Po Taurage – neatrasta aukso gysla(9)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-06-30 07:53
Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragėje gėlo vandens telkiniai yra vos 100-150 m gylyje, o žemiau – jau mineralizuotas vanduo. Renaldo Malycho nuotrauka

Ko gero nedaug tauragiškių žino, kad gyvena ant mineralinio vandens telkinio. Iki šiol buvo manoma, kad tokį vandenį galima išgauti tik Birštone, Druskininkuose ir Palangoje. Geologai patvirtino, kad tai netiesa. Tauragės požeminis vanduo yra gausiai mineralizuotas, jį galima ir gerti, ir naudoti sveikatos procedūroms. Reikia tik investicijų ir noro jį išgauti.

Ieškojo gėlo, aptiko druskingą

Pirmasis apie mineralizuoto vandens telkinius Tauragėje atsitiktinai užsiminė buvęs architektas Vincentas Paulauskas.

– Sovietmečiu požeminius vandenis Tauragėje tyrinėjo iš tuometinio Leniningrado (Sankt Peterburgo, Rusijos Federacija) atvykę geologai žvalgybininkai. Man, kaip vyriausiajam rajono architektui, buvo leista susipažinti su byla, ant kurios buvo grifas „Slaptai“. Tada ir sužinojau, kad mineralizuoto vandens telkiniai Tauragėje yra dabartiniame pramonės rajone, ten, kur šiuo metu stovi nenaudojami pastatai, molio karjerai, – pasakojo žinomas tauragiškis.

Pasak buvusio architekto, rusų žvalgybininkai tąsyk ieškojo gėlo vandens – jo trūko, plečiant pramonę mūsų mieste. Rastas mineralizuotas vanduo, deja, mokslininkų tuo metu buvo pripažintas nieko vertu.

– Tai toks „brudas“, kurio nei gerti galima, nei pramonėje naudoti. Kodėl? Prisiminkite jūreivius: aplink juk vanduo, bet jie jo negeria, – juokiasi V.Paulauskas ir priduria, kad po Taurage sovietmečiu aptiktas mineralizuotas vanduo būtent toks: daug druskų, o panaudoti jo neįmanoma.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje laikraščio versijoje.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras