Tauragės užtvanka – interesų pinklėse (3)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-06-12 06:22
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Dėl naujo žuvitakio įrengimo kyla begalė nesusipratimų. Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Aplinkosaugininkai ir žuvivaisos specialistai sunerimę: neršiančios žuvys sunkiai įveikia Jūros užtvanką ties Taurage ir visai neįveikia ties Balskais. Jeigu pastarojoje vietoje situacija, panašu, nebepataisoma, tai ties Taurage žuvys ir jų gerovės klausimas stringa dėl institucijų nesusikalbėjimo arba, kaip sakė vienas pašnekovų, dėl skirtingų interesų. Aplinkosaugininkai užtvanką prie „Bangos“ siūlo susprogdinti.

Konflikto priežastis – vanduo

Žuvininkystės tarnybos Vidaus vandenų ir akvakultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Vitas Ratkus paaiškino, kad nesusitariama dėl naujo žuvitakio įrengimo – iš to kyla begalė nesusipratimų. Jo žiniomis, pats žemės sklypas ir pats užtvankos statinys yra UAB „Tauragės vandenys“ nuosavybė. Žuvitakis ir pastatai antrapus „Bangos“ priklauso Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentui, dalis šių patalpų ir truputis žemės priklauso ir Žuvininkystės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos.

– Kai daug šeimininkų – neįmanoma rasti kompromiso. Dar prastesnė situacija susiklostė, kai UAB „Tauragės vandenys“ išnuomojo užtvankos statinius ir žemės sklypą UAB „Tyrupė“, dukterinei UAB „Hidroenergija“ įmonei. Kauniečiai planavo Jūroje ties užtvanka statyti hidroelektrinę. Tad norėdami įrengti žuvitakį turėjome gauti ir nuomininkų sutikimą. Negavome. Todėl šiuo metu Tauragės užtvanka arba, tiksliau, žuvitakis ties ja – yra vienas prasčiausių šalyje, – pasakojo G.V.Ratkus.

Aplinkosaugininkai, klausęsi mūsų pokalbio, vienu metu mestelėjo:

– Reikėtų tą užtvanką susprogdinti – nebeliktų jokių konfliktų. Tikrai. Juk jokios funkcijos šis statinys seniai nebeatlieka. Stovi dėl grožio, o aplinkosaugai su ja vieni vargai.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje laikraščio versijoje.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras