Policijos viršininko viešumas – po devyniais užraktais(131)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-05-02 07:51

Tauragės apskrities VPK viršininkas Remigijus Rudminas nemato reikalo atsakinėti į jam nepatogius klausimus. FOTO: Renaldas Malychas

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas savo internetinėje svetainėje paskelbė informaciją, kurioje rašoma: „Pasak S.Skvernelio, bendromis policijos departamento ir profesinių sąjungų atstovų jėgomis atliktas patikrinimas Tauragės apskrities policijos įstaigose atvėrė akis, jog darbo sąlygos čia buvo tiesiog vergiškos. Todėl generalinis komisaras yra nusiteikęs bendradarbiauti su profesinėmis sąjungomis ir spręsti darbo organizavimo problemas, kad tokių sąlygų, kokios buvo Tauragės apskrities policijoje, nebūtų jokioje kitoje įstaigoje“. („Policijos departamentas ir profesinės sąjungos kartu ieškos opiausių problemų sprendimo būdų“, 2011-04-07).

 

 

Pasiekė dar viena informacija

Beveik tuo pačiu metu, kai policijos profsąjungos paskelbė minėtą publikaciją, redakcija sulaukė  filmuotos medžiagos, kurioje užfiksuotas tarnybos metu Tauragės apskrities VPK viršininkas Remigijus Rudminas, važinėjantis Lietuvoje neregistruotu aukso spalvos „Volvo“ automobiliu garažiniais numeriais R053810. Apie pomėgį važinėti Lietuvoje neregistruotu automobiliu „Tauragės kurjeris“ jau rašė kovo 4 dienos 18 numeryje („Kas nubaus policijos viršininką?“). Verta prisiminti, kad nuo vasario 15 dienos redakcija taip ir nesulaukė policijos viršininko atsakymų į klausimus dėl šio automobilio. Nepatogūs pareigūnui pasirodė ir dar keletas klausimų apie bausmes už neregistruotas transporto priemones. Noro atsiverti visuomenei ir išsklaidyti susikaupusias abejones R.Rudminas nepareiškė iki šiol.

Žinojo, bet nebaudė

Apie tuomečius kolegos ir tiesioginio viršininko „žygius“ prieš kurį laiką užsiminė ir nuo vakar dienos jau buvęs Šilalės policijos komisariato viršininkas Algirdas Meiženis. Pareigūnas tikino, jog jam žinomi faktai, kai R.Rudminas važinėjosi neregistruotu automobiliu. A.Meiženis užsiminė turįs sukaupęs pakankamai medžiagos šiam faktui įrodyti.

A.Meiženis yra sakęs, kad po „Tauragės kurjerio“ publikacijos jis, kaip pareigūnas, tikėjosi sulaukti Policijos departamento vadovybės skambučio. Deja, to nebuvo. Ir, panašu, nebebus, nes nuo vakar Šilalės rajono policijos komisariatui ėmė vadovauti R.Rudminui lojalus Rolandas Kudijanovas.

Naujas vadovas – naujos viltys

Rašinys apie neregistruotą viršininko vairuojamą „Volvo“ buvo patalpintas ir Policijos departamento internetinėje svetainėje (Naujienos, Žiniasklaida apie mus, 2011-03-07). Bet, atrodo, ši istorija tiesioginės R.Rudmino vadovybės ir neseniai paskirto generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio visiškai nesudomino.

Šis pareigūnas jau dabar šalyje garsėja tuo, kad žada itin dideles permainas policijoje, nesitaikstymą su pareigūnų netinkamu elgesiu ir t.t. Todėl bemaž prieš savaitę išsiuntėme Policijos generaliniam  komisarui adresuotą laišką, tikėdamiesi, kad bent jis sugebės atsakyti į R.Rudminui nepatogius ir redakcijai neatsakytus klausimus.

Vadas naujas, „sargai“ tie patys?

Per savaitę iš Policijos departamento nesulaukėme jokio atgarsio: ar gavo mūsų klausimus (laišką), ar atsakys, kas tai padarys ir kada. Todėl vėl iniciatyvos ėmėmės patys. Paskambinę Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausiajai specialistei Linai Nemeikaitei sužinojome, kad prieš savaitę išsiųstas laiškas esą atkeliavo kaip tik skambinimo dieną (balandžio 28 d.).

– Bet mes balandžio 21 dieną siuntėme tą patį raštą ir faksu. Negi ir jo negavote?

– Palaukite, tuoj paklausiu (kažko teiraujasi: „Ar gavai „Tauragės kurjerio“ faksą“). Taip, gavome ir faksą.

Paklausę, kada galime tikėtis atsakymo, išgirdome biurokratizmu dvelkiantį atsakymą:

– Per mėnesį parengsime oficialų atsakymą, toks yra nustatytas terminas.

Matydami, kad su Policijos departamento atstove ryšiams su visuomene susikalbėti nepavyks, susiradome departamento internetinėje svetainėje skelbiamą S.Skvernelio telefono numerį. Paskambinome – tyla. Paskambinome po pusvalandžio, atsiliepė: „Policijos generalinio komisaro priimamasis“. Moteriškas balsas, sužinojęs, kad klausimai – nesudėtingi, prašė perskambinti po ketvirčio valandos. Perskambinome. Tas pats „Priimamasis“ pranešė:

– Išsiaiškinau, kad Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotojas Ramūnas Matonis mokosi šiuo metu. O L.Nemeikaitė sakė, kad ji tik nurodė terminą, per kurį atsakys „Tauragės kurjeriui“. Tai nereiškia, jog atsakymo teks laukti mėnesį. 

Pasiteiravę, ar nebūtų galima pabendrauti su Policijos generaliniu komisaru tiesiogiai, išgirdome:

– Jeigu jūs norite kalbėti su Generaliniu komisaru, vėlgi turite kreiptis per Komunikacijos skyrių, – aiškino kreipimosi į jos vadovą tvarką priimamojo darbuotoja.

Susidaro įspūdis, kad naujovių siekimas skaidrinant policijos darbą mūsų šalyje grįstas tik gerais norais. Viršininkai jaučia nebaudžiamumą, bet „skalpuojami“ žemiausioje grandyje su nusikaltėliais ir įvairiais pažeidėjais kovojantys pareigūnai. Jei galimas pažeidimas ir interesų konfliktas dangstomas nežinojimu, kaip turi jaustis eilinis pilietis, už tą patį nusižengimą baudžiamas piniginėmis baudomis? Apie iš departamento gautą raštą savo skaitytojus iškart informuosime.

Skaityti komentarus (131) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras