Seserys už muštynes sulaukė baudžiamosios atsakomybės(87)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-05-11 06:16

Seserys Klumbytės „žvaigždėmis“ jaučiasi tik Žygaičiuose, spaudos puslapiuose „sužibėti“ jos nepageidauja. FOTO: Žydrūnė Jankauskienė

Žygaitiškės Roberta ir Sonata Klumbytės kuklumu nepasižymi. Tai teko patirti ir man, kuomet kaltinamųjų buvau užsipulta teismo salėje, tada suvokiau – kaltinamosios nesigaili dėl to, ką padarė. Tad seserų sumuštoms Evelinai ir Gabrielei bei kitoms paauglėms Žygaičiuose tikrai nesaugu. Todėl teismas apribojo mušeikų laisvę pusmečiui.

 

 

Studentė su paaugle nepasidalijo vaikinu?

Įvykiai, lėmę tai, kad 20-metė Roberta ir 25-erių Sonata Klumbytės atsidūrė teisiamųjų suole, vyko 2010 metų spalio 29 dieną. Tą vakarą Žygaičių kultūros namuose vykusioje jaunimo diskotekoje kilo muštynės. Teismui Roberta pasakojo, kad ji muštynes sukėlė dėl to, jog prisiklausė apkalbų, kurias neva skleidė 15-metė žygaitiškė. Šiaulių universiteto dieniniame skyriuje ikimokyklinio auklėjimo specialybę studijuojanti Roberta žinutes jos vaikinui ir Žygaičiuose paauglių svaidomas replikas apie jos grožį bei išmintį suprato kaip įžeidimą ir šmeižimą.

Pati augina dukrą

Antra kaltinamoji, 25-erių Sonata, baigusi vidurinę mokyklą, niekur nesimoko ir nedirba. Tėvų namuose ji augina trejų metų dukrą, o vaiko tėvas merginai moka alimentus dukros išlaikymui. Tai – visos kaltinamosios pajamos. Todėl mergina teismui dievagojosi negalinti nukentėjusioms sumokėti prokuroro Raimundo Aukštakalnio prašomų civilinių ieškinių – kiekvienai po 3 tūkstančius litų bei padengti nukentėjusiosios gydymosi išlaidas (2 141,11 Lt). Skirtingai nei jaunesnioji jos sesuo, Sonata iškart teismui prisipažino padariusi jai inkriminuojamą veiką ir su kaltinamajame akte išdėstytais faktais visiškai sutiko. Tačiau nukentėjusioms galėjo kaip kompensaciją pasiūlyti tik po tūkstantį litų kiekvienai.

Muštynės baigėsi laimingai

Teisėjos Rūta Laurinonienės teigimu, kaltinamosios turi dėkoti likimui, kad sumuštos merginos patyrė tik lengvus sužalojimus. Kitu atveju seserys būtų teisiamos jau Klaipėdos apygardos teisme. Nors kol kas dar nėra iki galo išsiaiškinta, kokios yra merginos sužalojimo pasekmės. Mat Evelina kaip tik šiomis dienomis yra gabenama į Kauno medicinos klinikas tyrimams. Jos advokatas Kęstutis Stankevičius pastebėjo, kad, jeigu paaiškės tam tikros aplinkybės, ikiteisminis tyrimas seserų Klumbyčių atžvilgiu galės būti atnaujintas. Tik kur kas rimtesniu pagrindu – dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų, kai buvo sužaloti du žmonės. Už tokią veiką Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo iki penkerių metų bausmę.

Kibo į plaukus, trenkė į sieną...

Tą vakarą suaugusios seserys neneigė prieš eidamos į kaimo šokius išlenkusios alkoholinių gėrimų. Šokių metu į lauką išėjusi Roberta už apkalbas patempusi nepilnametei už plaukų. Merginos susikibo. Pasižiūrėti 20-metės ir 15-metės grumtynių netrukus išbėgo kone visi šokių dalyviai. Tad įvykį mačiusiųjų daug. Viena iš liudytojų teisme pasakojo, kad Roberta Gabrielę trenkė į Kultūros namų sieną ir pasitraukė. Tada muštynes tęsė vyresnioji Klumbytė – Sonata. 25-erių mergina auką ėmė tampyti, įstūmė į duobę, mušamoji nugriuvo. Tada vėl muštynių „vairas“ atiteko Robertai – ji rankomis talžė savo priešininkės veidą. Užpulta ir aplinkinių akivaizdoje šitaip mušama bei žeminama Gabrielė pravirko. Tačiau smogikių mergaitės ašaros nesustabdė. Vietoj to visi šokių dalyviai išgirdo Sonatos grasinimą: „Nebliauk, nes dar gausi“.

Vėliau Gabrielei prireikė medikų pagalbos – parą mergaitė buvo stebima Tauragės ligoninėje. Paauglė Žygaičiuose vengė rodytis, mat po akimis nešiojo didžiulę mėlynę, galvoje pūpsojo sumuštas guzas.

Gydymas dar nebaigtas

Kur kas rimtesnių sužalojimų patyrė dar viena to paties vakaro dalyvė bei seserų Klumbyčių auka – Evelina. Ji buvo tas žmogus, kuris kažkada kažkam prasitarė, jog jai nepatinka Roberta Klumbytė. Paauglę muštis nusiteikusios bei nuo alkoholio apsvaigusios seserys užmatė atsitiktinai, kai jau baigė susidorojimą su Gabriele. Evelina teisme pasakojo, jog Roberta jai per veidą trenkė tada, kai ši bandė padėti sumuštai Gabrielei. Nuo smūgio Evelina susvirduliavo ir atsitrenkusi į Sonatą nugriuvo. Pastaroji stvėrė paauglei už plaukų ir, jų nepaleisdama, kita ranka plėšė Evelinos drabužius. Tuo pačiu metu mergaitė pajuto smūgius į nugarą. Atsigręžusi  pamatė, kad ją muša  Roberta. Besigręždama į kitą pusę, Evelina pajuto, kad antrapus buvusi Sonata į darbą paleido kojas...

Merginą greitosios medicinos pagalbos automobilis po trumpos medikų apžiūros Tauragėje skubiai

išgabeno į Klaipėdą. Ten Evelina praleido savaitę. Dar savaitę ji nelankė mokyklos, samdė mokytojus, kad šie ateitų pas ją į namus. Mergaitė nebegali groti fortepijonu taip, kaip iki šiol, nebedalyvauja konkursuose. Be to, praėjus po įvykių pusmečiui, jai vėl ėmė atsinaujinti traumos požymiai – svaigsta galva, kartais ji alpsta. Mat iškart po muštynių Evelinai diagnozuotas galvos smegenų sutrenkimas, krūtinės ląstos sumušimas, kelio trauma, daugybiniai kūno sužalojimai bei nubrozdinimai.

Abi seserys – kaltos

Taip gegužės 6-ąją paskelbė Tauragės rajono apylinkės teismo pirmininkė teisėja R.Laurinonienė.

Savo baigiamojoje kalboje prokuroras R.Aukštakalnis kaip realiausiai įgyvendinamą ir labiausiai seserims tinkamą bausmę teismui siūlė rinktis laisvės apribojimą pusei metų. Per šį laikotarpį Roberta ir Sonata Klumbytės negalės lankytis masinio susibūrimo vietose. Teismas tokį prokuroro R.Aukštakalnio siūlymą palaikė ir nuosprendyje paskelbė, jog abi seserys yra baudžiamos 6 mėnesių laisvės apribojimo bausme.

Taip pat solidariai iš seserų Klumbyčių teismas nukentėjusiųjų naudai priteisė po 3 tūkstančius litų moralinei žalai atlyginti bei 2 141,11 Lt Evelinos gydymosi išlaidų Valstybinėms ligonių kasoms. Šį Tauragės rajono apylinkės teismo nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Skaityti komentarus (87) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras