Siūloma stabdyti „Ereliuko“ privatizavimo procedūras(11)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-07-03 05:44

Rajono politikai užsimoję darželinukus įkurdinti  Tauruose – nuo rugsėjo uždaromame Tarailių progimnazijos skyriuje. Daivos Žebelienės nuotrauka

Rajono politikams liko keletas mėnesių į darželius netelpančių vaikų problemai spręsti. Kol kas priimtas vienintelis sprendimas – skirti 100 eurų paramą, jei vaikai lankytų privačius darželius. Tačiau tokių Tauragėje dar nėra. Opozicija bando įrodyti, kad reikia kuo skubiau stabdyti buvusio „Ereliuko“ darželio privatizacijos procedūras ir prikelti jį antram gyvenimui. Vangiai problemą sprendžiantiems vietos politikams grūmoja ir Vyriausybės atstovo tarnyba. Į darželius šiuo metu netelpa per 100 vaikų.

„Ereliuką“ siekiama parduoti pigiau?

Savivaldybės tarybos narys, opozicijos atstovas ir Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys Arūnas Beišys jau ne kartą kolegas politikus ragino trūkstamų vietų darželiuose problemą spręsti renovuojant laiko ir vandalų suniokotą buvusį darželį „Ereliukas“, kurio savivaldybei jau trečią kartą nepavyko parduoti aukcione.  

– Yra per 100 į darželius netelpančių vaikų, veikiančių darželių grupės perpildytos, o turint tipinį darželį, kuris dabar apleistas, vaikus žadama vežioti į Taurus. Juo labiau, kad iš Vyriausybės atstovo tarnybos gautas raštas apie perpildytas grupes, – sako A.Beišys. – Atnaujinus „Ereliuką“, ir vaikai tilptų, ir grupės nebūtų perpildytos, ir pigiau būtų.

A.Beišio nuomone, viskas yra savivaldybės rankose, pastato niekas nenupirko, jį tiesiog reikėtų išbraukti iš privatizuojamų objektų sąrašo. 

– Ir paskutinio tarybos posėdžio metu siūliau nebeparduoti darželio, bet į tai nereaguojama. Tada kyla klausimas – kas gali paneigti, kad laukiama, kol darželio pastatas visai atpigs? – svarsto A.Beišys.

Politikui nesuvokiama ir mero Sigito Mičiulio viešai išsakyta mintis, kad į „Bastilijos“ sporto kompleksą, kurį užsimota privatizuoti, vaikams nuvykti iš miesto toli.

– O iš Žalgirių mikrorajono į Taurus vaikus į darželį vežti tai jau arti? – retoriškai klausė A.Beišys.

Besidominčiųjų privačių darželių kūrimu nėra

Paklaustas, ar kas nors pastaruoju metu domisi privataus darželio Tauragėje įkūrimu, Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas sakė, kad kol kas tokių interesantų nesulaukė. Ar sudėtinga įsteigti privatų darželį? Pasak E.Šteimanto, procesai tokie patys, kaip ir steigiant bet kurią privačią įmonę.

– Yra specifinių reikalavimų, reikia gauti eilę leidimų. Labai didelio sudėtingumo nėra. Neturime šios praktikos, tad konkrečiai daugiau pasakyti nieko negalėčiau, – „Tauragės kurjeriui“ teigė E.Šteimantas.

Privačių darželių steigimo patirties turinti mero padėjėja Rasa Liorančienė (Vilniuje veikia jos privatus vaikų darželis) į klausimą, gal ji planuoja Tauragėje steigti privatų darželį, neatsakė.

Kaip žinia, privatūs darželiai ne visiems tėveliams įkandami, mokestis už jų teikiamas paslaugas didesnis nei valstybiniuose darželiuose. Savivaldybės administracijos klausėme, kiek galėtų kainuoti leisti vaiką į privatų darželį ir ar tauragiškiams tai būtų įperkama paslauga. Mero padėjėja atsakė, kad kitų miestų praktika rodo, jog mokestis privačiame darželyje gali būti nuo 150 iki 400 Eur per mėnesį, o kiek kainuotų privatus darželis Tauragėje, savivaldybė skaičiavimų neatliko. Tai esą privačių darželių steigėjų marketingo klausimai. R.Liorančienė, skirtingai nei Švietimo skyriaus vedėjas, teigia, kad tėveliai privačiais darželiais domisi, o savivaldybė tokios įstaigos steigimo iniciatyvą palaiko.

Sprendimas prieštarauja teisės aktų reikalavimams

Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė tarybai ir merui Sigitui Mičiuliui birželio 14-ąją surašė teikimą dėl savivaldybės tarybos 2009 m. kovo 26 d. sprendimo, kuriuo politikai nustatė maksimalų vaikų skaičių rajono darželių grupėse. Pažeisdami galiojančias Higienos normas tąkart politikai ankstyvojo ikimokyklinio ugdymo grupėse patvirtino 20 vaikų normą, vyresniųjų – 25. Pagal Higienos normas grupėse turėtų būti atitinkamai 15 ir 20 vaikų. O kaip pažymima Vyriausybės atstovės teikime, jei grupėje yra specialiųjų poreikių vaikų, maksimalus vaikų skaičius turi būti dar mažesnis.  

Pastabų, kad dabartinis vaikų darželių grupėse skaičius neatitinka Higienos normos, šios kadencijos rajono politikai ir savivaldybės administracijos atstovai yra sulaukę ne kartą – apie tai kalbėjo ir šalies pedagogų profsąjungų atstovai, lankęsi Tauragės rajono ugdymo įstaigose sausio mėnesį.

Vyriausybės atstovė siūlo ne vėliau kaip per mėnesį nuo teikimo gavimo dienos savivaldybės tarybai ir merui svarstyti 2009 m. kovo 26 d. priimto sprendimo pakeitimo klausimą. Tačiau kur dėti vaikus?

Aiškinsis, kodėl vaikai nelanko darželių

Meras S.Mičiulis sakė, kas Vyriausybės atstovės teikimas perduotas tarybos, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariams ir jie klausimą turės svarstyti.

– Taryba yra priėmusi sprendimą, kad grupėje 25 vaikai gali būti, pagal Higienos normas turi būti mažiau, bet realiai lanko mažiau – vidutinis lankomumas apie 66 procentus. O kodėl neveda vaikučių, aiškinsis Švietimo skyrius. Lankėsi pas mane Rydštato meras, tai jis sakė, kad jų darželiuose grupėse yra po 24 vaikus, – sakė meras. 

Apie „Ereliuką“ kalbės liepos pradžioje

Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Juozas Kniukšta patvirtino, kad, be sprendimo skirti 100 eurų kasmėnesinę kompensaciją privatiems darželiams, kitos priemonės, kaip mažinti į darželius netelpančių vaikų skaičių, nepatvirtintos.

– Liepos pradžioje turėčiau sušaukti komiteto posėdį būtent tuo klausimu, nes diskusijų yra visokių. Siūloma ir buvusį „Ereliuko“ darželį atkurti, svarstoma apie darželio grupių Tauruose įsteigimą. Tauruose reikėtų tik gero remonto. Tai būtų pigiausias variantas ir beveik visi vaikai tilptų, – komentavo J.Kniukšta.

Darželį savivaldybė ketina steigti buvusioje Taurų mokykloje, kur iki šių mokslo metų pabaigos veikė Tarailių progimnazijos pradinės klasės. Nuo rugsėjo pastatas mokinių nebesulauks, mokyklėlė uždaryta. Kaip informuoja savivaldybė, Taurų mokyklą ketinama tvarkyti ES lėšomis, jei jų gauti pavyks. Geriausiu atveju mokyklėlė galėtų būti suremontuota 2018 m. rudenį.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras