Kaip valdininkai iš tauragiškių kalėdinę mugę pavogė(34)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2015-12-04 13:28

Vakar buvo dėliojami paskutiniai eglutės dabinimo akcentai. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Jau rytoj Pilies aikštėje sužibs didžiausios metų šventės – Kalėdų – puošmena ir simbolis eglutė. Šiemet ji ypač daili, kitokia – gyvomis eglių šakomis „aprengtas“ metalinis karkasas. Kitokia bus, kaip deklaruoja savivaldybės atstovai, ir šventės organizacija, pirmą kartą perduota į privačias rankas. Bet vieno linksmiausių šventės akcento – kalėdinės mugės aikštėje rytoj nebus. Kodėl? Valdininkų atsakymai nustebino. Kalėdinė mugė, jų nuomone, – kičas, o prekiautojai išvažiuodami iš aikštės aptaško pilies sienas. Be to, kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas, jokių kalėdinių mugių Tauragėje ir taip niekada nebūdavo. Valdininkui belieka atsakyti – atmintis jam tikrai šlubuoja.

Mugės rytoj nebus

Akyli tauragiškiai viešojoje erdvėje pasirodžius skelbimams apie artėjančią eglutės įžiebimo šventę ir daug diskusijų sukėlusį visą kalėdinių renginių ciklą, kurį už 32 tūkstančius eurų organizuos Valdo Latožos vadovaujama „Šou imperija“, „Tauragės kurjerio“ teiraujasi, tiksliau, prašo, kad žurnalistai pasiteirautų šventės rengėjų, kodėl kalėdinių renginių skelbimuose neužsimenama apie mugę.

– Kasmet ji per eglės įžiebimo šventę būdavo. Smagu per šventę pavaikščioti, apžiūrėti liaudies meistrų siūlomas prekes. Visada savo artimiesiems ir kalėdinių dovanėlių nupirkdavau, vaikai įvairių skanėstų paragaudavo. Va pernai sau ir dukrai šiltas megztas pirštines pirkau. Galima būdavo karšto vyno, kavos atsigerti. O šiemet niekur apie tai, kad mugė bus, neužsimenama. Kodėl? – telefonu teiravosi mūsų skaitytoja.

Pirmiausia paskambinome miesto seniūnui, Kalėdų eglutės įžiebimo šventės organizavimo komisijos narui Virginijui Žiliui.

– Šiemet mugės nebus. Kodėl, reikia teirautis komisijos, – teatsakė seniūnas, nors jis pats yra šios komisijos narys.

Kalėdinė mugė – kičas?

Kalėdinių renginių organizavimo komisijos, kurią sudaro 14 narių iš savivaldybės administracijos, Kultūros centro, policijos, narė savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rita Matemaitienė, kuruojanti savivaldybės jaunimo veiklą, paklausta, kodėl šiemet nuspręsta nerengti kalėdinės mugės, išsakė komisijos poziciją: esą mugėje labai daug kičo, pardavinėjama daug „gariūninių“ prekių. Mugės atsisakymą komisijos narė pateisina kaip norą šių metų šventę organizuoti kitaip.

– Gal šventę organizuojanti „Šou imperija“ organizuos kokią mugę, – pasvarstė R.Matemaitienė ir išsakė savo asmeninę nuomonę: – Esu už tai, kad mugė nevyktų. Žinoma, nuomonių visada bus įvairių. Atėję žmonės turėtų džiaugtis švente, bendrauti vieni su kitais, o ne į kioskelius sulįsti. Parduotuvėse visko yra.

Kita šventinės komisijos narė rajono mero padėjėja Virginija Eičienė antrina R.Matemaitienės nuomonei, kad Kalėdų mugė Tauragei nereikalinga. Pasak mero padėjėjos, tokiose mugėse kasmet siūlomi tie patys žaisliukai.

– Tiesiog pasižiūrėsim, kokia bus žmonių reakcija, – daugiau priežasčių, kodėl nuspręsta iš tauragiškių šiemet atimti kalėdinę mugę, nenurodė V.Eičienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (34) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras