Tarp apdovanotųjų herojų – ir tauragiškis Saulius Oželis(6)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-01-23 12:29

Sauliaus Oželio rankose – Prezidentės Dalios Grybauskaitės jam dovanota šalies Konstitucija.

Šią Lietuvos Respublikos Konstituciją tauragiškiui Tauragės Maltos ordino savanoriui Sauliui Oželiui šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė už pagalbą vienišiems ir sunkiai gyvenantiems senoliams. Penktadienį Lietuvos Respublikos prezidentūroje vyko naujienų portalo „Delfi“ organizuojamo herojiškiausių istorijų konkurso „Herojai tarp mūsų“ apdovanojimų ceremonija. Tauragiškis – vienas iš 11-os apdovanotųjų.

Ketverius metus organizuojamas konkursas „Herojai tarp mūsų“ šiemet buvo skirtas atkreipti dėmesį į pasiaukojamai savo darbą dirbančius žmones. Pasak Prezidentės Dalios Grybauskaitės, herojiškumas slypi ir sąžiningoje tarnystėje, kai žmogus nuoširdžiai ir su pasididžiavimu atlieka savo kasdienines pareigas.

– Visiems savo gyvenime – ugniagesiui, kariui, sporto treneriui ar laiškininkei yra tekę susidurti su išskirtinėmis situacijomis, priimti sprendimus, kuriuos diktavo ne tik profesinė, bet ir žmogiškoji pareiga. Būtent žmogaus gerumas turi savyje tiek stiprybės, kad jis dovanoja įkvėpimo ir visiems kitiems žmonėms, palieka pėdsakus jų gyvenimuose, juos pakeičia, – sako prezidentė.

Herojų apdovanojimus šiemet pelnė Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinės treneris Algimantas Šatas, kurčiuosius treniruojantis daugiau nei 50 metų. Apdovanota vilnietė Roberta Orlauskaitė, kuri po skaudžios avarijos neteko kojos, tačiau neprarado optimizmo – pati teikia pagalbą ir padeda žmonėms įsigyti ortopedijos techniką. Herojų titulą pelnė ir vilniečių pora Andžejus Ravanas ir Vaida Bandzaitė – nors abu jaunuoliai yra neregiai, tačiau gyvena visavertį gyvenimą, studijuoja, dirba ir dar moko kitus. Apdovanojimą pelnė ir Edita Geštautienė, kuri jau dešimtmetį yra laukiama laiškininkė Kelmėje, bei vilnietė troleibuso vairuotoja Simona Januš, nuo vaikystės svajojusi padėti žmonėms pasiekti greičiau vieni kitus. Herojų titulas šiemet atiteko ir pareigūnams: ugniagesiui, išminuotojui, greitosios medicinos pagalbos medikui, Bendrojo pagalbos centro darbuotojai.

Saulius Oželis – savo iniciatyvomis puikiai žinomas Tauragėje, paskutiniuosius keletą metų vyras savanoriauja Tauragės Maltos ordine. Jis Tauragės Maltos ordino automobiliu kasdien  lanko apie keliasdešimt pagyvenusių žmonių, gabena jiems karštos sriubos ir maisto produktų. Įvairių švenčių progomis jis senukams rengia staigmenas, pradžiugina ne tik maistu, bet ir dovanėlėmis.

Pernai plačiai nuskambėjo Sauliaus iniciatyva – pagyvenusių žmonių pavažinėjimas motociklu. Ant ratuoto žirgo sėdo 11 senolių, kai kurie gyvenime nebuvo važiavę šia transporto priemone.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras