Karatistams atsivėrė kelias į Tokijo olimpines žaidynes(2)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-12-14 07:32

Gintaras Cemnaliaskis. Renaldo Malycho nuotrauka

2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse žiūrovai išvys penkias naujas sporto šakas. Į olimpinę programą įtrauktas sportinis laipiojimas, banglenčių ir riedlenčių sportas, mažasis beisbolas (softbolas) ir karatė. Dėl pastarosios sporto šakos Lietuvoje prasidėjo intensyvus pasiruošimas – įvairios Lietuvos karatė federacijos ir asociacijos jau pradėjo burti pajėgas, kad pirmą kartą žaidynėse išvystume šiai sporto šakai atstovaujantį lietuvį. Tauragės sporto klubas „Taurus“ gruodžio 4 d. taip pat prisijungė prie olimpinio karatė kelio. 

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė sporto klubo „Taurus“ vadovas ir treneris Gintaras Cemnalianskis, pasiektas istorinis įvykis, kad ši gilias tradicijas turinti sporto šaka įtraukta į olimpiadą. Už tai, kad karatė bent trumpam tapo olimpine sporto šaka, reikia padėkoti Pasaulio karatė federacijai (WKF), kuri vienija per 130 valstybių ir daugiau nei 10 mln. sportininkų, įsitikinęs G.Cemnalianskis.

Gruodžio 4 dieną visos Lietuvoje veikiančios karatė federacijos susivienijo bendram tikslui – aktyviam pasiruošimui olimpiadai. O jau gruodžio 11 dieną Šiauliuose įvyko Lietuvos čempionatas, kurio metu atrinkti geriausi sportininkai į Europos čempionatą. Iš 70 dalyvių savo jėgas išbandė tauragiškės Livija Orlovaitė ir Rugilė Cemnaliaskytė.

– Tokijo olimpiadoje nebus jokių smūgių, įprastų karatė, – vyks nekontaktinio karatė kovos pagal tam tikrą taškų skaičiavimo sistemą. Tai reiškia, kad laimės tas, kas bus greitesnis ir techniškesnis. Prie naujų taisyklių bandome pereiti ir mes. Livijai sekėsi labai gerai, tačiau nežinojome visų taisyklių, ir nors kovojo gerai, bet pralaimėjimą nulėmė surinkti baudos taškai. Rugilei sekėsi kiek prasčiau, čia taip pat koją pakišo naujos taisyklės, – kalbėjo G.Cemnalianskis. 

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras