Šių „Metų lakštingala“ – „Lietuvos talentų“ žvaigždė kauniškė Milėja Stankevičiūtė(0)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-04-30 06:38

Lakštingalų slėnio“ dalyviai tauragiškiai ir konkurso organizatorė Alina Dambrauskienė. Autorės nuotrauka

Šeštadienį Tauragės kultūros rūmuose karaliavo muzika – vyko aštuntasis tarptautinis vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos konkursas „Lakštingalų slėnis 2017“. Komisija išklausė ir vertino 70 atlikėjų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir dalyvius iš Latvijos bei Karaliaučiaus srities. Tarp dalyvių – ir šešiolika jaunųjų dainorėlių iš Tauragės. Aštuoni mūsų krašto vokalistai pelnė prizines vietas arba tapo diplomantais. O „Metų lakštingalos“ statulėlė iškeliavo į Kauną.  

Balandžio mėnuo konkursui pasirinktas ne šiaip sau, o todėl, kad lakštingalos pasirodo būtent balandžio pabaigoje. Ir konkurso, skambiai pavadinto „Lakštingalų slėniu“ dalyviai, kaip tie nuostabaus balso paukščiai, dainomis drebino Kultūros rūmų sienas.

Aštuonias valandas trukęs konkursas kantrybės pareikalavo ne tik iš dalyvių. Vertinimo komisija kaip reikiant pasiginčijo, kol išrinko pačius geriausius kiekvienoje amžiaus grupėje. O jų buvo net šešios: dainininkai į kategorijas buvo suskirstyti nuo šešerių iki devyniolikos metų.

Mažiausiųjų grupėje – 6–8 metų – iš tauragiškių geriausiai sekėsi pirmąją vietą iškovojusiai Atėnei Kiliokaitei. I laipsnio diplomas, kas prilygsta ketvirtajai vietai, įteiktas tauragiškei Viltei Kirstukaitei. Šiek tiek vyresnių – 9–10 metų grupėje iš tauragiškių apdovanojimą pelnė Atėnė Ravinkaitė – jai įteiktas I laipsnio diplomas.

Dar vieną pirmąją vietą iš tauragiškių iškovojo 13–14 metų grupėje pasirodžiusi Kamilė Smaidžiūnaitė. Toje pačioje grupėje besirungusi Meidė Šlamaitė pelnė trečiąją vietą, o Kamilei Globytei įteiktas I laipsnio diplomas.

II laipsnio diplomai įteikti tauragiškėms Miglei Remeikaitei (15–16 m. grupė) ir Gabijai Midvikytei (17–19 m. grupė).

Šių „Metų lakštingalos“ titulą pelnė projekto „Lietuvos talentai“ superfinale balandžio viduryje dalyvavusi kauniškė Milėja Stankevičiūtė.

Kol laukė rezultatų patys mažiausieji dūko scenoje, fotografavosi prie konkurso sienos, netgi įsivaizdavo esą tikromis žvaigždėmis, noriai dalijantys interviu.

– Ar jautiesi populiari? Kaip manai, ar žmonės žino, kur tu gyveni? – įsitikinusi, kad niekas negirdi ir nemato dainorėlė Laura klausė savo draugės Lukrecijos, kuri atsakydama į klausimą, kurio nepavyko išgirsti, pasilenkusi rodė, kokią ilgą dar vieną sceninę suknelę turi.

Rezultatų laukimas neramus buvo ne tik dalyviams, tėveliams, bet ir dainorėlių mokytojams. Viena vokalo pedagogė, paklausta, ar sunku parinkti solistui dainą, kiek pamąsčiusi atsakė:

– Arba pataikai, arba ne. Kai vaikas dainuoja studijoje, skamba vienaip, o kai užlipa į sceną, kartais skamba kitaip.

Džiaugsmo po apdovanojimų įteikimo neslėpė viena iš į aukščiausią poziciją tarp Tauragės pakilusių atlikėjų batakiškė K.Smaidžiūnaitė.

– Įspūdžiai nuostabūs, be galo gražus konkursas, pats šilčiausias palaikymas, puiki komisija, aš labai laiminga. Džiaugiuosi, kad galiu drąsiai pasidalinti savo jausmais ir meile muzikai, – po konkurso sakė pirmosios vietos laimėtoja.

Šio konkurso iniciatorė ir organizatorė Jurbarko vaikų popchoro ,,Pasakėlė“ ir Tauragės moksleivių kūrybos centro vokalinių kolektyvų vadovė Alina Dambrauskienė dėkojo konkurso partneriams Tauragės moksleivių kūrybos centrui, Tauragės kultūros centrui, rėmėjams, o už kantrybę, ištvermę – konkurso dalyviams, jų mokytojams, tėveliams.

Šių metų konkurso vedančiosios – praėjusių „Metų lakštingala“ tauragiškė Virginija Bartušytė ir 2015 metų nugalėtoja panevėžietė Vesta Barasaitė. Joms talpino Moksleivių kūrybos centro modernaus folkloro ansamblio „Gervės“ solistės.

Vertinimo komisijai pirmininkavo Vytauto Didžiojo universiteto, Muzikos akademijos dainavimo katedros dėstytoja, teatro solistė, solinio dainavimo mokytoja-metodininkė Nomeda Kukulskienė. Jai talkino komisijos nariai Šiaulių universiteto docentas, kompozitorius, vokalo pedagogas, vadovėlių autorius Vaidotas Juozas Lygutas, modernaus folkloro grupės „KITAVA“ vadovė ir vokalistė, muzikos mokytoja-ekspertė, mokslų daktarė Rasa Stoškuvienė, atlikėja, TV laidų vedėja, muzikinių projektų dalyvė ir nugalėtoja, privačios dainavimo studijos vadovė ir vokalo mokytoja Asta Pilypaitė ir „Agata“ tarybos narys Aras Žvirblys.

Pagal konkurso taisykles kitų metų vedančiosios pareigos bus patikėtos konkurso nugalėtojai M.Stankevičiūtei. 

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras