Vaiko svajonė sudužo banke(7)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-04-07 12:00

R.Malycho foto

„Apsidrausite gyvybę, mūsų padedami investuosite periodines įmokas ir taip sukaupsite pinigų sunkioms ar svarbioms gyvenimo akimirkoms. <...> Tą dieną, kai jūsų vaikas savo gyvenimą pradės tvarkyti pats, galite padaryti gerokai turtingesnę ir smagesnę. Sukaupti pinigai &minus; puiki vaiko siekių įgyvendinimo pradžia. <...>Vaikų draudimo viena įmokos dalis skirta gyvybei apdrausti, kita – investuoti“, – skelbiama SEB banko interneto svetainėje. Tačiau tauragiškis Eugenijus M. „Tauragės kurjeriui“ papasakojo istoriją ne tik apie prarastus pinigus, bet ir apie aštuonmetės dukrelės nusivylimą.

 

 

Piešinio negrąžino 

– 2005 metais SEB bankas prie investicinio gyvybės draudimo siūlė ir „ypatingą priedą prie sutarties – įamžinta vaiko svajonė“. Savo vaiką apdraudusiems tėvams siūlyta į banką atnešti vaiko piešinį, kuriame jis vaizduoja savo troškimus. Žadėjo banke saugoti piešinį kartu su sutartimi, o pasibaigus galiojimo laikui jį grąžinti kartu su išmoka. Deja, dėl to, kad per trejus metus bankas sukaupė mažiau, nei investavau, sutartį nutraukiau. Skaudžiausia, kad piešinyje vaiko įamžinta svajonė kažkur dingo – bankas piešinio negrąžino, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Eugenijus M. (redakcijai pavardė žinoma).

Aštuonmetė Eugenijaus M. dukra pasakojo, kad jos svajonė – tapti gydytoja, todėl mergaitė ją ir piešė. Mergaitei gaila prarasto piešinio, tačiau dėl to, kad neišsaugojo įamžintos vaiko svajonės, apmaudžiausia tėvams.

– Nesuprantu, kodėl bankas piešinio negrąžina. Galima daryti tik dvi prielaidas – arba piešinių neišsaugojo, arba nori man atkeršyti už nutrauktą sutartį. Bet juk ne aš kaltas, kad investicinės banko kryptys neteisingos, todėl pinigų suma nepriaugo, o priešingai – nuvertėjo, – kalbėjo Eugenijus M.

 

Įmokėjo 3800 litų, atgaus trečdaliu mažiau

Į redakciją Eugenijus M. atnešė dokumento, kurį iš banko gavo 2008 metų pabaigoje, kopiją. Iš dokumento kopijos matyti, kad mokėdamas po 100 litų per mėnesį per draudimo sutarties galiojimo laikotarpį nuo 2005-11-25 iki 2008-12-31 Eugenijus M. bankui sumokėjo 3800 litų draudimo įmokų, tačiau sukaupta suma (kapitalo vertė) 2008 metų pabaigoje tebuvo 2280,86 lito. Dokumento apačioje prirašyta, jei draudimo sutartį klientas nutrauktų 2008 m. gruodžio 31 dieną (prieš Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nustatytą apmokestinimą), mokama draudimo išmoka būtų 1877,74 lito.

Praėjusią savaitę vaiko investicinio gyvybės draudimo sutartį nutraukęs vyras pinigus, kaip jam sakė banko darbuotojai, turėtų atgauti per tris savaites. Pasak vyro, apmaudu, kad draudimas „išėjo į minusą“. Investicinio gyvybės draudimo sutartį su SEB banku yra nutraukusi ir Eugenijaus M. žmona.

 

Deramai nepaaiškino

SEB banko grupės ryšių su žiniasklaida vadovas Arvydas Žilinskas paaiškino, kad pastaraisiais metais finansų rinkose būta nuosmukių, todėl galėjo taip atsitikti.

– Banko specialistai, konsultavę jūsų minėtą žmogų, turėjo jam paaiškinti, kad pasaulio rinkose per ilgą laikotarpį būna ir pakilimų, ir nuosmukių, ir ką daryti, jei paaiškėja nepageidaujami rezultatai, – penktadienį „Tauragės kurjeriui“ telefonu sakė A.Žilinskas.

Pasak A.Žilinsko, vaikų piešiniai per sutarties laikotarpį saugomi banko archyve. Jie būtų grąžinami pasibaigus sutarčiai, kai vaikui sukaktų 18 metų. Kadangi sutartis nutraukta, piešinys, banko atstovo teigimu, bus išimtas iš archyvo ir atsiųstas į Tauragės padalinį.

– Kadangi šis atvejis nestandartinis, banko darbuotojai nepaaiškino taip, kaip reikėjo. Piešinys tikrai yra ir bus grąžintas, – teigė A.Žilinskas.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras