Urėdo pavaduotojo turtas - paslaptis(13)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-11-18 07:03

Tauragės miškų urėdijos urėdo pavaduotojas Antanas Gaudiešius susikrovė didžiulį turtą – daugybę hektarų miškų.

„Tauragės miškininkai su pagarba ir pasididžiavimu vykdo šventą žmogaus pareigą - palikti savo vaikams, anūkams bei ateities kartoms mums patikėtus miškus...“ - skelbiama Tauragės miškų urėdijos tinklalapyje. Gal Antanas Gaudiešius, urėdo pavaduotojas, šį priesaką suprato pažodžiui? Valstybės miškais besirūpinančios valstybinės įmonės darbuotojo šeimos nariai dirba privačiame miškų versle. Tačiau iš kokių lėšų susikrovė didžiulius turtus, A.Gaudiešius nenori atskleisti visuomenei.

 

 

Urėdo pavaduotojas neišdrįso žurnalistams pasakyti nei kiek miškų turi jis pats, nei kokius žaliojo turto plotus valdo jo šeimos nariai. Paslapties šydu dengiama ir UAB „Miško legenda“, kuriai vienu metu vadovavo urėdo pavaduotojo dukra.

Rūpinasi valstybės miškais

Tauragės miškų urėdija - institucija, kuri rūpinasi valstybinių miškų ūkiu Tauragės apskrityje. Urėdijos skelbiamais duomenimis, urėdijos teritorijoje Tauragės ir Šilalės rajonuose išsimėtę 54868 hektarai miškų. Iš jųų miškų. Valstybės, tai yra mūsų visų, miškais ir rūpinasi Tauragės miškų urėdijos miškininkai. daugiau kaip pusė – 32693 hektarai – valstybini

Vienas aukščiausių pareigų Tauragės miškų urėdijoje užima A.Gaudiešius. Pagal darbo sutartį valstybinėje įstaigoje dirbantis miškininkas eina antras pagal svarbą pareigas – yra urėdo pavaduotojas. Pasak jo pareigybės aprašymo, A.Gaudiešius atsakingas už miškotvarkos projekto vykdymo organizavimą, vadovauja miškų atkūrimui ir apsaugai, rūpinasi racionaliu miškų išteklių panaudojimu, miškų kelių tvarkymu ir priežiūra, kontroliuoja nenukirsto miško pardavimus, organizuoja priėmimą ir perdavimą apželdinimui ir yra atsakingas už daugelį kitų urėdijos darbų. Paprastai kalbant, urėdo pavaduotojas yra tas žmogus, kuris apie urėdijos reikalus žino ir privalo išmanyti ne ką mažiau nei tikrasis urėdijos vadovas – urėdas Paulius Martinavičius.

Miškininkas – politikas, turtingas žmogus

A.Gaudiešius apie miškus išmano gerai ir savo darbą suspėja atlikti laiku. Jam lieka laiko ir visuomeninei veiklai. Urėdo pavaduotojas – Lietuvos miškininkų sąjungos prezidiumo narys, politikas, Socialdemokratų partijos narys. Per praėjusius savivaldybių tarybų rinkimus jis buvo šios partijos kandidatas Tauragėje. Tauragės socialdemokratai jį savo sąraše iškėlė 11 numeriu. Iš jo partinės veiklos aiškėja, kad A.Gaudiešius ne tik eina aukštas pareigas, yra gerbiamas politikas, bet, be viso to, dar ir turtingas žmogus.

Deklaruodamas savo turtą prieš pernai vykusius savivaldybių tarybų rinkimus, A.Gaudiešius nurodė turintis registruojamo turto už 493 tūkstančius litų ir 149560 litų piniginių lėšų. Socialdemokratų kandidatas į rajono Tarybą tada nurodė per metus uždirbęs 126630 litų. Deklaracijoje A.Gaudiešius nurodė du pajamų šaltinius: už parduotą nuosavo miško medieną ir iš darbovietės gaunamą atlyginimą.

Du namai ir vienuolika sklypų

Urėdo pavaduotojas deklaravo turintis du namus. Vienas, kurio įsigijimo būdu jis nurodo statybą, yra Naujakurių gatvėje, Tauragėje. Kitas – Kęstučio gatvėje. Pastarojo įsigijimo būdu A.Gaudiešius nurodo dovanojimą. Interesų deklaracijoje urėdo pavaduotojas teigia turintis 11 miško, žemės ar vandens telkinių bei sklypų. Nekilnojamasis turtas išsimėtęs Mažonų, Gaurės, Tauragės seniūnijose ir Tauragės mieste. Įsigijimo būdai – skirtingi. Urėdo pavaduotojas nurodo, kad į dalį sklypų jam atstatyta nuosavybė, kiti – pirkti ir dovanoti.

Slepia, kiek turi miško

Tai tik oficialūs, vieši, kiekvienam prieinami duomenys apie A.Gaudiešiaus turtą ir pajamas. Tačiau bandant pasikapstyti giliau ir išsiaiškinti, iš kur A.Gaudiešiaus turtai, gali ir nieko nepavykti. Urėdo pavaduotojas nekalba apie savo ir savo šeimos turtą bei veiklą, nors valstybiniais miškais besirūpinantis miškininkas, kurio šeima taip pat susieta su miškų verslu, lyg ir neturėtų to slėpti. Tačiau A.Gaudiešius mano kitaip.

- Šeimos asmeninis reikalas, kiek mes turime miško, - „Tauragės kurjeriui“ atkirto A.Gaudiešius, paklaustas apie jo ir jo šeimos valdomus miškus.

„Tauragės kurjerio“ duomenimis, urėdo pavaduotojas šiuo metu turi 117,6 hektaro miško paskirties žemės. Jis to nei paneigė, nei patvirtino.

- Aš jums nieko nesakau, ar aš turiu 100, ar aš turiu 50, ar kiek. Dirbti reikia, dirbti, - nuo atsakymo išsisuko A.Gaudiešius, žurnalistui paklausus, iš kur gavo lėšų nupirkti tokiems miško plotams.

Pasiteiravus, iš ko – valstybės ar žmonių pirko tiek daug miškų, A.Gaudiešius atsakė:

- Aš galiu neatsakyti. Aš neklausiu, iš kur jūs gavot. Aš gavau už pinigus ir iš ten, iš kur reikia.

Jei neoficialiais vertinimais vidutiniškai hektaras miško kainuoja apie 20 tūkstančių litų, nesunku suskaičiuoti, kad urėdo pavaduotojo turimas miškas vertas daugiau kaip 2 milijonų litų.

„Miško legendą“ gaubia paslaptis

Kandidato į rajono Tarybos narius anketoje apie galimus interesų konfliktus A.Gaudiešius nurodo, kad vienas galimų jo viešų ir privačių interesų konfliktų gali būti jo dukra Eglė Stanevičienė, tuo metu, kai buvo pildyta anketa, dirbusi UAB „Miško legenda“ direktore.

Tauragiškis Vytautas Rukas sakosi buvęs šios medienos pervežimais besivertusios bendrovės savininkas ir direktorius. Tačiau prieš kelerius metus, pasak V.Ruko, bendrovę jis pardavė Giedriui Stanevičiui. Jis yra E.Stanevičienės, A.Gaudiešiaus dukros, vyras.

Kai daugelis bendrovių stengiasi būti žinomos ir investuoja nemažai lėšų į reklamą, apie „Miško legendą“ internete beveik nėra jokios informacijos. Jokių duomenų, išskyrus buvusiojo bendrovės savininko telefono numerį, apie „Miško legendą“ pateikti negali ir informacijos tarnyba 118.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras