Tauragė savaitgalį nusilenks fotografijai(0) 

Renaldas MALYCHAS | redakt@kurjeris.lt

2014-06-13 08:24
Renaldo Malycho nuotrauka

Savaitgalį Tauragę užplūs didelis būrys fotografijos entuziastų. Autoriaus nuotrauka

Po dvejų metų pertraukos į Tauragę grįžta IV tarptautinis fotoklubų suvažiavimas. Renginio organizatoriai – Tauragės fotografų klubas „Fotojūra“ – žada ne tik atgaivą akims, bet ir ausims, mat šeštadienio vakaro programoje netrūks teatralizuotų momentų ir nuotaikingos muzikos.

Žinoma, svarbiausias renginio akcentas – fotografų pristatomi darbai. Pasiruošimas Lietuvoje ir gerokai už jos ribų žinomam renginiui vyko gerą pusmetį. Norą jame dalyvauti ir pristatyti savo darbus pareiškė daugiau kaip dvi dešimtys mūsų šalies fotoklubų. Tradiciškai sulauksime svečių ir iš kaimyninių šalių – Lenkijos, Baltarusijos, Karaliaučiaus krašto (Rusijos Federacijos).

– Džiugu, kad renginio reikalingumą įvertino Lietuvos kultūros taryba, Tauragės rajono savivaldybė, kurios pagal pateiktą projektą skyrė lėšų, kad žodis virstų kūnu. Neliko abejingi ir vietos verslininkai, be kurių pagalbos neišsiverstume. Klubo vardu noriu padėkoti Antanui Stankui ir jo šeimai, sutikusiems savo patalpose surengti vieną didžiausių fotografijos parodų Lietuvoje. Ačiū verslininkams Mariui Jucikui, Edmundui Abromui, „Muzikos serviso“ komandai bei dideliam būriui savanorių, – kalbėjo fotografų klubo „Fotojūra“ vadovas Romualdas Vaitkus.

Kam vis dėlto skirtas šis renginys ir ką jame pamatys žiūrovai? R.Vaitkus sako, kad renginys pirmiausia skirtas fotografijos mylėtojams.

– Pasaulyje kasdien padaroma beprotiškai daug nuotraukų. Fotografija tapo labai prieinama ir populiari kaip niekad. Įamžinti keliones, aplinką, draugus, artimuosius dar niekada nebuvo taip paprasta. Tai tapo masiniu reiškiniu ir užburia vis daugiau žmonių, tad ir ši šventė skirta jiems. Renginyje telekomunikacijų bendrovė TEO dalyviams dovanos nemokamą bevielį internetą, tad visi susirinkusieji savo išmaniaisiais įrenginiais galės nevaržomai dalintis užfiksuotomis renginio akimirkomis su visu pasauliu, – sakė R.Vaitkus.

Profesionalai dalinsis patirtimi

Šį šeštadienį Švyturio g. 2, patalpose, dar žinomose kaip „Liberty loftas“, 2 tūkst. kvadratinių metrų plote įsikurs didžiausia fotografijos galerija šalyje „Fotoloftas“. Savo darbus pristatys fotoklubai iš Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos, Palangos, Kelmės, Plungės, Mažeikių, Baltarusijos, Lenkijos ir Rusijos. Parodų salės įrengtos per du aukštus.

Nuo 12 val. ten pat įrengtoje konferencijų salėje paskaitas skaitys žymūs šalies ir užsienio fotomenininkai. Stasys Paškevičius, minimas tarp geriausių šalies portretistų, surengęs 45 personalines parodas, išleidęs penkis fotografijų albumus, iš kurių bene įspūdingiausias – „Draugų portretai“. Šio kūrėjo interesų platumą, profesionalumą, atsidavimą darbui gali matyti kiekvienas, kam yra tekę su juo bendrauti. Baltarusijos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Sergejus Plytkevičius papasakos apie kūrybinių ryšių atnaujinimą tarp įvairių šalių. Fotografė Berta Tilmantaitė papasakos kvapą gniaužiančią istoriją apie kelionę iš vieno rečiausiai apgyvendintų planetos sausumos paviršių – Evenkijos (Sibiras, Krasnojarsko sritis ties poliaračiu) – ir per ją nusidriekiančio ledo kelio paslaptis ir kaip pavyko fotografuoti spaudžiant 50 laipsnių šalčiui. Galiausiai savo pasakojimais ir įspūdinga ekspozicija renginio dalyvius ir svečius nustebins laukinės gamtos „mohikanai“ – fotografų klubas „Birdpix“ – demonstruodami, kokia „sunkiasvore“ fototechnika ir kitokia atributika yra fiksuojamas gamtos grožis.

Pradžia – penktadienį

Penktadienį, 16 val., Tauragės miesto pilyje, Fotografijos galerijoje, bus pristatyta Lenkijos bičiulių fotografų iš Belchatuvo miesto paroda apie didžiausią Europoje anglies kasyklą. Taip oficialiai bus atidarytas IV tarptautinis fotoklubų suvažiavimas.

Programos tęsinys – šeštadienį. Visą dieną vyks paskaitos, parodų apžiūra, o vakare, nuo 19 val., prasidės teatralizuotas pasirodymas ir koncertuos nuotaikinga uostamiesčio grupė „Old city band“.

– Scenarijus toks, kad jame pagrindinius vaidmenis patikėjome mūsų klubo nariams. Žiūrovų laukia nuotaikinga programa, o intarpuose bus ne tik muzikos, bet ir šokių, – sakė fotografas Sigitas Kancevyčius.

Viešėjo Lenkijoje

Šeši tauragiškiai fotografai: Vytautas Butkus, Sigita Flaksienė, Aironas Juozonis, Darius Kiliokaitis, Rolandas Žalgevičius ir šių eilučių autorius pirmadienį grįžo iš tradicinio plenero Lenkijoje.

– Labai džiaugiamės, kad bičiuliai iš Belchatuvo miesto puikiai organizuoja tarptautinius plenerus. Jų pleneras, kaip ir mūsų suvažiavimas, vyko ketvirtą kartą, į jį susirinko apie 60 fotografų iš aštuonių šalių. Meninėse dirbtuvėse turėjome progos pasivaržyti sporto, gamtos, aviacijos ir studijinės fotografijos srityse, – sakė fotomenininkas Vytautas Butkus.

Belchatuvo fotografų klubo vadovas Andžejus Juchnevičius sakė labai laukiantis viešnagės Tauragėje.

– Apie jūsų renginį kalbos sklinda seniai. Bet tik šiemet pavyks jame sudalyvauti, ir tuo labai džiaugiamės. Noriu visus tauragiškius pakviesti į penktadienį atidaromą mūsų parodą, o šeštadienį sudalyvauti puikioje šventėje, – sakė A.Juchnevičius.

Tarptautinį fotografų suvažiavimą atidarė grupė „Gazas“. Būgnininką „pavadavo“ „Tauragės kurjerio“ direktorius vyr. redaktorius Renaldas Malychas.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras