Seime atidaryta prezidentui V.Adamkui skirta tauragiškio fotografo darbų paroda(14)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2016-10-25 12:24

Prezidentui Valdui Adamkui jam skirta fotografo Renaldo Malycho paroda buvo maloni staigmena

Šiandien Seime, Vitražo galerijoje, atidaryta Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui, netrukus minėsiančiam 90 metų jubiliejų, skirta fotografijos darbų paroda. Parodos autorius – „Tauragės kurjerio“ direktorius, fotografas Renaldas Malychas. 

Į parodos atidarymą atvyko pats prezidentas Valdas Adamkus.

– Mano gyvenimo kelias labai ilgas. Kaip ir visų gyvenime buvo ir nuopuolių, ir pakilimų, ir džiaugsmo, ir skausmo, ir nusivylimų. Bet ne dienų skaičius, ne metų skaičius nusako žmogaus amžių, – parodos atidarymo metu į jos svečius ir žurnalistus kreipėsi prezidentas V.Adamkus.

Tauragiškio Renaldo Malycho surengtą parodą V.Adamkus pavadino malonia staigmena.

Fotografas, žurnalistas R.Malychas su prezidentu V.Adamkumi į jo užsienio vizitus vyko daugybę kartų. Parodoje Seime – įamžintos prezidento ir šalies žurnalistų kelionių akimirkos, įspūdžiai, atskleidžiamas šalies vadovo nuoširdumas, mokėjimas betarpiškai bendrauti, pajusti, išgyventi, suprasti kitus ir kitokius žmones. Nuotraukose – atspindys, kaip prezidentas V.Adamkus nuoširdžiai jaudinosi dėl Lietuvos ateities.

– Vartant prieš dešimtmetį darytas nuotraukas, istorijos atspalviai sušvinta naujai, pasąmonėje atgimsta garsai, kvapai, ten pasakytos kalbos. Pamenu, su kokiu pakylėjimu prezidentas vykdavo į svečias šalis ir su kokiu susirūpinimu grįždavo į gimtinę, kurioje netrūko politinių intrigų, ginčų ir rietenų, – atidarydamas parodą kalbėjo R.Malychas.

V.Adamkus gimė 1926 m. lapkričio 3 d. Kaune. Antrojo pasaulinio karo metu emigravo į Vokietiją. Lietuvai atgavus nepriklausomybę su žmona Alma grįžo į Lietuvą. Prezidento pareigas ėjo du kartus – 1998–2003 ir 2004–2009 metais. 

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras