Merui – kaltinimai psichologiniu smurtu(31)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2012-11-19 14:42
Renaldo Malycho nuotrauka

Meras Pranas Petrošius vos ne kiekviename tarybos posėdyje sulaukia įvairių priekaištų iš tarybos nario Lino Stankaus. Renaldo Malycho nuotrauka

Vakar redakciją pasiekė Tauragės rajono tarybos nario Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininko Lino Stankaus viešas kreipimasis į Tauragės rajono savivaldybės merą Praną Petrošių, kuriame meras kaltinamas psichologiniu smurtu prieš Savivaldybės darbuotoją, netgi keliamas klausimas, ar tai nebuvo grasinimas fiziškai susidoroti. P.Petrošius tokius kaltinimus vadina vaikų žaidimais ir ragina užuot gaišinus save ir kitus nuveikti ką nors naudingo rajono labui.

 

„Kam kirsti galvą?“

Kreipimesi rajono meras kaltinamas tuo, kad lapkričio 14-ąją, po tarybos posėdžio, girdint daugumai tarybos narių ir Savivaldybės darbuotojų, esą labai emocingai ir garsiai išrėžęs: „Kam reikia kirsti galvą už tai, kad pasiūlė netinkamą datą dėl Tauragės PSPC vadovės Astos Piečienės pasiaiškinimo pateikimo?“    

„Tauragės kurjerio“ pakalbintas kreipimosi autorius patvirtino iš tiesų pats girdėjęs grėsmingą mero toną. Jo manymu, taip bendrauti su darbuotojais nevalia.

– Tai nebe pirmas kartas, kai meras taip elgiasi su darbuotojais. Galbūt meras taip nori įbauginti tarybos narius ir Savivaldybės darbuotojus? Svarstau, galbūt vertėtų kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, – sakė jis.

L.Stankus sakė matęs, kaip meras išsigandusią teisininkę siuntė ieškoti kažkokių dokumentų, išsiaiškinti, kodėl įsivėlė klaida. Tarybos narys netgi siūlo P.Petrošiui atsiprašyti darbuotojų. Negana to, ir patiems galbūt psichologinį smurtą patiriantiems darbuotojams L.Stankus siūlo pranešti jam elektroniniu paštu ir garantuoja konfidencialumą.

Kreipimosi pabaigoje pridedamas sakinys apie tai, kaip psichologinis smurtas kenkia sveikatai: esą rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis padidėja iki 2,3 proc., depresija – iki 4,8 proc.   

Garsesnis žodis – dar ne smurtas

Rajono meras P.Petrošius, apie kreipimąsi išgirdęs iš „Tauragės kurjerio“, nežinojo, juoktis ar pykti.

– Nieko panašaus nebuvo. Iš tiesų po tarybos posėdžio Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė man priminė, kad terminas pasiaiškinimą pateikti turi būti penkios darbo dienos, tad tarybos patvirtinta data gali būti netinkama. Galbūt tą sakinį ir pasakiau gana garsiai, nes aplink šurmuliavo daug žmonių, kitaip manęs būtų neišgirdę. Mat jei data būtų klaidinga, tarybai vien dėl jos pakeitimo būtų tekę rinktis kitą dieną, o tai visiems sukeltų nemažai nepatogumų. Vis dėlto paskui mūsų teisininkai man išaiškino, kad viskas yra gerai, keisti nieko nereikia – įstatyme nenurodoma, ar tas terminas turi būti penkios darbo, ar kalendorinės dienos.

Meras piktinosi, kad tarybos nariai leidžia sau gaišti laiką tokiems niekams – geriau imtųsi ko nors naudingesnio.

– Tai kažkokie vaikų žaidimai, nežinau kaip kitaip pavadinti. Mikroklimatas Savivaldybėje, mano manymu, puikus – darbingas ir draugiškas. Galbūt dėl to tarybos narys ir nervinasi, kad nebežino, kaip galėtų įnešti nesantaikos ir sumaišties. Nesuprantu, negi jis neturi svarbesnių darbų?

Kolegos smurto neįžvelgia

„Tauragės kurjerio“ pakalbinta tarybos narė Rasa Kancevyčienė sakė panašaus teksto tikrai negirdėjusi. Tiesa, mažojoje salėje ji sakė ilgai neužsibuvusi – reikėję skubėti į kitą posėdį.

– Girdėjau, kad meras ir tarybos nariai tiesiog diskutavo, kaip čia reikės pasielgti, jei ta data nustatyta neteisingai, kaip tą problemą išspręsti, bet jokio pykčio nebuvo, niekas dėl to nekaltintas, – sakė ji.

Darius Bredelis irgi nelinkęs šios situacijos išpūsti:

– Psichologiniu smurtu to tikrai nepavadinčiau. Jau vien dėlto, kad tos darbuotojos šalia nebuvo. Taip, meras buvo gerokai susierzinęs, kad sprendimo projekte įrašyta ne ta data, ir siuntė tarybos sekretorę išsiaiškinti, kaip tai įvyko. Tačiau tik tiek. Nemanau, kad verta iš to daryti problemą.

Skaityti komentarus (31) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras