Prestižinio kvartalo gyventojai skendi balose(14)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-11-12 14:57
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Skrybėlių kvartalo gyventojams dar birželį buvo žadėta, kad balų neliks, o jos tebetelkšo iki šiol. Autorės nuotrauka

Beržės arba kitaip liaudyje vadinamo Skrybėlių kvartalo gyventojai nuo vasaros pradžios tebelaukia, kol žvyruotos jų gatvės bus bent nugreideriuotos. Šiame privačių gyvenamųjų namų kvartale vyksta vandentiekio ir nuotekų sistemos tiesimo darbai. Darbų užsakovas – UAB „Tauragės vandenys“ – iki gyventojų skundo nė nežinojo, kaip prastai savo darbą atlieka konkursą laimėjusios įmonės darbuotojai.

 

Seniūnas pravažiuoja be problemų

Ilgą laiką prestižiniu laikytas vadinamasis Skrybėlių rajonas Tauragės mieste paskendo, tiesiogine to žodžio prasme, purvo balose. Bent jų didesnioji šio kvartalo gatvių dalis. Kita vertus, miesto seniūnas Virginijus Žilius, gyvenantis šiame kvartale, nesiguodžia ir nesupranta besiskundžiančių kaimynų.

– Kol kas dar anksti kalbėti apie darbų pabaigą. Mano žiniomis, projekto pabaiga numatyta tik 2014 metais. Taigi gyventojai šurmuliuoja be reikalo. Kiekvieną rytą ir vakarą kelią į namus ar iš jų lengvai įveikiu lengvuoju automobiliu „WV Passat“. Kita vertus, prieš užšąlant reikėtų nusiųsti greiderius, kad gatves aplygintų. Bet iš esmės jų kokybė nepasikeis. O šiuo metu apskritai nėra prasmės to daryti – būtų vandens stumdymas iš vienos balos į kitą, – sakė seniūnas ir šio kvartalo gyventojas V.Žilius.

Gatvės prižiūrimos pagal „grietinėlės“ laipsnį?

Seniūno kaimynai baksnoja į skirtingai prižiūrimas gatves. Tos, kuriose gyvena visuomenės „grietinėlė“, prižiūrimos vienaip, o kur gyvena eiliniai tauragiškiai – visiškai kitaip. Žmogus, nenorėjęs, kad laikraštyje būtų minimas jo vardas, pavardė, pats parodė skirtumus. Pasirodo, tiesą sakė miesto seniūnas – jis į darbą gali nuvažiuoti ne tik be vargo, bet ir švariu automobiliu: jo sodyba stovi gerai prižiūrimų I.Simonaitytės ir Vydūno gatvių sankirtoje. O  gretutinių gatvių gyventojai jau gyvena tarsi kitame laikmetyje – čia sunku prariedėti net galingu visureigiu, o vietomis nebeaišku, ar apskritai pavyks įveikti gatvės atkarpą.

„Tikras automobilių laužymas“

Dėl prastai prižiūrimų šio miesto kvartalo gatvių, pasirodo, čia nebenori važiuoti ir taksi.

– Tai tikrų tikriausias automobilių laužymas: vienai duobei nepasibaigus prasideda kita, ir taip visą kelią iki namų. Todėl jau suskaičiavau, kad puskilometrio atstumą nuo namų Knygnešio gatvėje iki Dariaus ir Girėno gatvės įveikiu greičiausiai per 5 minutes. Kiekvienąkart išvykdamas iš namų gerai pagalvoju, ar nieko nepamiršau, nes grįžti į namus antrąkart mūsų kvartalo gyventojams yra ne tik blogas ženklas, bet ir išlaidos, – sarkastiškai juokauja tauragiškis.

Greideriai nebedirba

Vyras prisimena, kad vandentvarkos darbai šiame miesto kvartale prasidėjo šių metų pavasarį. Tada esą gyventojams buvo pažadėta, kad viskas vyks sklandžiai: vandentiekio vamzdynai patiesti, o išraustos gatvės naujai užlygintos ir netgi pažvyruotos. Tokios darbų pabaigos Knygnešio gatvėje laukta birželio pabaigoje–liepos pradžioje. Šiuo metu, kai už lango lapkritis ir nusirito pirmųjų šalnų banga, gyventojams nebejuokinga – jie svarsto, kas jų laukia žiemą.

– Tada jau ratus teks namuose palikti iki pavasario, nes, mano supratimu, greideriai pas mus šiemet nebeatvažiuos. Anądien vieną tokį stebėjau: atvažiavo, sustojo gatvės pradžioje, pasižvalgė lyg garnys nuo savo kabinos viršaus ir nuvažiavo. Matyt, nusprendė, kad jo darbo vaisiai mūsų gatvėje nueis šuniui ant uodegos. Visose gatvėse situacija tokia pat: vairuotojai, stengdamiesi aplenkti duobes, važiuoja kelkraščiais, įvažiuodami į žaliąsias vejas, – aiškino pusamžis vyras.

Užsakovai nežino, ką daro jų rangovai

UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius Jonas Gečas, išgirdęs, kuo skundžiasi kvartalo gyventojai, nenorėjo sutikti:

– Darbus atliekanti įmonė yra pažadėjusi vos tik baigusi viską atstatyti į vietas, t.y. gatvės danga privalo būti tokios pačios kokybės, kokia buvo prieš darbų pradžią. Prieš kurį laiką, kol dar nebuvo šalnų ir nelijo, pats važinėjausi tomis gatvėmis – situacija buvo normali. Kaip viskas pasikeitė per keletą savaičių, kol kas negaliu atsakyti, – prieš nuvykdamas į objektą, kalbėjo J.Gečas.

Pašnekovas tikino, kad pagal sutartį darbų rangovai privalo ne tik iškart užversti išraustus kanalus gruntu, bet ir pažvyruoti, išlyginti, sutvirtinti gatves.

Vaizdelis ne koks

Po vizito Beržės kvartale J.Gečas turėjo pripažinti – gyventojai teisūs.

– Pravažiavau tomis gatvėmis, įvertinau jų būklę, atliktus darbus. Vaizdelis ne koks, statybininkai apsileidę. Apmaudžiausia, kad jie dar ir meluoja. Kai skambinau ir teiravausi, jie man aiškino, kad viską daro pagal sutartį. O kai nuvažiavau ir pats pamačiau, kad žvyruotos gatvės tapusios ne tik neišbrendamomis, neišvažiuojamomis balomis, bet ištisais ežerais, nustėrau. To būti negali. Ir nieku gyvu nepatikėsiu techninę priežiūrą atliekančiųjų žodžiais, kad jie nuolatos prižiūri savo darbų teritoriją. Mano vertinimu, mažiausiai 2–3 savaites tos gatvės greiderio nematė. Manau, kad teks skubiai šaukti susirinkimą ir įvertinti situaciją. Tikėtina, kad po to, kai imsimės priemonių, tvarka kvartale bus atkurta. Bet kai tokie orai, didelių  pokyčių neverta nė tikėtis, – apgailestaudamas dėl nesusipratimo, kalbėjo „Tauragės vandenų“ technikos direktorius.

„Mes – tik statybininkai“

Darbus atliekančios įmonės UAB „Kamesta“ atstovas Tauragėje, minėto objekto darbų vadovas Edmundas Markuckis prastos darbų kokybės neneigia, bet savo įmonę gina, sakydamas, kad gyventojai turėtų būti pakantesni laikiniems nepatogumams.

– Mes – tik statybininkai. O statybininkai visada dirba žmonių gerovei. Tą reikėtų visada atsiminti. Antra, žvyruotomis miesto gatvėmis, kur mes dabar dirbame, iki šiol niekuomet nevažinėjo tokia sunki, statybinių medžiagų prikrauta technika. Trečia, tokios lietingos vasaros jau seniai nebuvo. Visi šie veiksniai, manau, turi tiesioginės įtakos atliekamų darbų kokybei. Todėl aš to neneigiu. Bet lygiai taip pat atsakingai galiu pareikšti, kad objektas iki jį priduodant ateinančių metų vasarą bus ne tik atstatytas į ankstesnę būklę, bet ir pagerintas. Mums trūksta tik kelių giedrų dienų, gatvės būtų nugreideriuotos. O dabar jau trečia para dirbame, bet rezultato nesimato, – sakė Kauno įmonės darbuotojas.

Pasak pašnekovo, situacija Knygnešio gatvėje jam puikiai žinoma, ir ji ne iš gerųjų. Dėl neišvažiuojamų duobių E.Markuckiui priekaištauja ir tų gatvių, kuriose darbai dar nė nepradėti, gyventojai. Vyras sako, kad dažnoje vietoje gruntinis vanduo aptinkamas 1,5 metro gylyje – norint kloti trasą tenka šį vandenį išpumpuoti į gretimus sklypus.

– Tai apsunkina darbus, bet tikrai neturės reikšmės atliktų darbų kokybei. Būtent to mes ir siekiame. Be to, eiliniai gyventojai negali įvertinti mūsų darbų kokybės, tam reikia specialių žinių. Kai šitaip be paliovos lyja, mes bejėgiai. Tačiau artimiausiu metu gatvės bus išlygintos ir įveikiamos lengvaisiais automobiliais, – vakar pažadėjo UAB „Kamesta“ objekto Tauragėje vadovas E.Markuckis.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras