Mažais žingsneliais – didžiųjų scenų link(3)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2015-04-06 10:38

Jomantės Šležaitės asmeninio albumo nuotrauka

Apie talentingą dainininkę Jomantę Šležaitę Tauragė išgirdo prieš keletą metų, kai ji buvo dar mokinukė. Kaip jai sekasi dabar? Pasirodo, solistė ir toliau šauniai garsina mūsų kraštą – šiemet magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigiančios įstabaus soprano savininkės laukia pagrindinis vaidmuo Džiuzepės Verdžio operoje „Aida“ Estijoje.

Gegužę laukia garsioji „Aida“

Dainininkė mielai sutiko atsakyti į „Tauragės kurjerio“ klausimus.

– Mano muzikinė veikla nė kiek nenutrūko, – pasakojo Jomantė. – Dalyvauju įvairiuose meistriškumo kursuose, stengiuosi pasisemti kuo daugiau vokalinės patirties. Pernai birželį dalyvavau dirigento Valerijaus Gergievo (Rusija) organizuojamame festivalyje Suomijoje. Puikiai pavykęs rečitalis pritraukė pilną salę žiūrovų. Tai labai nudžiugino – juk mano pavardė dar visiškai nežinoma. Toks pasisekimas atnešė dar vieną koncertą šiame festivalyje 2016 metais.

Dainininkė įsitikinusi, kad šie metai – vieni svarbiausių jos gyvenime. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo specialybės magistrantė mokosi profesoriaus Vladimiro Prudnikovo dainavimo klasėje. 2013 metais Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje įgijusi atlikėjos bakalauro laipsnį ir pedagogo kvalifikaciją, gegužę ji jau baigs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir įgis atlikėjo magistro laipsnį.

– O svarbiausia – tą patį mėnesį manęs laukia Džiuzepės Verdžio operos „Aida“ premjera Estijoje, kur atliksiu pagrindinį Aidos vaidmenį. Žinoma, tai man labai svarbu, tačiau tai tik pirmas ir mažas žingsnis didžiųjų scenų link, – sako J.Šležaitė. 

Dainininkė įsitikinusi, kad 2013 metais laimėtas Klaudia Taev konkursas Estijoje jai davė didesnių tobulėjimo galimybių. Vienas pagrindinių šio konkurso prizų – pagrindinis vaidmuo pasirinktoje operoje.

– Dveji metai iki premjeros prabėgo itin greitai. Atrodė, kad pasiruošimui turime labai daug laiko, tačiau jis tiesiog pralėkė. Turbūt ilgiausiai užtruko operos pasirinkimas. Tai labai sudėtingas ir atsakingas momentas, tačiau padedami profesoriaus Vladimiro Prudnikovo ir dirigento ErkiPehk (Estija) radome bendrą sprendimą. Ypač džiaugiuosi, kad galėsiu atlikti šį vaidmenį, kadangi kompozitorius Verdis – vienas mano mylimiausių. Žinoma, tai labai rimta ir sudėtinga partija, bet tikriausiai, jei kas labai patinka, atlikti sekasi kur kas lengviau, – pasakojo ji. 

Nepažinojo natų

Pasak Jomantės, tikriausiai šią partiją jai „išbūrė“ vienas profesorius, kadangi dar jai besimokant Vokietijoje jis sakė, jog ji tikrai atliks šią partiją. Jomantė prisipažįsta nesitikėjusi, kad tai gali įvykti taip greitai. 

– Vasario pabaigoje jau įvyko pirmoji kūrybinė stovykla, kurios metu jau spėjome paruošti spektaklį tokį, kokį gegužės mėnesį matys žiūrovai. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dirbti su tokia profesionalia trupe, o mano amžius įpareigoja sudainuoti ir suvaidinti dar geriau, – sako ji. – Gaila, kad šis spektaklis nebus atvežtas į Lietuvą, tačiau Estija ne taip ir toli. Premjeros įvyks gegužės 20 dieną Tartu, 22 dieną– Piarnu, rugpjūčio 13 dieną– Taline, prestižiniame Birgitos festivalyje. Be to, spektaklis bus įtrauktas į Tartu Vanemuine teatro repertuarą, – vardijo Jomantė.

Paklausta, ar visada save įsivaizdavo tik operos scenoje, o galbūt kada nors svajojo tapti estrados dainininke, kas lėmė, kad pasirinko klasikinę muziką, Jomantė sakė:

– Dainavimas man buvo savaime suprantamas dalykas. Kadangi dainavau nuo pat vaikystės, tai buvo kasdienybė. Augdama ir bręsdama supratau, kad noriu būti scenoje. Gal net nebūtinai dainuoti, tačiau būti scenoje. Kai atėjo laikas rinktis, kur stoti, pasirinkimas atėjo pats. Bijojau stoti į akademiją, kadangi nepažinojau natų, nemokėjau groti jokiu instrumentu, visada dainuodavau iš klausos, tačiau klasikinės muzikos konkursas Kaune, į kurį mane nusivežė mano mokytojas Romualdas Eičas, atvedė ten, kur turėjau ateiti. Manau, likimas visada atveda į tą kelią, kur žmogus turėtų būti. Kartais tai užtrunka, o kartais atsitiktinumų dėka viskas tampa labai aišku. Be to, būti estrados dainininke man tikriausiai nelabai tiktų – pirmiausia su aukštu balsu būtų nelengva dainuoti estradines dainas, o ir toks žanras manęs nelabai traukia. Norisi pasirinkti sunkesnį kelią, bet jis dėl to yra kur kas įdomesnis.

Mato, kaip gimtasis miestas gražėja

Dainininkė prisipažįsta apie ateitį kuo toliau, tuo mažiau galvojanti.

– Tu svajoji, o Dievulis juokiasi, – sako ji. – Stengiuosi dirbti savo darbą čia ir šią minutę, jį atlikti kokybiškai ir iš visos širdies, ir ateitis pati ateis.

Sakoma, talentingi žmonės turi daug talentų. Kokių dar talentų, apie kuriuos galbūt niekas nežino, turi Jomantė?  

– Daugiausiai laiko praleidžiu muzikuodama, tačiau kartais užeina noras kokį rankdarbį padaryti, paeksperimentuoti virtuvėje. Tačiau didžiausias talentas, kurio, manau, reiktų ieškoti kiekvienam, –būti geru žmogum ir ieškoti savo vidinės harmonijos. Daug skaitau, stengiuosi pamedituoti, kad šitas talentas būtų pirmas ir ryškiausias, – teigia Jomantė.

O ar iš muzikos įmanoma gerai uždirbti?

– Žiūrint, kas yra gerai uždirbti, – šypsosi J.Šležaitė. – Manau, pirmiausia menininkai uždirba morališkai. Kurti ir atiduoti savo meną žmogui – didžiulis malonumas, kurio pinigais neįmanoma įvertinti, todėl visi menininkai daugiau nei milijonieriai. O jei kalbėsim apie valiutą... Priklauso nuo sėkmės, nuo vaidmens, nuo teatro ir, žinoma, nuo gabumų. Šitie veiksniai lemia gaunamas sumas, kurios svyruoja nuo kelių šimtų iki keliolikos tūkstančių, jau nekalbant apie pasaulinius dainininkus.

Paklausta, ar dažnai pavyksta grįžti į Tauragę, kokie jausmai apima grįžus, kas čia jos laukia, Jomantė sako:

– Į Tauragę grįžtu nedažnai. Vis nėra laiko. Tačiau čia visada laukia tėvai, pas kuriuos visada gera sugrįžti. Smagu parvažiuoti namo, pamatyti, kaip gimtasis miestas gražėja, kad jame ne taip ir mažai kultūrinių renginių. Tai labai džiugina. Artimiausiu metu ketinu surengti koncertą Tauragėje – juk reikia atiduoti duoklę savo miestui.

***

Nuo penkerių metukų dainuojanti Jomantė jau spėjo sudalyvauti daugelyje tarptautinių konkursų: tarptautiniame balso konkurse Suomijoje 2009 metais, kur tapo Grand Prix laureate, tarptautiniame romansų atlikėjų konkurse Lietuvoje 2013 metais – II vietos laureate, VIII Klaudios Taev jaunųjų operos dainininkų konkurse Estijoje, kur laimėjo I vietą ir žiūrovų simpatijų prizą, 2014 metais dalyvavo Karalienės Elizabetos konkurse Belgijoje bei kituose tarptautiniuose konkursuose, kur taip pat pelnė prizines vietas.

Jaunoji atlikėja 2011–2012 metais stažavosi Štutgarto muzikos ir teatro akademijoje (Vokietija) pagal Erasmus mainų programą, 2009 metais suvaidino pirmajame spektaklyje „Stotys“, kurį režisavo Lois Taylor, kūrė Duniašos vaidmenį spektaklyje „Caro sužadėtinė“Valstybiniame Kauno muzikiniame teatre, dirbo su garsiausiais Lietuvos dirigentais, o su koncertinėmis programomis jau pabuvojo Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Italijoje, Suomijoje. Už koncertinę veiklą ir laimėtus tarptautinius konkursus Jomantę Šležaitę2010, 2011 ir 2014 metais apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras