Už medžių marinimą - bauda(4)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-02-26 08:15

Savavališkas medžių žalojimas arba naikinimas - kirtimas, šakų laužymas, naikinimas naudojant želdiniams kenksmingas medžiagas užtraukia administracinę atsakomybę. Du už savo kiemo tvoros augančius tėvo sodintus medžius – laukinę kriaušę ir ąžuolą ketinusi sunaikinti šešiasdešimtmetė Ona Endriulaitienė tikriausiai nė neįtarė, kad gali būti nubausta. Tačiau ant medžių šaknų ją pilant druską pastebėjęs neabejingas žmogus paskambino į „Tauragės kurjerio“ redakciją ir paprašė apie pažeidėją pranešti gamtos saugotojams.

Pasak anonimo, ketvirtadienį moteris ant medžių šaknų užpylė visą maišą druskos. Penktadienį, nors ir pliaupiant lietui, druska aplink medžių kamienus dar nebuvo ištirpusi.

Kai nuvažiavau nurodytu adresu – į K.Donelaičio gatvę, pamačiau nemalonų vaizdą - medžiai aplink kamienus storai buvo apipilti druska. Mane pasitikusi namo šeimininkė bandė juokauti neva neturėjusi kur dėti druskos, tačiau vėliau ėmė teisintis, kad senus medžius kokį kartą gali nulaužti vėjas. Pasak O.Endriulaitienės, laukinę kriaušę ir ąžuolą jos tėvas pasodino gal prieš penkiasdešimtį metų, kai ji buvo maža.

- Kas tie seni medžiai? Jokio grožio. Be to, į kiemą ir ant šaligatvio krinta karčios nevalgomos kriaušės. Būčiau vietoje tų medelių pasodinusi kitus, - teisinosi moteris.

Kad šie medžiai būtų nukirsti, O.Endriulaitienė į miesto seniūniją nesikreipė. Esą tik kartą seniūnijos darbininkų prašė, kad jie medžius apgenėtų, kai šie buvo atvažiavę genėti prie kaimyno namų augančių medžių. Tačiau genėti medžių prie O.Endriulaitienės namų neturėdami seniūno leidimo darbininkai nesutiko.

Man išėjus šeimininkė griebėsi šluotos ir bandė išpiltą druską nušluoti. Tačiau išvengti atsakomybės jai nepavyko. Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vyresnysis valstybinis aplinkos apsaugos inspektorius Alvydas Trakšelys O.Endriulaitienei skyrė 150 litų baudą. Pagal administracinės teisės pažeidimų protokolą už savavališką žaliųjų vejų, gėlynų, medžių, krūmų, augančių ne miško žemėje, žalojimą arba naikinimą fiziniams asmenims gresia įspėjimas arba bauda nuo 150 iki 300 litų, pareigūnams - nuo 200 iki 500 litų.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras