Susirūpinta Batakių kapinių akmeninės tvoros griovimu(14)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2012-10-15 11:27
Živilės Stirbienės nuotrauka

Tik maža dalis šios Batakių kapines juosiančios akmeninės tvoros sulauks restauracijos. Živilės Stirbienės nuotrauka

Batakiškiai susirūpino dėl griaunamos kaimo civilinių kapinių senosios tvoros. Jos vietoje metras po metro dygsta metalinis tinklas. Susirūpinta, ar šimtmečius skaičiuojanti akmeninė tvoros dalis neturėtų būti saugoma kaip kultūros paveldas. Batakių seniūnas Jonas Juozapaitis suskubo nuraminti: medinė tvoros dalis supuvusi, o akmeninė – susmegusi giliai į žemę. Pasak jo, keisti kapinių vaizdą buvo būtina ir nuspręsta jau seniai.

Nenorėjęs viešai atskleisti nei savo vardo, nei pavardės tauragiškis R.R. teigė nesuprantąs tokių pokyčių Batakiuose.

– Medinę kapinių tvoros dalį ir šalia stovėjusius šimtamečius medžius gal ir reikėjo nuversti – jie supuvę, tačiau kam reikia griauti unikalią akmeninę? Pastaroji užima apie trečdalį šventą vietą juosiančios tvoros. Prieš dvi savaites stovėjo visa, dabar jau liko tik mažytė atkarpėlė. Ar negalima buvo jos restauruoti? Batakių kapinių akmeninė tvoros dalis panaši į tą, kuri juosia Tauragės liuteronų bažnyčią. Įsivaizduokit, kad ją dabar kas imtų ardyti, – susijaudinęs kalbėjo vyras.

Batakių seniūnas užtikrino, kad paveldui ta likusi „akmenų krūva“ nepriklauso ir jau seniai ją reikėjo nuversti.

– Tai tikrai jau nebe tvora. Kokį metrą į žemę susmegusi, buvo galima perlipti. Šernai, stirnos ją lengvai įveikdavo. Medinę visą nuardėme, o akmeninės, priekinėje fasado dalyje, dar kiek palikome – bandysime kitais metais gauti pinigėlių, skaldyti akmenis ir restauruoti, – teigė J.Juozapaitis.

Batakių seniūno teigimu, metalinė, iš segmentų sudaryta 30 tūkstančių litų kainavusi tvora dar šiemet bus baigta pastatyti.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras