Gaurėje pristatyti skaitmeninės televizijos privalumai(2)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2012-05-14 13:18
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Egidijus Steponavičius, „Teo“ projektų vadovas, demonstruoja „Interaktyviąją GALA“. Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Nuo 2012-ųjų spalio 29 d. Lietuvoje bus išjungti antžeminės televizijos transliavimo analoginiu signalu siųstuvai ir pereita prie skaitmeninės televizijos. Kodėl? Ką reikės daryti norint toliau matyti televiziją? Apie tai kaimo žmonėms pasakojo ir į klausimus atsakinėjo antradienį į Gaurės seniūniją užsukę telekomunikacijų įmonės atstovai.

Pasak Egidijaus Steponavičiaus, „Teo“ projektų vadovo, nuo antžeminės prie skaitmeninės televizijos skirtingu metu pereinama visoje Europoje. Pernai tai padarė latviai. Kadangi ne visi buvo tam pasiruošę, nustojus antžeminiu būdu transliuoti televiziją dalis jų užplūdo Šiaulių parduotuves norėdami Lietuvoje įsigyti pigesnių televizijos (TV) priedėlių ir antenų.

Kaip pasakojo E.Steponavičius, „Teo“ projektų vadovas, analoginės antžeminės televizijos išjungimui galima pasirengti vienu iš keturių būdų. Pirmas – tam, kad būtų galima matyti skaitmeninę televiziją, reikia įsigyti TV priedėlį ir anteną. Naujuosiuose televizoriuose TV priedėliai būna jau integruoti. Antras – gyvenant mieste galima tapti kabelinės televizijos vartotoju. Trečia – vietovėse (dažniausiai miestuose), kur nutiestas šviesolaidis (naujoviškas stiklo gijos kabelis), galima prisijungti prie „Interaktyviosios GALA“ televizijos, kurią teikia „Teo“, ketvirta – tapti palydovinės televizijos vartotoju įsigyjant tam būtiną palydovinės televizijos komplektą.

Kadangi į dienos metu organizuojamą susitikimą atvyko tik vienas kitas kaimo gyventojas, „Teo“ atstovai su Gaurės seniūnu Vidmantu Skiriumi sutarė pakartoti susitikimą vasarą.

Pasak Aušros Lukauskienės, „Teo“ komunikacijos projektų vadybininkės, tokio pobūdžio susitikimas jiems antrasis. Prieš tai jie apie antžeminės televizijos išjungimą pasakojo Plungės gyventojams.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras