„Baltoji snaigė“ – vėl finansiniai sunkumai?(100)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-11-13 08:20

Prieš dešimt metų įkurta UAB „Baltoji snaigė“ susidūrė su sunkumais. G.Gražinsko foto

Tauragėje sklando kalbos, kad finansiniai sunkumai vėl spaudžia UAB „Baltoji snaigė“ – laiku nesumokami atlyginimai, mokesčiai, turtą perima bankas, bendrovei kilo bankroto pavojus.

 

 

Direktoriaus telefonas išjungtas

Panaši problema buvo kilusi šių metų balandį. Tuomet bendrovės darbuotojas „Tauragės kurjeriui“ telefonu pranešė, kad kelerius metus klestėjusioje ir nuolat augusioje UAB „Baltoji snaigė“ vieno padalinio darbininkai dėl laiku nemokamų atlyginimų trumpam nutraukė darbą.

Tąkart bendrovės generalinis direktorius Regimantas Zemeckis neigė, kad darbininkai protestuodami nedirbo, tačiau „Tauragės kurjeriui“ pripažino, jog bendrovė patiria sunkumų, o atlyginimai vėlinę tik keletą dienų, nes pritrūkę apyvartinių lėšų. Vėliau R.Zemeckis „Tauragės kurjerio“ prašė paneigti visą publikaciją, kurioje buvo rašoma ne tik apie „Baltąją snaigę“, o ir apie žlugusią Skaičiavimo mašinų elementų gamyklą, kurios pastatuose įsikūrė keletas naujų bendrovių, tarp jų – ir ši žuvų perdirbimo bei ledų gamybos bendrovė. Dėl pastarosios publikacijos bendrovės vadovas ketino kreiptis į teismą, bet turbūt pasitenkino redakcijos raštišku atsakymu.

Šįkart su „Baltosios snaigės“ vadovu mažai ką pavyko išsiaiškinti. Jo mobilusis telefonas vakar buvo išjungtas, nors darbuotojai sakė, kad jis tuo metu buvo įmonėje. Laikinai einantis direktoriaus pareigas Jonas Janušauskas „Tauragės kurjeriui“ sakė dirbantis neseniai, be to, nesąs įgaliotas teikti informaciją apie bendrovės reikalus. Jis pasakė tik tiek, kad dirbama abiejuose cechuose, šiuo metu įmonėje triūsa maždaug 70 žmonių. Administracijos iniciatyva darbuotojai iš darbo neatleidžiami, nebent išeina savo noru. Vienas kitas žmogus esą priimamas į darbą.

– Daugiau nieko negaliu pasakyti, dirbu tik savaitę, į visus kitus klausimus gali atsakyti tik generalinis direktorius, – sakė J.Janušauskas.

 

Atleidžiant iš darbo privaloma atsiskaityti

 

Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriaus viršininkas Albinas Frėjus sakė, kad kol kas į Darbo inspekciją dėl negauto atlyginimo kreipėsi tik vienas buvęs „Baltosios snaigės“ darbininkas.

– Šį faktą pavesta išsiaiškinti mūsų darbuotojai, nes atleidžiant iš darbo privaloma visiškai atsiskaityti, – teigė A.Frėjus.

Darbo biržos direktorius Antanas Gendrolius paaiškino, kad iš „Baltosios snaigės“ negavo jokios informacijos, kad administracijos iniciatyva būtų atleidžiami darbuotojai, o tai privaloma daryti, atsižvelgiant į atleidžiamų darbuotojų skaičių. Bendrovė turėtų pranešti, jei iš darbo atleistų dešimt ir daugiau žmonių.

Tačiau A.Gendrolius neslėpė, kad į Darbo biržą nuolat kreipiasi buvę „Baltosios snaigės“ darbininkai, darbo atsisakę savo noru ar pasibaigus terminuotai darbo sutarčiai.

– Kai iš kurios nors įmonės žmonės pradeda išeiti, jaučiame, kad ten padėtis nėra gera, – neslėpė susirūpinimo A.Gendrolius.

 

„Sodra“ įspėjo, kad gresia bankrotas

 

Įmonės finansinę „sveikatą“ rodo tai, kaip mokami atlyginimai ir mokesčiai. Kilus finansiniams sunkumams didžiausiais kreditoriais prievarta tampa darbuotojai, Mokesčių inspekcija ir „Sodra“, neretai ir bankai.

Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas spaudai Laimonas Rimkus telefonu paaiškino, kad teisės aktai draudžia tokią informaciją teikti tretiesiems asmenims.

Atviriausias buvo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Tauragės skyriaus direktorius Žydrūnas Valančius. Jis pripažino, kad „Baltojoje snaigėje“ esama finansinių sunkumų – bendrovė dar nesumokėjo mokesčių už rugsėjo mėnesį – liko skolinga keliolika tūkstančių litų.

– Praėjusią savaitę „Baltajai snaigei“ išsiuntėme įspėjimą, kad „Sodrai“ priklausančius mokesčius sumokėtų per 30 dienų, nurodėme, jog priešingu atveju kreipsimės į teismą, kad įmonei būtų iškelta bankroto byla, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Ž.Valančius.

 

Bankas ketina padėti

 

„Snoro“ banko Tauragės filialo direktorius Aloyzas Sabutis į „Tauragės kurjerio“ klausimą, ar iš tiesų bankas perima „Baltosios snaigės“ turtą, atsakė neigiamai, tačiau neslėpė, kad bendrovė patiria sunkumų.

– „Snoro“ bankas, kaip vienas didžiausių kreditorių, nesiruošia „Baltajai snaigei“ kelti bankroto bylos, priešingai - pasirengęs visokeriopai padėti, kad tik bendrovė toliau sėkmingai dirbtų. Dabar nelengva su prekių rinkomis, bet aš nusiteikęs optimistiškai, manau, kad įmonei pavyks įveikti sunkumus, – teigė A.Sabutis.

Skaityti komentarus (100) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras