Turtingiausi – amžini politiniai priešininkai(23)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-07-14 07:16

Turtingiausi savivaldybės tarybos nariai – amžini politiniai priešininkai Antanas Stankus ir Pranas Petrošius. „Tauragės kurjerio“ archyvo nuotraukos

Valstybinei mokesčių inspekcijai šio mėnesio pradžioje paskelbus valstybės politikų ir jų šeimų narių turto ir pajamų deklaracijas, finansinis išrinktųjų gyvenimas – kaip ant delno. Milijoniniais turtais dauguma Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių pasigirti negali. Lyderių pozicijų, kaip ir ankstesniaisiais metais, neužleidžia didžiausius turtus valdančių aršiausių politinių priešininkų – Antano Stankaus ir Prano Petrošiaus šeimos. Tačiau P.Petrošiui pavyti A.Stankų artimiausiu metu vargu ar pavyks – industrinio parko savininko turtas gerokai viršija 2 milijonus eurų. 

Turtingiausiųjų penketukas

Turtingiausi savivaldybės tarybos nariai – amžini politiniai priešininkai konservatorius Antanas Stankus ir socialdemokratas Pranas Petrošius. Tačiau pastarajam iki A.Stankaus toli – Tauragės industrinį parką valdantis konservatorius skaičiuoja 2 mln. 167 tūkst. eurų vertės turtą. Didžiausią A.Stankaus ir jo žmonos Birutės turto dalį sudaro piniginės lėšos – beveik 1 mln. eurų, beveik 700 tūkst. eurų siekia valdomų įmonių akcijų vertė, valdomas nekilnojamasis turtas viršija 300 tūkst. eurų.

P.Petrošiaus šeimos turtas siekia beveik 1 mln. eurų. Didžiausią šio politiko turto dalį sudaro nekilnojamieji objektai. Bendra jų vertė – apie pusę milijono eurų.

Trečioje vietoje – liberalas Juozas Kniukšta. Su žmona išsiskyręs politikas valdo apie 540 tūkst. eurų vertės turtą. Tačiau didžiąją jo dalį, kitaip nei turtingesniųjų kolegų, sudaro ne nekilnojamasis turtas ar pinigai, bet valdomos įmonių akcijos. Jos įvertintos 360 tūkst. eurų.

Nuo J.Kniukštos beveik neatsilieka Linas Stankus. Jo su žmona Anastasija valdomas turtas siekia 506 tūkst. eurų. Didžiausią dalį sudaro nekilnojamasis turtas.

Prie turtingųjų galima priskirti ir dar du savivaldybės tarybos narius – socialdemokratą Arūną Beišį ir liberalą Darių Stankų. „Prie lito“ jie būtų milijonieriai. A.Beišys valdo 350 tūkst. Eur, D.Stankus – 343 tūkst. Eur vertės turtą.

Turtingiausių Tauragės savivaldybės tarybos narių neslegia jokios skolos.

Meras – prie „vidutiniokų“

100 tūkst. eurų viršija septynių politikų turtas. Į šią grupę patenka ir Tauragės meras Sigitas Mičiulis. Miškų urėdas Robertas Piečia su žmona Rasa skaičiuoja 268 tūkst. Eur, Tauragės kabelinės televizijos savininkas Vilmantas Liorančas ir jo žmona Rasa, savivaldybės atstovė spaudai, valdo apie 230 tūkst. Eur (deklaravo ir 30 tūkst. Eur skolą), iš darbo Tauragės šilumos tinkluose atleistas Silverijus Statkus – beveik 220 tūkst. Eur vertės turtus. Pastarasis politikas skaičiuoja ir kiek didesnę nei 20 tūkst. Eur skolą.

Mero Sigito Mičiulio, pedagogės Efremos Bitinienės, Tauragės profesinio rengimo centro direktoriaus Stasio Lapės, buvusio Tauragės butų ūkio direktoriaus pavaduotojo Kęstučio Petkaus, muziejaus direktoriaus pavaduotojo Viktoro Kovšovo turtai nesiekia 200 tūkst. Eur. K.Petkus deklaravo ir 35 tūkst. Eur skolą.

Kukliausiai gyvenantys turi ir skolų

Visi kiti vietos politikai deklaruoja kuklias pajamas. Kiek solidesnį turtą deklaruoja medikai Eugenijus Margis ir Iveta Skurvydienė – apie 90 tūkst. Eur.

Socdemai Rita Grigalienė ir Algirdas Mosėjus deklaravo panašiai – abu valdo maždaug po 80 tūkst. Eur vertės turtą.

Kukliausiai gyvenantys deklaravo šeši tarybos nariai. Vicemerė Virginija Eičienė valdo apie 50 tūkst. Eur vertės turtą. Liberalas Tomas Arvasevičius turto turi už 45 tūkst. Eur, tačiau šį politiką slegia ir 24 tūkst. Eur skola. Rima Bandzinaitė-Latožienė deklaravo valdanti 41 tūkst. Eur turtą ir drauge su vyru Valdu Latoža turinti 12 tūkst. Eur skolą.

Apie 30 tūkst. Eur valdo Vidas Bičkus ir Regina Rimkienė. Kiek per 30 tūkst. Eur turtą deklaravo tarybos narys Linas Janušonis, šis politikas nurodė, kad yra pasiskolinęs apie 18 tūkst. Eur.

Tauragiškių rinktos Seimo narės Aušrinės Norkienės ir jos sutuoktinio Mariaus šeimos turto vertė siekia 271 tūkst. Eur. Seimo narė deklaravo ir 32 tūkst. Eur skolą.

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras