Mokyklinį autobusiuką „okupavo“ kaimo bobutės(18)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-05-03 13:45
Redakcijos archyvo nuotrauka

Lauksargių bobutėms, įsigudrinusioms nemokamai važinėti mokykliniu autobusu, katino dienos baigėsi. Redakcijos archyvo nuotrauka

Lauksargiškių papasakota istorija labiau panėšėja į kuriozišką situaciją nei į tikrovę. Ten gyvenantys vyresnių klasių moksleiviai namo parvykdavo mokykliniu Lauksargių pagrindinės mokyklos autobusiuku. Tačiau nuo gegužės šis maršrutas panaikinamas. Dėl to kaltos... kaimo bobutės, panorusios su nešuliais į kaimą grįžti kartu su mokiniais. Joms nė motais, kad mokykla už tai galėjo užsitraukti baudą.

 

Tai veža, tai nebeveža

 

Lauksargiuose gyvenanti moteris, auginanti Tauragės profesinio rengimo centre (PRC) besimokančią dukrą, papasakojo, kad vyresnėse klasėse Tauragėje besimokančių vaikų yra maždaug 15.

– Anksčiau po pietų į Lauksargius kursuodavo maršrutinis autobusas iš Autobusų stoties. Vėliau šis reisas kaip nuostolingas nutrauktas. Tad vaikai likdavo Tauragėje iki vakaro, kol apie 18 valandą į Lauksargius važiuodavo kitas autobusas. Kad mūsų vaikai be reikalo nesišlaistytų gatvėmis, kreipėmės į rajono valdžią – prašėme padėti išspręsti šią situaciją. Galiausiai kompromisas buvo surastas – vaikus iš mokyklų surinkdavo ir į namus pargabendavo Lauksargių mokyklos autobusas. Tačiau neseniai iš mokyklos sugrįžusi dukra pranešė „džiugią“ naujieną – nuo gegužės 1 dienos mokinių vežimas nutraukiamas. Negi buvo būtina taip pasielgti? Juk iki mokslo metų pabaigos liko vos mėnuo, – dėstė lauksargiškė.

 

Švietimo skyrius nieko nežinojo

 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas negalėjo patikėti, kad taip yra iš tiesų.

– Bent jau mūsų skyriuje iki šiol niekas apie tai, kad Tauragėje besimokantys lauksargiškiai vėl liks laukti vakarinio autobuso, nekalbėjo. Iki šiol buvo žinoma, kad išimties tvarka PRC, Žalgirių ir „Versmės“ gimnazijose besimokančius lauksargiškius po pamokų namo pargabena Lauksargių pagrindinės mokyklos geltonasis autobusiukas. Tokios išimties buvo imtasi po to, kai Autobusų parkas atsisakė 16 valandos reiso į Lauksargius – esą tai parkui nuostolinga. O Lauksargių mokykla tąsyk sutiko, kad jų autobiusiukas, kai išvežios savo mokyklos mokinius, atvyktų į Tauragę ir paimtų čia besimokančius lauksargiškius. Suskaičiavome, kad tai atsieis netgi pigiau – reikia mokėti tik už degalus ir vairuotojui algą, – pasakojo E.Šteimantas.

Netrukus jis patvirtino, kad informacija teisinga – Lauksargių mokykla „svetimų“ mokinių pavėžėjimo atsisakė.

 

Vaikus bandžiusios „išstumti“ bobutės liko „ant ledo“

 

Lauksargių pagrindinės mokyklos direktorius Henrikas Banevičius E.Šteimantui patvirtino – nuo gegužės mokyklos autobusas vaikų iš Tauragės į Lauksargius nebevežios. Pasirodo, to imtasi dėl pačių lauksargiškių kaltės. Mat suaugę kaimo gyventojai suskato naudotis nemokama paslauga – nešuliais „apsiginklavusios“ bobutės kruopščiai sekdavo mokyklinio autobusiuko judėjimo grafiką ir stengdavosi vaikų vietas užsiimti pirmosios. Tad mokyklinio autobuso vairuotojas išbandė viską, kad tik išvengtų nepageidaujamų keleivių, ir galiausiai pavargo su jais kovoti.

– Šis autobusiukas mokinius iš pradžių paimdavo Autobusų stotyje, vėliau keitė sustojimo vietas – stodavo prie centrinės miesto aikštės, prie pilies. Tačiau situacija nesikeitė – pirmiausia į autobusą sugužėdavo suaugusieji, kurių šia transporto priemone vežti negalima. Lauksargiškiams vairuotojas ne kartą bandė aiškinti, kad už jų gabenimą mokykla gali sulaukti didžiulės baudos. Tačiau, atrodo, gyventojams mokyklos interesai nerūpi. Tad mokykla ėmėsi iniciatyvos ir geranorišką mokinių pavežėjimą nutraukė, – trečiadienį sakė E.Šteimantas.

 

Capt už vadžių, vėl iš pradžių

 

– Kadangi nuspręsta vaikų pavėžėjimo iš Tauragės paslaugos neteikti, nuo gegužės, tikimės, vėl bus atnaujintas maršrutinis Autobusų parko autobuso reisas. O dėl tokių nesusipratimų kaltę turėtų jausti patys Lauksargių gyventojai, nesupratę, kad mokyklinis autobusas gali vežti tik mokinius, bet ne suaugusiuosius, – kalbėjo E.Šteimantas.

Jo pažadą vakar patvirtino ir UAB Tauragės autobusų parkas direktorius Rimantas Martinavičius.

– Situaciją puikiai žinome ir laukiame Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo. Mokiniai bet kokiu atveju dėl suaugusiųjų neišmanymo neturi nukentėti, jie laiku pasieks namus. Jau tarėmės, kad popietinį reisą atnaujinsime nuo ateinančios savaitės, – sakė R.Martinavičius.

Skaityti komentarus (18) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras