Sėkmės istorija pasidalijo vartininkas Ernestas Šetkus(2)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-05-26 05:49

Olandijos futbolo klubo „ADO Den Haag“ ir Lietuvos nacionalinės rinktinės vartininkas tauragiškis Ernestas Šetkus jauniesiems futbolininkams dalijo autografus. Autorės nuotrauka  

Trečiadienį Vytauto stadione Olandijos futbolo klubo „ADO Den Haag“ ir Lietuvos nacionalinės rinktinės vartininkas kraštietis Ernestas Šetkus susitiko su jaunaisiais Tauragės futbolininkais. Svečias vaikams pasakojo savo sportinės karjeros istoriją, tvirtino, kad kelią į didįjį futbolą skynėsi sunkiu, atkakliu darbu.

Į susitikimą su savo ir kitų trenerių auklėtiniais Ernestą Šetkų pakvietė Tauragės futbolo mokyklos vadovas Andrius Bendikas. Diskusijoje su sėkmingai futbolo karjeros laiptais žengiančiu vartininku iš Tauragės dalyvavo ir Tauragės futbolo mokyklos treneris Žydrūnas Mačaitis.

Profesionalus futbolininkas vaikams atskleidė, jog būdamas dešimties suprato, kad futbolą žaidžia geriau nei kiti bendraamžiai, tačiau tik sulaukęs 24-erių savęs paklausė, ar nori būti profesionaliu žaidėju. Atsakymas buvo – taip, tad tarptautinės vadybos studijų E.Šetkus taip ir nebaigė.

E.Šetkus profesionalo karjerą pradėjo Vilniaus „Žalgiryje“. Gynė Tauragės „Tauro“ vartus. Nuo 25-erių metų dvejus metus žaidė su Kipro komanda, karjerą tęsė Bulgarijoje, Baltarusijoje, Graikijoje, Turkijoje. Žaisdamas Turkijoje sulaukė kvietimo į Olandijos klubą „ADO Den Haag“. Lietuvos nacionalinėje rinktinėje debiutavo 2011-aisiais.

Treneris A.Bendikas svečio klausė, į ką jaunieji futbolininkai turėtų labiau atkreipti dėmesį. E.Šetkus atsakė – į trenerio patarimus.

– Svarbiausia – noras tobulėti, einant į kiekvieną treniruotę siekti būti geresniam nei vakar, – atskleidė profesionalas.

Vaikai ir juos atlydėjusios mamos klausinėjo, kokia futbolininko dienotvarkė, ką jis valgo, kurios varžybos jam buvo įsimintiniausios, kaip susidoroja su jauduliu per varžybas, kokios jo svajonės. Svečias atkreipė dėmesį, kad labai svarbu ne tik treniruotis, bet ir tinkama mityba. Kukliai save vertinantis E.Šetkus neslėpė turįs dvi svajones: nereali – žaisti su futbolo klubu „Manchester United“, reali – sužibėti Anglijos „Premier“ lygos futbolo čempionate.

Svečias ne tik atsakė į vaikų klausimus, bet ir patikrino jų žinias apie futbolą. Už teisingus atsakymus turėjo dovanų – vartininko pirštinių, marškinėlių.

Vakar E.Šetkus šventė 32-ąjį gimtadienį. Sveikiname.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras