Rajono valdantieji jau žino, kas nupirks „Dunokus“?(22)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-08-01 06:40

Pasak tarybos nario Antano Stankaus, parduodant „Dunokus“ smulkieji akcininkai nebus nuskriausti. Renaldo Malycho nuotrauka

Trečiadienį rajono politikai vėl grįžo prie savivaldybės valdomos įmonės UAB „Dunokai“ privatizavimo klausimo. Nors sprendimas parduoti dvi pelningai dirbančias savivaldybės įmones – Tauragės būtų ūkį ir „Dunokus“ jau priimtas, politikai turėjo ištaisyti klaidas. Ankstesniajame sprendime įtraukti įmones į privatizuojamų objektų sąrašą nurodyta visas „Dunokų“ akcijas, tačiau parduoti savivaldybė gali tik savo valdomas akcijas – 17 554 vienetus. Politikams bediskutuojant prasitarta, kad mažieji akcininkai, kurie valdo 43,4 proc. įmonės akcijų, nebus nuskriausti – jie akcijas galėsią pelningai parduoti. Tai gal valdantieji jau žino, kas nupirks įmonę, jei drąsiai kalba apie tai, kas galėtų būti? Tokį klausimą iškėlė opozicijai priklausantys politikai.

Svarstant  jau priimto sprendimo pataisymus opozicijos lyderis Pranas Petrošius klausė, ar išsiaiškinta, kaip bus pasielgta su „Dunokų“ sąskaitoje esančiais apie 800 tūkst. eurų grynųjų. Juk negali taip būti, kad šeimininkas namą parduotų su pinigų seifu.

– Kaip bus pasielgta su smulkiaisiais akcininkais? Jiems priklausytų apie 350 tūkst. eurų grynųjų? Juk pinigų turto vertintojai negalės įtraukti į akcijų vertę? Ar nenukentės smulkieji akcininkai? – klausė P.Petrošius.

Pasak klausimą pristačiusios savivaldybės administracijos Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjos Genovaitės Pukelytės, turto vertinimo ataskaitoje bus matyti, ar grynieji įtraukti į akcijų vertę.

– Kodėl savivaldybėje taikomi dvigubi standartai? Jei pasiėmėme sukauptus dividentus iš Butų ūkio, tai kodėl to paties nedaroma su „Dunokų“ sukauptais pinigais? Čia įžvelgiu norą nuskriausti smulkiuosius akcininkus. Jei savo dalį pasiimtų savivaldybė, pinigus dividentų forma reikėtų atiduoti ir smulkiesiems akcininkams. Tai akivaizdus smulkiųjų akcininkų ignoravimas ir skriaudimas. Ar šitaip turėtų elgtis rajono vadovybė? – klausė tarybos narys Robertas Piečia.

Atsakydamas į klausimą, „Dunokų“ akcijų valdytojas administracijos direktorius Modestas Petraitis patikino, kad dividentai buvo išmokėti, o parduoti įmonę su pinigais būsią naudinga savivaldybės biudžetui.

Pasak tarybos nario Antano Stankaus, dabar esąs pats tinkamiausias laikas pelningai parduoti įmonę, o smulkieji akcininkai nebūsią nuskriausti, nes jų akcijų vertė būsianti tokia pati, kaip ir savivaldybės dalies. Smulkieji akcininkai galėsią parduoti savo akcijas. Ir pelningai parduoti.

Bet panašu, kad valdantieji šįkart prisikalbėjo per daug. Kaip pastebėjo tarybos narys R.Piečia, iš kur valdantieji, taip aršiai pasisakantys už savivaldybės įmonės pardavimą, žino, kad smulkiųjų akcininkų akcijos bus superkamos? Ir dar gera kaina. Kaip klausė tarybos opozicija, tai gal jau ir pirkėjas žinomas?

Į privatizuojamų objektų sąrašą „Dunokų“ įmonė įtraukta po to, kai balandžio 7-ąją savivaldybė iš UAB „VSA Vilnius“ gavo kreipimąsi „Dėl UAB „Dunokai“ privatizavimo“. Vilniaus miesto atliekų tvarkymo sistemos operatorius „VSA Vilnius“ rašte kreipiasi į savivaldybę, kaip pagrindinę „Dunokų“ akcijų paketo valdytoją, dėl privatizavimo galimybių. „Tiek mūsų bendrovės, tiek UAB „Dunokai“ veiklos sritys labai panašios, tad privatizavimas galimai būtų naudingas abiem pusėms“, – rašoma rašte, kurį savivaldybės administracija nuo visuomenės ir savivaldybės tarybos opozicijos nuslėpė.

Kaip vilniškių įmonė pasiūlė, taip valdantieji ir padarė – nesitarę nei su savivaldybės taryba, nei su įmonės vadovais, nei su smulkiaisiais akcininkais, nepaklausę visuomenės nuomonės, pelningai dirbančią įmonę įtraukė į privatizuojamų objektų sąrašą. Kaip ir kitą pelningai dirbančią ir šimtu procentų savivaldybės valdomą Butų ūkį.

Skaityti komentarus (22) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras