Įmonių privatizacija supriešino galutinai (21)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-06-22 12:31

Pasitarę priešsalyje socialdemokratai nusprendė posėdį palikti, tačiau vis dėlto grįžo. Autorės nuotrauka

Savivaldybės kontroliuojamų įmonių privatizacija galutinai supriešino ir taip nesutariančius vietos politikus. Taip ir neišreikalavę, kad „Dunokų“ bei Tauragės butų ūkio privatizacijos klausimas būtų atidėtas, socialdemokratai pirmadienį, jį nagrinėjant, paliko tarybos posėdžių sakę. Opozicija valdančiuosius kaltina nešvariais iš anksto sutartais sandėriais, valdantieji atkerta tuo pačiu – tai socdemai savivaldybės įmonėse turintys asmeninių interesų.

Tarybos narius posėdžio pradžioje pasitiko dovanos – ant darbo stalų išdėlioti naująjį Tauragės miesto įvaizdį propaguojantys leidiniai. Posėdis laukė įtemptas ir ilgas. Darbotvarkėje – per 50 klausimų. Neįprastai pirmadienį taryba į posėdį sukviesta dėl rajono vadovo darbotvarkės – meras artimiausiu metu su krepšinio senjorais ruošiasi skristi į Ispaniją.

Tylos minute pagerbtas prieš keletą dienų amžinybėn iškeliavęs Tauragės garbės pilietis, pedagogas, rankinio legenda Marcelinas Zelba.

Čia pat pasveikinti gegužę gimtadienius šventę politikai – Pranas Petrošius ir meras Sigitas Mičiulis. Gimtadienio proga gėlių įteikta ir Vyriausybės atstovei Tauragės apskrityje Irenai Ričkuvienei.

Mero siūlymu iš darbotvarkės išbrauktas klausimas dėl dar nepastatyto baseino išnuomojimo. S.Mičiulio teigimu, su šiuo klausimu paskubėta, esą reikia išsiaiškinti kai kuriuos teisinius aspektus. Tarybos narys P.Petrošius pasiūlė nenagrinėti ir klausimo dėl savivaldybės įmonių „Dunokai“ ir Tauragės butų ūkis privatizavimo.

– Manome, kad tai neteisėta, einama prieš Tauragės rajono žmones. Tai labai svarbus klausimas, liečiantis viso miesto gyventojus. Šios įmonės dirba pelningai. Jau žinoma, kam ketinama jas parduoti. Tai nesąžininga prieš rinkėjus, prieš visą visuomenę, – į tarybą kreipėsi P.Petrošius.

Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje paantrino, kad šis klausimas labai svarbus ir, pasak jos, bent jau balsuoti reikėtų atskirai už kiekvieną įmonę.  

Tačiau tarybos narys Darius Stankus, pasiūlęs privatizuoti šias dvi įmones, su socialdemokratų pasiūlymais nesutiko. Jam sukėlė nuostabą P.Petrošiaus žodžiai, kad šių įmonių privatizavimas būtų neteisėtas. Tarybos narys Viktoras Kovšovas D.Stankui priminė priešrinkiminį laiką. Pasak šio politiko, nė vienos partijos programoje nebuvo įrašyti klausimai apie planus privatizuoti savivaldybės įmones, juo labiau, kai jos dirba pelningai.

"

Koks ūkininkas pjauna vištas, kurios deda kiaušinius?

Viktoras Kovšvovas

"

– Koks ūkininkas pjauna vištas, kurios deda kiaušinius? Pateikite man nors vieną argumentą, kad aš turėčiau balsuoti už šitą sprendimą, – į kolegas kreipėsi V.Kovšovas.

Konservatorius Antanas Stankus argumentavo, kad tokias paslaugas, kokias teikia „Dunokai“ ir Tauragės butų ūkis, gali teikti ir kitos įmonės. Liberalas Tomas Arvasevičius pritarė A.Stankui ir sakė esąs įsitikinęs, kad savivaldybė neprivalo išlaikyti savo įmonių, socialdemokratai tokius žodžius pasitiko replika, kad nei „Dunokų“, nei Tauragės butų ūkio išlaikyti nereikia, jos išsilaiko ir dar dividendus į savivaldybės biudžetą moka.

Deja, jokie opozicijos argumentai daugumos neįtikino. Atsižvelgta tik į Vyriausybės atstovės pastabą, kad už Tauragės butų ūkio ir „Dunokų“ įtraukimą į privatizuojamų objektų sąrašą reikia balsuoti atskirai. Prieš balsavimą socialdemokratai paprašė penkių minučių pertraukos. Dauguma paprašė dešimties. Grįžti į salę dauguma vėlavo. Pasklido svarstymas, kad valdantieji bando prisišaukti į posėdį neatvykusį konservatorių Darių Bredelį. Mat socdemams palikus posėdžių salę nebeliktų kvorumo ir posėdis nebegalėtų tęstis.  

Po pertraukos frakcijos vardu P.Petrošius pareiškė, kad nedalyvaus priimant visuomenei ydingus sprendimus. D.Stankus tokį socialdemokratų sprendimą pavadino „asmeninių interesų“ demonstravimu ir paprašė valandos pertraukos. Socialdemokratai pareiškė įtariantys, jog tokios pertraukos valdantiesiems prireikė neatsitiktinai, kad į posėdį po egzamino, kuriame dalyvauja, spėtų atvykti D.Bredelis ir būtų galima nubalsuoti už savivaldybės įmonių įtraukimą į privatizuojamų objektų sąrašą. Meras patenkino D.Stankaus prašymą. Paskelbta pertrauka iki 12.15 val.

Po pertraukos socialdemokratai į salę ketino nebegrįžti, tačiau persigalvojo. D.Stankus motyvą, kodėl paprašė tokios ilgos pertraukos, įvardyti atsisakė. Klausimo paprašė raštu.  

Po pietų jau su D.Bredeliu posėdis tęsėsi. Šįkart jau be jokių staigmenų. Planuoti sprendimai priimti vienbalsiai. Įskaitant ir dviejų savivaldybės kontroliuojamų įstaigų privatizacijos klausimą. Tiesa, nagrinėjant šį klausimą, opoziciją paliko salę. Kas šių įmonių, jų turto ir darbuotojų laukia po tokio politikų sprendimo, informuosime artimiausiu metu.  

Skaityti komentarus (21) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras