Žudiko peilis atėmė jau antrą gyvybę. Policija įtariamąjį jau surado (papildyta)(13)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-07-22 06:51

Policija paskelbė Petro Lingio paiešką

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Gedgaudiškėje (Skaudvilės sen.) įvyko kruvinas konfliktas – kaip įtariama, 39-erių Petras Lingys nudūrė 32-ejų Liną L. Po incidento įtariamasis pasislėpė. Drauge su juo dingo ir 14-metis jaunuolis, jo sūnėnas. Abu jie surasti ir uždaryti į areštinę.

Nužudė ir spruko 

Policijos departamentas pranešė, kad konfliktas kilo apie 3 valandą nakties Gedgaudiškėje, Kryžkalnio gatvėje: vyriškis aštriu daiktu į kaklo sritį mirtinai sužalojo kitą vyrą. Paskelbta įtariamojo paieška. Nužudymu įtariamo vyro ir kartu su juo galinčio būti nepilnamečio ieško Tauragės policija. Manoma, kad P.Lingys gali slapstytis Tauragės ar Raseinių rajonuose.

Policijos duomenimis, įtariamasis jau yra teistas už žmogžudystę, gali būti ginkluotas ir elgtis neprognozuojamai.

Paskelbta paieška 

„P.Lingys gali vilkėti rusvos spalvos palaidinę ir šviesias sportines kelnes, su savimi vyriškis gali turėti tamsiai mėlynos spalvos dviratį. Su įtariamuoju gali būti ir nepilnametis Renaldas Lingys, gimęs 2000 m. Asmenis, pastebėjusius minėtą įtariamąjį ar turinčius informacijos apie jo buvimo vietą, prašome nedelsiant pranešti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams telefonais: 8 686 44 100, (8 446) 20 270 arba bendruoju pagalbos telefonu 112“, – skelbiama policijos paieškoje.

Vaikai – geri

Mirtimi pasibaigęs incidentas įvyko buvusioje Gedgaudiškės pradinėje mokykloje. Šio pastato antrajame aukšte gyvena daugiavaikė šeima. 15 vaikų auginantiems tėvams suteiktas toks socialinis būstas. Iš Būtenių į mokyklos pastatą šeima įkelta prieš ketverius metus.

– Dalis vaikų čia ir gimė, auga. Negalime skųstis: vaikai tikrai puikūs. Padeda ir mums, kaimynams, ūkio darbuose. Kas nutiko, galime tik spėlioti. Kilus konfliktui šeimos galva bėgo pas kaimynus, skambinti policijai. O kai grįžo, rado vieną svečią nebegyvą... Sako, buvo labai daug kraujo. Gaila vaikino. Būdavo labai tvarkingas, kultūringas, su vaikiukais žaisdavo, kamuolį spardydavo, – apie kaimynystėje gyvenančiuosius kalbėjo Juzefa Bertašienė.

Suteikė šansą

Skaudvilės seniūno pavaduotoja Dalia Milašienė sakė, kad nužudytasis buvo skaudviliškis, į Gedgaudiškę jis greičiausiai buvo atėjęs pasisvečiuoti. Vyras nebuvo sukūręs šeimos.

Jį, kaip įtariama, nužudęs P.Lingys nuo liepos 1 dienos buvo įdarbintas pagal viešųjų darbų programą. Iki tol vyras dirbdavo už pašalpas. Tuo metu jis užsirekomendavo kaip geras darbininkas, todėl buvo nutarta suteikti jam šansą.

Laisvėje – dveji metai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK)  atstovė spaudai Gintarė Paulauskienė patikslino informaciją, kad daugiavaikės šeimos tėvas ir žudikas yra broliai. O nepilnametis, dingęs kartu su žudiku, yra vienas iš brolio šeimos vaikų. Šeima, policijos duomenimis, yra įrašyta į socialinės rizikos šeimų sąrašą.

Anksčiau P.Lingys buvo nuteistas už senyvos moters nužudymą. Teismo sprendimu jis turėjo kalėti 11 metų ir 6 mėnesius, bet į laisvę išėjo anksčiau – 2012 metų vasarį, už grotų praleidęs 10 metų.

Vakar iki 17 valandos nei žudikas, nei kartu su juo dingęs paauglys dar nebuvo rasti.

Sodyboje sutikta daugiavaikė motina su žiniasklaida bendrauti kategoriškai atsisakė.

Įtariamasis sulaikytas

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gintarė Paulauskienė informuoja, kad pareigūnai liepos 21-osios vakarą sulaikė nuo teisėsaugos besislapsčiusį nužudymu įtariamą vyrą. Rastas ir kartu su juo buvęs 14-metis sūnėnas.

Intensyvi įtariamojo nužudymu paieška, kuriai buvo pasitelkti ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės kinologai, davė rezultatų. Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologai kartu su šunimi Astor Saulės Vilkas padėjo policijos pareigūnams žvalgyti netoli įvykio vietos esančias apylinkes, kuriose pusės kilometro atstumu nuo įtariamojo tėvų namų aptiko bėglius.

Nužudymu įtariamas P.Lingys ir jo sūnėnas rasti liepos 21-osios vakarą, apie 20.30 val. Paplėstiškės kaimo miškelyje (netoli Būtenių). Vietinių gyventojų teigimu, šis kaimas – brolių Lingių gimtinė.

Įtariamasis ir kartu su juo buvęs sūnėnas sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Pareigūnai aiškinasi, dėl ko nepilnametis slapstėsi kartu su įtariamuoju.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo. Įtariamajam P.Lingiui gresia baudžiamoji atsakomybė, kuri užtraukia laisvės atėmimą nuo 7 iki 15  metų. 

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras