Mero patarėjas: „Išsilaikys tie treneriai, kurie to verti“(35)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-10-24 07:57

Susitikime dalyvavo sporto mokyklos atstovai, strategiją pristatęs mero patarėjas Dovydas Kaminskas ir Sporto centro vadovas Gediminas Sakalauskas (dešinėje), pritariantis strategijos įgyvendinimui. Autorės nuotrauka

Antradienį Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos mokytojai į susitikimą pasikvietė savivaldybės mero patarėją Dovydą Kaminską, kuris pristatė rajono sporto strategijos projektą. Kartu bandyta ieškoti atsakymų į sporto mokyklos mokytojams, nerimaujantiems dėl savo ateities, rūpimus klausimus.

Susitikimo pradžioje sporto strategijos kūrimo darbo grupės vadovas Dovydas Kaminskas pristatė strategijos projektą ir priemonių planą jam įgyvendinti. Rajono politikai strategijos dar nepatvirtino. Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas perskaitė ir D.Kaminskui įteikė ne tik savo iniciatyva susibūrusios rajono sporto bendruomenės dešimties narių iniciatyvinės grupės kreipimąsi, bet ir jos parengtą siūlomą strategiją bei sporto organizavimo modelį, pagal kurį dabartinę sistemą reikėtų tik patobulinti. Kreipimąsi pasirašiusieji nesutinka su planuojamu sporto mokyklos ir Sporto centro sujungimu.

Iniciatyvinė grupė išskyrė, jos nuomone, ydingus naujosios strategijos momentus. Mokinio sporto krepšelio modelis esąs netinkamas sportinio rengimo procesui, nepakaks lėšų sportininkų meistriškumui ugdyti, o tik užtikrins minimalų 2 val. per savaitę užimtumą. Kitas pastebėjimas – dėl lėšų trūkumo nevyriausybinės organizacijos ir laisvieji mokytojai turės stabdyti veiklą arba suprastinti teikiamų paslaugų kokybę. Treneriai praras socialines garantijas, bus priversti rūpintis buhalteriniais dalykais, o sporto paslaugos mokinių tėvams brangs.

Susirinkę sporto mokytojai teigė, kad pagal naująjį modelį jie praras socialines garantijas, bus priversti dirbdami pagal klubo modelį patys rūpintis arba samdyti buhalterinius dokumentus tvarkančius darbuotojus. Tai pareikalaus papildomų išlaidų, treneriai bus atitraukti nuo tiesioginio darbo.

Apskaičiuota, kad treneris, turėdamas 15 vaikų grupę, atskaičius mokesčius ir kitas išlaidas, uždirbtų 120–130 eurų per mėnesį, tačiau D.Kaminskas įsitikinęs, kad pasinaudojęs visomis finansavimo galimybėmis (mokinio sporto krepšelis, neformaliojo švietimo krepšelis, savivaldybės programos, rėmėjai) treneris gaus didesnį atlygį.

Treneriams neaiški sistema, kuri turėtų pradėti veikti jau nuo kitų metų rugsėjo 1-osios. Jiems nesuprantama ne tik atlygio sistema, bet neaišku, kaip visiems reikės pasidalinti sporto salėmis, ar tėvai mokės didesnius mokesčius už treniruotes, kaip išgyventi treneriui, jei jis turės tik penkis mokinius.

– Dabar reikia iš vaikų surinkti po 4 eurus nuotraukoms, tai sako neturį, – teigė vienas treneris.

Kitas ilgametis treneris, dirbantis su 11 auklėtinių, svarstė pagal naująją sistemą negalėsiąs išsilaikyti.

– Gaila gerų vaikų, – tegalėjo pasakyti treneris.

Pasak D.Kaminsko, išsilaikys tie treneriai, kurie to verti ir susirinks vaikus.

Skaityti komentarus (35) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras