Kai kuriems tarybos nariams posėdžio metu mieliau „šaudyti burbuliukus“ nei gilintis į sprendimus(39)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2018-02-21 13:05

Tarybos narys Tomas Arvasevičius šiandien sušauktame tarybos posėdyje mieliau „šaudė burbuliukus“ nei gilinosi į gyventojams svarbius klausimus. Raimondos Alysienės nuotrauka    

Kai kurie Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai – ne tik kad reti svečiai tarybos komitetų posėdžiuose, bet ir atvykę į kartą per mėnesį vykstančius tarybos posėdžius dirbti rimtai nenusiteikę. Šiandien sušaukto tarybos posėdžio metu tarybos narys Tomas Arvasevičius mieliau žaidė žaidimą savo išmaniajame telefone, negu buvo nusiteikęs klausytis savivaldybės administracijos direktoriaus skaitomos jo veiklos ataskaitos, kurią netrukus taryba turėjo tvirtinti.

Tokių ir panašių vaizdų išvysti, kai tarybos nariai tarybos posėdžių metu naršo internete ir net nesiklauso, ką kalba kolegos, gali bene kiekvienąkart. Visuomenės jau nebestebina ir tai, kad jie praleidinėja tarybos komitetų, kurių nariai yra, posėdžius, nesiteikia pranešti apie savo nedalyvavimą juose, nesinaudoja ir suteikta galimybe posėdžiuose dalyvauti nuotoliniu būdu.  

Ne kartą tokią tarybos narių „veiklą“, nors greičiau „antiveiklą“, yra nagrinėjusi savivaldybės Etikos komisija. Paskutinis jos posėdis buvo sušauktas sausio 25 dieną, kur viešai keltas klausimas, kad du savivaldybės tarybos nariai – Tomas Arvasevičius ir Linas Stankus dažnai praleidžia komitetų posėdžius. T.Arvasevičius, nors ir buvo kviestas, į Etikos komisijos posėdį taip pat neatvyko.

Etikos komisija siūlo – jei tarybos nariai ir toliau nepateiks aiškių nedalyvavimo posėdžiuose priežasčių, kvietimai į juos ir pranešimai bus publikuojami viešai. Pasak Etikos komisijos narės Palmyros Gylienės, „jeigu tarybos narys nuolat negali dalyvauti komitetų posėdžiuose, jis turėtų užleisti vietą kitam nariui, esančiam sąraše“.

Be to, Etikos komisija nutarė raštu kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl kai kurių Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių neaiškių nusišalinimų posėdžių metu. Raštas komisijai išsiųstas, tačiau atsakymo dar negauta.

Skaityti komentarus (39) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras