragės verslo informacijos centrą vertino labai gerai.

 

Apsieitų be Ūkio ministerijos pagalbos

 

Verslo informacijos centro direktorė Laura Stirbienė trumpai apžvelgė per aštuonerius įstaigos gyvavimo metus nuveiktus darbus. Apgailestavo, kad pagrindinis centro steigėjas – Ūkio ministerija šiemet nuo liepos nebeskiria numatytų lėšų, įstaiga išsilaiko iš antrojo steigėjo – rajono savivaldybės skirtų ir savo uždirbtų lėšų. Centro direktorei kilo klausimas: jei įstaiga būtų perduota „Eksportuojančiajai Lietuvai“, kas būtų su darbuotojais, patalpomis? Kad būtų atsiųstas kitas vadovas, esą jau apsiskelbta.

– Jei centrą savivaldybė nuspręstų pasilikti sau, manau, kad su jos pagalba ir mūsų uždirbtomis lėšomis sugebėtume išgyventi, – tvirtino L.Stirbienė.

Centras įsikūręs savivaldybei priklausančiose beveik 300 kv. m patalpose. Dalis jų suremontuotos, kita dalis – 138 kv. m laukia remonto.

 

Su šakėmis ant vandens rašyta

 

Meras Robertas Piečia apgailestavo, kad Ūkio ministerija nepriima aiškaus sprendimo, ką ketina daryti su Verslo informacijos centru.

– Blogiausia, kad daug apie tai kalbama, tačiau mums nieko tiksliai nepasakoma. Kol kas raginimai atsisakyti Verslo informacijos centro daugiausia žodiniai. Matyt, dar neturima konkretaus modelio, kaip viskas bus. Nežinome, kas bus su darbuotojais, su turtu. Atiduosime Verslo informacijos centrą Ūkio ministerijai ar pasiliksime jį sau, turime nuspręsti iki kitų metų kovo 1-osios. Dėl verslo informacijos centrų ateities nemažai abejonių turi ir kiti, ilgiau dirbantys merai, jų neišsklaidė susitikimai ir pokalbiai su Ūkio ministerijos atstovais. Kol kas niekas neaišku, viskas su šakėmis ant vandens rašyta, – sakė R.Piečia.

Mero teigimu, L.Stirbienės vadovaujamas Verslo informacijos centras pastaruoju metu padarė didelę pažangą, pasipylė projektai, atsirado galimybė užsidirbti, esą anksčiau jis buvo apsnūdęs.

 

Geriau žvirblis saujoje

 

Idėją Verslo informacijos centrą perduoti „Eksportuojančiajai Lietuvai“ karštai palaiko savivaldybės Tarybos narys Antanas Stankus. Jo teigimu, Tauragė laimėtų, jei būtų pasirinkta kaip verslo regiono centras. Tuomet, pasak politiko, atsirastų galimybė pritraukti daugiau investuotojų. Daugiausiai investuotojų į Tauragę pritraukęs verslininkas piktinosi, kad keletą metų gyvuojantis Industrinis parkas negali gauti informacijos apie investuotojus. A.Stankus baiminasi, kad gero dalyko gali būti atsisakyta dėl politinių intrigų.

Susitikime kalbėję Tarybos nariai Gražina Agapova, Silverijus Statkus, Juozas Kniukšta, Stasys Lapė, mero pavaduotojas Pranas Petrošius abejojo, ar verta atsisakyti Verslo informacijos centro, mat tuomet savivaldybė negalėtų daryti jam įtakos. Tarybos nario Gedimino Maškausko manymu, geriau žvirblis saujoje negu nepasiekiamas erelis. Kai kurie kalbėjusieji nerimavo, kad naujoje įstaigoje visos paslaugos gali tapti mokamos, o rajono savivaldybė nuo daugelio su verslu susijusių reikalų liktų nuošalyje. Tarybos narys Sigitas Mičiulis buvo nuosaikesnis.

– Jei nauja įstaiga duos finansinės naudos, aš pasisakau už ją. Idėją palaiko ir Verslininkų asociacija. Būtų šaunu, jei ekonomikoje būtų kuo mažiau politikos, – sakė jis.

Nuspręsta šį klausimą svarstyti kartu su Tarybos Investicijų ir plėtros komitetu bei verslininkų organizacijomis.

Skaityti komentarus (25) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras