Mero šeima stiprina pozicijas(46)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2014-04-22 06:42
Karolinos Stažytės nuotrauka

Kalbos pasitvirtino: Donatas Petrošius – naujasis Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Tauragės skyriaus vedėjas. Autorės nuotrauka

Beveik metus tvyrojusi nežinia nutraukta. Pirmadienį paaiškėjo, kas užims Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) Tauragės skyriaus vedėjo postą. Konkurso laimėtoju pripažintas Tauragėje ortopedu-traumatologu iki šiol dirbęs Donatas Petrošius. Taigi mero Prano Petrošiaus šeimos narių pareigybių sąrašas pasipildė dar vienu solidžiu įrašu.

Tai, kad gydytojų ir politikų šeimos atstovas, mero sūnus D.Petrošius gali imti ir prisimatuoti NDNT Tauragės skyriaus vedėjo kėdę, kalbos netilo nuo 2014 metų sausio 23 dienos, kai buvo paskelbtas viešas konkursas šioms pareigoms eiti. Netilo jos ir vykstant konkursui, kai vasario 1 dieną baigėsi prašymų priėmimo terminas ir buvo paskelbta apie keturis kandidatus į vedėjo postą. Kalbos neliko tik kalbomis, o virto realybe balandžio 14 dieną. Po beveik tris mėnesius trukusių atrankos procedūrų pirmadienį surengtas paskutinis egzaminavimo etapas.

– Į egzaminą žodžiu atvyko tik vienas iš keturių sausio mėnesį pareiškusių norą dalyvauti konkurse asmenų. Kiti nepraėjo ankstesnių egzaminavimo etapų, tai yra suklupo laikydami bendrųjų gebėjimų testą ar praeidami vadovavimo gebėjimų patikrą, neatitiko pareigybei keliamų reikalavimų. Į egzaminą žodžiu atvykęs vyras jame pasirodė gerai ir, surinkęs daugiau nei šešis reikalingus balus, buvo pripažintas konkurso laimėtoju. Šiuo metu jis ir NDNT direktorius Zdislavas Skvarciany tariasi dėl sutarties pasirašymo. Kada tiksliai laimėtojas pradės eiti pareigas, nėra aišku. Direktorius turi pasirašyti paskyrimą. Įstatymas suteikia keturiolikos darbo dienų terminą, tačiau numato išlygą, jog jis gali būti sutrumpintas ar pratęstas dėl tam tikrų priežasčių. Pavyzdžiui, dėl to, jog konkurso laimėtojas turi susitarti su savo ankstesnės darbovietės vadovais ir teisėtai nutraukti sutartį, – situaciją nupasakojo NDNT Teisės ir personalo skyriaus vedėja Beata Silevičienė.

Tai, kad yra konkurso laimėtojas ir vadovaus NDNT Tauragės skyriui, trečiadienį pakalbintas prisipažino ir pats D.Petrošius. Paklaustas, ar yra susipažinęs su įstaigos kolektyvu ir ten vyraujančia darbo metodika, jis atsakė, jog tai padaryti tik ruošiasi.

– Parašai ant sutarties dar nesudėti, nesu įdarbintas, tad niekuo dar nespėjau ir pasidomėti. Penktadienį į Tauragę atvyksta NDNT direktorius Z.Skvarciany. Jis ir supažindins mane su skyriaus kolektyvu bei šios srities aktualijomis. Manau, nuo antradienio prasidės mokymai ir būsiu įdarbintas oficialiai, – praėjusį trečiadienį teigė D.Petrošius, pažadėjęs į šios įstaigos kolektyvą įnešti jaunatviško ryžto ir energijos.

Laimėjęs konkursą mero sūnus artimiausiomis dienomis privalės atsisakyti pareigų Tauragės ligoninėje, kurioje dirba jo žmona Julija Petrošienė ir kurioje ortopedu-traumatologu nuo 2011 metų pavasario darbuojasi ir jis pats. Paklaustas, ar jam išėjus ligoninėje netrūks jo srities specialistų, D.Petrošius pabrėžė, jog tikrai ne.

– Nedirbau visu krūviu, tad, manau, manęs tikrai nepasiges, – tikino mero sūnus.

Paklaustas, ar normalu, jog konkurso procedūros truko beveik tris mėnesius, pašnekovas atsakė, jog tikėtis, jog truks trumpiau, nelabai ir buvo įmanoma. Iš pradžių, pasak jo, vykdoma centralizuota, vėliau decentralizuota atrankos sistema. Konkurso dalyvis, pirmajame etape neišlaikęs bendrųjų gebėjimų testo, galėjo jį perlaikyti dar kartą. Galbūt dėl to procedūros ir išsitęsė.

Prieš atvykdamas dirbti į Tauragę D.Petrošius šešerius metus dirbo traumatologu Kauno Raudonojo kryžiaus klinikinėje ligoninėje. Aukštojo mokslo magistro laipsnį jis įgijo Kauno medicinos universiteto Medicinos fakultete. Kvalifikacija – ortopedas-traumatologas.

Primename, jog sušlubavus tuometinio NDNT Tauragės teritorinio skyriaus vedėjo a.a. Vlado Stankūno sveikatai pareigas nuo praėjusių metų gegužės paskirta laikinai ėjo skyriaus vedėjo pavaduotoja, gydytoja Janė Genienė.

Skaityti komentarus (46) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras