Konservatoriai nebepasitiki buvusiu skyriaus pirmininku(25)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2017-07-27 14:36

Vytautas Navickas. Renaldo Malycho nuotrauka

Kalbos apie kėdžių perstumdymą Tauragės rajono savivaldybės administracijoje vis netyla. Kad politinė komanda ketina atsikratyti administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Navicko, pirmąkart prabilta dar šių metų pradžioje. Šiuo metu ženklų, kad taip ir yra, dar daugiau: šis postas priklauso koalicijos partneriams – Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai, o šios partijos Tauragės skyrius pareiškė nepasitikėjimą V.Navicku. Kaip galimas kandidatas į šį postą minimas „Tauragės žinių“ direktorius ir redaktorius Tomas Raulinavičius patvirtino – pokalbio šia tema būta.

Pareiškė nepasitikėjimą

Valdančiajai koalicijai Tauragėje priklausančiai konservatorių partija pagal koalicijos sutartį teko du politiniai postai – Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, į kurį paskirtas Vytautas Navickas,  ir mero patarėjo. Pastarąsias pareigas eina Šarūnė Stasytienė.

„Tauragės kurjeris“ paklausė TS-LKD Tauragės skyriaus pirmininkės Giedrės Stulginskienės,

ar tiesa, kad nuspręsta partijos skyriaus į Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą deleguotą Vytautą Navicką pakeisti kitu žmogumi. Paprašiusi klausimus atsiųsti raštu, kitą dieną ji atsiuntė atsakymą.

„TS-LKD Tauragės skyrius šiuo metu diskutuoja dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo posto, kurį užima Vytautas Navickas. TS-LKD Tauragės skyriaus Taryba pareiškė nepasitikėjimą šiuo partijos nariu“, – toks buvo G.Stulginskienės atsakymas. Kada ir už ką V.Navickui pareikštas nepasitikėjimas, ji nepaaiškino.

Į klausimus, kokių vilčių nepateisino V.Navickas, ar tikrai į jo vietą numatytas Tomas Raulinavičius, partijos skyriaus pirmininkė neatsakė.

Tauragės savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, paklaustas, ar tiesa, kad į jo pavaduotojo postą vietoj Vytauto Navicko TS-LKD partijos skyrius siūlo Tomą Raulinavičių, kuo neįtiko V.Navickas ir ar pritars naujajai kandidatūrai, atsakė lakoniškai: „Tokio TS-LKD partijos skyriaus siūlymo nesu gavęs“.

Tomas Raulinavičius: „Toks pokalbis vyko“

„Tauragės kurjeris“ pakalbino ir VšĮ „Tauragės žinios“ direktorių-redaktorių Tomą Raulinavičių, minimą kaip galimą kandidatą į administracijos direktoriaus pavaduotojo postą.

T.K. Ar atnaujinote narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje?

T.R. Narystės partijoje neatnaujinau. Užimu „Tauragės žinių“ direktoriaus-redaktoriaus pareigas, tai pagal Visuomenės informavimo etikos kodeksą tai būtų nesuderinama.

T.K. Galbūt savaitgalį vykusiame partijos sąskrydyje galutinai nuspręsta dėl jūsų kandidatūros į Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą?

T.R. Turbūt kalbate apie savaitgalį Šilalės rajone vykusį TS-LKD Vakarų regiono sąskrydį – dalyvavau tinklinio varžybose, laimėjome trečiąją vietą. Jokiose diskusijose ir sprendimuose jūsų minimu klausimu nedalyvavau.

T.K. Ar priimsite šitą iššūkį?

T.R. Dėl iššūkių – redakcijoje jų netrūksta kasdien. Suprantu jūsų klausimą, pokalbis apie administracijos direktoriaus pavaduotojo postą tarp manęs ir TS-LKD Tauragės skyriaus vadovybės vyko. Buvau pakviestas išklausyti jų poziciją, šis klausimas dar nėra išgrynintas.

Viešosios įstaigos „Tauragės žinios“ direktoriumi Tomas Raulinavičius tapo 2014 m. spalį, iki tol dirbo korespondentu. Tada jis ne tik priklausė Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, bet ir buvo Seimo nario Stasio Šedbaro padėjėjas, savivaldos rinkimuose planavo pretenduoti į rajono tarybą. Tada, paprašytas pakomentuoti, kaip vertina dviprasmišką savo padėtį, nesutriko:

– Taip, esu partijos narys, Seimo nario padėjėjas, tačiau nemanau, kad tai man trukdo dirbti redakcijoje. Kur parašyta, kad žurnalistas negali priklausyti partijai ar būti Seimo nario padėjėjas? Žurnalistų etikos kodekse nurodoma, kad „vykdydamas savo veiklą žurnalistas neturi teisės prisiimti jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui“.

Mįslingos kalbos apie išdavystę – prieš pusmetį

Dar vasario pabaigoje „Tauragės kurjeris“ rašė, kad savo feisbuko paskyroje Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, konservatorius V.Navickas,  cituodamas bibliją, užsiminė apie išdavystę. Po šios žinios užvirė spėliojimai, ką reiškia šie valdininko žodžiai, esą arba jis savo noru traukiasi iš pareigų, arba politinė komanda jo ketina atsikratyti. „Tauragės kurjeriui“ V.Navickas teigė savo noru iš pareigų nesitrauksiąs. 

Klausinėjamas žurnalistės, valdininkas ir po kelių dienų išliko paslaptingas, į kai kuriuos klausimus atsakyti atsisakė.

– Esu krikščioniškų pažiūrų ir kartais gyvenime tenka įvairių išbandymų. Tenka, taip sakant, iš istorijos pasimokyti, kas vyksta, kodėl vyksta, kaip vyksta. Filosofija – toks menas kartais: iškeli tam tikras hipotezes, kad sujaudintum visuomenę ir suprastum, ką ji mano. Gyvenam materialiame pasaulyje, tad prisiminti bažnyčią reikia, – dar didesne mįsle į žurnalistės klausimą apie virtualioje erdvėje išsakytus teiginius atsakė V.Navickas.

Paklaustas, ar pranešimas apie išdavystę susijęs su jo tiesioginėmis pareigomis – Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postu, V.Navickas į klausimą neatsakė, esą kol kas apie tai kalbėti nenori. Jis tik patikino esąs patenkintas mero politinės komandos darbu.

– Tikrai neturiu jokių priekaištų niekam, nežinau, galbūt kažkas turi man. Kalbų, kad ketinu trauktis iš pareigų, pats esu girdėjęs, manau, kad tai informacinio karo ar informacinio šmeižto kampanijos pradžia. Savo noru trauktis aš tikrai neketinu, – sakė V.Navickas.

Tada jis nenorėjo komentuoti ir galimų vidinių nesutarimų partijos skyriuje. Dar pernai V.Navickas ėjo Tėvynės sąjungos Tauragės skyriaus pirmininko pareigas, kiek vėliau skyriaus pirmininke išrinkta šios partijos narė, Šiaulių banko Tauragės skyriaus vadovė Giedrė Stulginskienė. V.Navickas liko partijos Tauragės skyriaus tarybos nariu.

Norėjome paties V.Navicko paklausti, ar iš tiesų partija jį atšaukia iš administracijos direktoriaus pavaduotojo posto, kodėl jam pareikštas nepasitikėjimas. Iš pradžių raginęs neskubėti  ir pataręs žurnalistams „susilaikyti“ nuo šios temos, vėliau jis visai nebeatsiliepė į telefono skambučius. 

Skaityti komentarus (25) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras