Girininkuose nugriaudėjo aviacijos šventė(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-06-20 16:27
Renaldo Malycho nuotrauka

Lakūnus plojimais palaikė džiūgaujanti minia. Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusį šeštadienį Girininkų aerodrome netilo variklių ūžesys: aviacijos šventės metu kilo ir leidosi įvairios oro transporto priemonės. Griaudėjo ne tik lėktuvų varikliai – į triukus ore akis paganyti prigužėjo daugybė automobiliais atvažiavusių svečių, nors pasitaikė ir tokių, kurie nepatingėjo į šventę atminti dviračiais.

Į Girininkų aerodromą šeštadienį rinkosi minios žmonių. Renginio pradžioje rajono meras Pranas Petrošius vardadienio proga pasveikino visus Antanus, kurie pasipuošė kepuraitėmis su Tauragės simbolika. Todėl visos šventės metu raudonkepuriams negailėta sveikinimų ir rankos paspaudimų.

Kiek vėliau norintieji galėjo jėgas išmėginti šienapjūtėje, o aviacijos šventės pradžią vainikavo   triukšmingai padangę sudrebinę šiuo metu Baltijos šalių oro erdvę saugantys prancūzų naikintuvai.

Ne vieną žiūrovą iš nuostabos aiktelti privertė į dangų pakilęs lėktuvas, liaudyje populiariai vadinamas „kukurūzninku“. Lankytojus pasveikino ne tik manevringai skrajojęs padangių paukštis, bet ir iš jo iššokę parašiutininkai.

Šventei įsibėgėjant savo akrobatinius sugebėjimus ore parodė vienas žymiausių Lietuvos pilotų tauragiškis Eltonas Meleckis. Ne vienam užgniaužė kvapą jo atliekami sudėtingi ir pavojingi triukai. Kiek vėliau su profesionaliu pilotu į padanges kilo ir rajono meras Pranas Petrošius. Patirties povandeniniuose laivuose turintis meras laikėsi tvirtai ir, pasak E.Meleckio, vieną mirties kilpą atliko pats.

Ugniagesių asociacijos prezidento Vlado Liekio iniciatyva šventėje savo sugebėjimus bei transporto priemones demonstravo ir ugniagesiai. Jie užgesino degančią pašiūrę, gelbėjo dūmuose pasiklydusius žmones. Jauniesiems ugniagesiams šventė buvo ypač įsimintina, nes jie gesino ugnį pirmą kartą.

Popiet svečiai buvo kviečiami į lėktuvus sėsti patys, juos džiugino nuotaikingi muzikantai, danguje dūmais figūras braižantys lakūnai, o iš motorinės skraidyklės iš dangaus ant žiūrovų pabiro saldumynai.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras