Kelių „kariai“ švenčių nepaiso(3)

Ramunė Ramanauskienė, Gintaras Gražinskas | info@kurjeris.lt

2007-11-05 22:00

Žuvusi ketverių metukų mergaitė, keturi sužeisti, keturiolika sulaikytų neblaivių vairuotojų, dvidešimt eismo įvykių. Tokie skaičiai užfiksuoti Tauragės policijos komisariato suvestinėse per ilgą, keturias paras užsitęsusį savaitgalį. Mirusiesiems pagerbti skirtos poilsio dienos tapo išbandymu eismo dalyviams ir policijos pareigūnams - automobilių eilės prie kapinių, suintensyvėjęs eismas keliuose ir gatvėse. Egzaminą išlaikė ne visi.

Žuvo keturmetė

Skaudžiausia savaitgalio avarija įvyko šeštadienį. Nelaimės metu žuvo ketverių metų mergaitė, prie automobilio vairo tuo metu sėdėjo jos mama.

21.25 valandą Tauragės Dariaus ir Girėno gatvėje gyvenanti trisdešimt vienerių metų J.Ž. atbuline eiga automobiliu „Peugeot" iš kiemo išvažiuodama nepraleido pagrindine gatve važiavusio „Citroen Xsara", kurį vairavo tauragiškis T.T. Susidūrimo pasekmės labai skaudžios. Žuvo ant „Peugeot" galinės sėdynės sėdėjusi ketverių metų vairuotojos dukra. Traumų neišvengė vairuotoja, ji buvo paguldyta į Tauragės apskrities ligoninę. Sužeistas dar vienas šio automobilio keleivis, vairuotojos vyras S.Ž. Suteikus medicinos pagalbą, jis išleistas gydytis ambulatoriškai. Sužeisti ir antrosios mašinos vairuotojas T.T. bei kartu važiavęs keleivis, dvidešimt septynerių metų tauragiškis V.B.

Neblaivūs vairuotojai avarijų neišvengė

Laikinai Tauragės policijos patrulių būriui vadovaujančio Žydrūno Bendiko duomenimis, per ilgąjį savaitgalį avarijas sukėlė keturi neblaivūs vairuotojai. Vien lapkričio 1-ąją įvyko trys avarijos, kurių kaltininkai - girti vairuotojai.

Lapkričio 1-osios rytą, apie 4 valandą, Joniškės kaime nuo kelio nuvažiavo ir apvirto devyniolikmečio tauragiškio V.S. vairuojamas „Nissan Primera". Buvo apgadinta mašina. Jos vairuotojui, kuris, pasak Ž.Bendiko, pareigūnams žinomas kaip ne pirmą kartą įvykdantis panašius pažeidimus, buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis.

Tą pačią dieną Miško gatvėje gyvenantis G.K. automobiliu „Opel Senator" girtas apgadino dvi aikštelėje stovėjusias mašinas ir iš avarijos vietos nuvažiavo. Vėliau vairuotojas pats paskambino pareigūnams ir pranešė, ką padaręs. Jam buvo nustatytas vidutinis girtumas.

Apie 16 valandą buvo užfiksuota dar viena avarija, kurią sukėlė girtas vairuotojas. Rugalių kaime automobiliu „Audi" lenkdamas ta pačia kryptimi važiavusią mašiną tauragiškis J.Š. neįsitikino, kad tai bus saugu, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su atvažiuojančiu „Peugeot". Avarijoje išvengta sužalojimų, tik apgadintos mašinos. Neatsargiai lenkusios mašinos vairuotojui nustatytas lengvas girtumas.

Penktadienį girto vairuotojo vairuojama mašina nuo kelio nulėkė Tauragėje. 21.25 valandą Tilžės plento ir Žilvičių gatvių sankryžoje automobilio „Mazda" nesuvaldė tauragiškis M.D. Patikrinus vairuotoją, jam nustatytas lengvas girtumas.

Kvailioja ne tik girti

Šeštadienį pareigūnai Tauragėje buvo priversti surengti pavojingai miesto gatvėmis važinėjusio vairuotojo gaudynes.

Apie 19 valandą ne tarnybos metu mieste važiavę du Tauragės policijos komisariato pareigūnai pastebėjo, kad į Gedimino gatvę dideliu greičiu įlėkė automobilis „Peugeot". Nemažindamas greičio jo vairuotojas praskriejo pro pėsčiųjų perėja ėjusius pėsčiuosius ir nulėkė Pramonės gatvės link. Pareigūnai pranešė apie kelių chuliganą budėjusiems kolegoms ir ėmė sekti pažeidėją. Jų nuostabai Pramonės gatvėje mašina kelis kartus apsisuko važiuojamojoje dalyje ir būtų važiavusi toliau, tačiau atvažiavo tarnybinis policijos patrulių automobilis ir siautėjantis kelių chuliganas buvo sustabdytas. Paaiškėjo, kad prie mašinos vairo sėdėjo vos prieš keletą savaičių vairuotojo pažymėjimą gavęs aštuoniolikmetis.

Sulaikytas jaunuolis pavojingai vairavo ne vienas - šalia sėdėjo mergina. Jis buvo blaivus. Paprašytas paaiškinti tokio važiavimo priežastis, jaunuolis sakė esąs susinervinęs.

- Toks vairavimas - tikras chuliganizmas. Galiu patikinti, kad šiam jaunuoliui vairuotojo pažymėjimą tikrai teks padėti, - apie bausmę kelių chuliganui sakė Ž.Bendikas.

Budėjo daugiau pareigūnų

Eismo saugumu besirūpinantys pareigūnai įsitikinę, kad daug poilsio dienų - gerai, nes tuomet eismo srautas nebūna toks intensyvus.

- Palyginti su ankstesniaisiais metais Vėlinių dienomis šiemet eismo nelaimių įvyko mažiau, - „Tauragės kurjeriui" sakė Ž.Bendikas.

Poilsio dienomis, be įprastinių ekipažų, kasdien papildomai dirbo 15 papildomų pareigūnų. Sustiprintas patruliavimas vyko vykdant šalies generalinio komisaro Vytauto Grigaravičiaus įsakymą.

Magistralėje sužibo žvakutės

Vėlinių švenčių išvakarėse, spalio 31-ąją, vidurdienį, aukščiausioje automagistralės Vilnius-Klaipėda vietoje, Šilalės rajono Pagrybės kaime, prie paminklinio akmens ir aukuro žuvusiems keliuose atminti vyko LR susisiekimo ministerijos surengtas mitingas, kurį vedė žinomas LTV diktorius Juozas Šalkauskas.

Atvažiuojančius į renginį pasitiko prie magistralės pastatyti skydai, skelbiantys, kad šiemet automagistralėje Vilnius-Klaipėda žuvo 40 žmonių, 172 buvo sužeisti.

Į akciją suvažiavo grupelė Seimo narių, Tauragės apskrities viršininko administracijos tarnautojų. Kalbėjo aukščiausioje automagistralės Vilnius-Klaipėda vietoje įrengti atminimo vietą visiems žuvusiems Lietuvos keliuose idėjos autorė Janina Laniauskienė. Žurnalistė, poetė iš Vilniaus „Tauragės kurjeriui" vėliau sakė, kad šis sumanymas kilo važinėjant šalies keliais ir matant prie jų kryžius, vainikus, per Vėlines degančias žvakeles, žyminčius nelaimių keliuose vietas. Tai blaško pravažiuojančiųjų dėmesį, gali tapti naujų nelaimių priežastimis, todėl J.Laniauskienė pasiūlė, kad visos nelaimių aukos būtų pagerbiamos vienoje vietoje. Ji džiaugiasi, kad prieš penkerius metus Susisiekimo ministerija sumanymą įgyvendino. Tai vienintelis toks paminklas Europoje.

Aukos keliuose buvo pagerbtos tylos minute, susirinkusieji prie aukuro padėjo gėlių, uždegė žvakes. Apmaudu, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija kvietimą į šį renginį gavo tik likus porai valandų iki jo, todėl niekas negalėjo dalyvauti.

Vaikų saugumui užtikrinti - atšvaitai

Akciją skelbia ir Tauragės rajono policijos komisariatas bei Tauragės rajono savivaldybės administracija. „Būk matomas kelyje" - skelbia šios akcijos šūkis. Iš savivaldybės finansuojamos programos Policijos komisariatas įsigijo apie 5000 suomiškų atšvaitų. Snaigės formos atšvaitus pareigūnai tikisi per savaitę išdalyti visiems miesto ir kaimo mokyklų pradinukams.

Grįžę po rudens atostogų pirmieji svečių sulaukė mažieji „Šaltinio" pagrindinės mokyklos moksleiviai. Būrys pareigūnų, apskrities ir rajono valdžios atstovų vaikams dovanojo apie 500 atšvaitų.

„Šaltinio" pradinukai vakar susirinko į mokyklos aktų salę. Tauragės apskrities viršininkė Irena Ričkuvienė vaikų teiravosi, ar jie yra girdėję apie karą keliuose, paaiškino, kad akcija skirta sumažinti nelaimių ir aukų keliuose. Pradinukus aplankęs rajono meras Robertas Piečia linkėjo jiems saugiai nueiti į mokyklą ir saugiai grįžti namo, atšalus orams - nesušalti ir gerai mokytis. Tauragės rajono policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas į aktų salę pas vaikus pakvietė policijos simbolį - šuniuką Amsį. Kartu su pareigūnais ir valdininkais mažiesiems mokinukams Amsis dalijo atšvaitus.

- Tamsiu paros metu atšvaitai padarys jus geriau matomus. Tačiau jei patys nesisaugosite, vien atšvaitai neapsaugos, - vaikams aiškino komisaras R.Rudminas. Jis paragino vaikus rašyti policijos pareigūnams laiškus su pasiūlymais.

„Tauragės kurjerio" pakalbintos „Šaltinio" pagrindinės mokyklos antrokės Gabrielė ir Kornelija sakė tebeturinčios dar pernai pareigūnų dovanotus ant rankovių tvirtinamus atšvaitus. Pareigūnų vakar dovanotus atšvaitus mergaitės žadėjo prisisegti prie kuprinių. Antrokėlis Aidas sakė nežinantis, kur prisisegs snaigės formos atšvaitą, tačiau pažadėjo jo nepadėti namuose į lentyną.

Pareigūnai atšvaitus ketina dovanoti ir važnyčiotojams. Dėl atšvaitų važnyčiotojai gali kreiptis ir į savo apylinkių inspektorius.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras