Muziejaus pramogoms muzikinį toną davė „Menų festas‘19“(2)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2019-05-18 18:54

Grafienė Evelina ragino parašyti laišką žąsies plunksna. Mortos Mikutytės nuotraukos

Šiandien nuo pat vidurdienio vyksta „Muziejų naktis“, į pilį kviečianti visus, norinčius muziejų pamatyti kitokį, nei įprasta. Gerokai pagyvėjusį, dirbantį kur kas ilgiau ir siūlantį išbandyti seniai pamirštus dalykus.

Vidurdienį Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografas Juozas Petkevičius ragino visus norinčius registruotis senoviško atviruko dirbtuvėms. Po paslaptingai skambančiu pavadinimu slėpėsi ne kas kitas, o senas cianotipijos metodas. Užsukusiems muziejaus salė kiek panėšėjo į chemijos laboratoriją – ant vieno stalo sudėtos vonelės, pripildytos vandeniu ir kitokiais skysčiais. Kitur buvo padėta ultravioletinių spindulių lempa. Pagrindinis stalas puikavosi Tauragės vaizdais, sudėtais į negatyvus ant plėvelės. Fotografui paaiškinus procesą, atvirukų dirbtuvių dalyviai griebėsi darbo. Šis ėjosi tikrai sklandžiai – kiekvienas galėjo namo neštis bent kelis puikius ir įdomiau nei paprastai atrodančius Tauragės vaizdus.

Muziejaus konferencijų salė panėšėjo į laboratoriją

Ne vienas, vos užėjęs į pilies kiemelį, suko rodyklės rodoma kryptimi – į naujau įrengtas menes. Visų nuostabai, užėjusius pasitiko grafienė Evelina (ją įkūnijo renginių organizatorė Renata Jančiauskienė) – rašytojo Onore de Balzako mūza. Paruoštos žąsų plunksnos, rašalas ir popierius laukė nugulant muziejaus lankytojų minčių. Nedrąsiai, bandant rasti tinkamą plunksnos pakreipimo kampą lankytojams pavyko visai neblogai rašyti senovišku būdu.

Veiksmo buvo ir Šubertinėje, kur vyko edukacija „Muziejus tamsoje“. Mėgėjai pasivaikščioti pakviesti į nemokamą ekskursiją po Tauragę, kuri prasidėjo labai simboliškoje vietoje, pačioje miesto širdyje – prie Tauro.

Kiek vėliau, po menėse vykusios muzikinės kompozicijos „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“, lankytojai suko į tikrą poezijos chuliganizmo protrūkį. Tauragėje jau antrą kartą surengtas „Slemas su Ragais“.

„Menų festo'19“ organizatoriai paruošė ir fotosieną

Nuostabu tai, kad ir finalinis „Menų festas’19“ koncertas surengtas pilies kiemelyje. Koncerto metu aplink kiemelį buvo galima pasigrožėti Klaudijos Metrikytės ir Kornelijos Mikalauskaitės darbų parodas. Skirta erdvė norintiems plyteles išmarginti kreidelėmis labai patiko kiemelio mažiesiems lankytojams. O nemokama cukraus vata ragino stoti į didelę eilę ir apsišarvuoti kantrybe.

Šakių cirko mokyklos auklėtinių pasirodymas tamsoje užbūrė stebinčiuosius

Nakties sutemoms apgaubus miestą ir prasidėjus pačiam smagiausiam laikui pilies kiemelyje prasidėjo tikras šou. Šakių cirko mokyklos auklėtinių programa „Cirko karuselė“ nustebino ir nudzžiugino, nors šio pasirodymo sulaukė tik patys kantriausieji. Reikia pastebėti, kad keista ir įdomu stebėti tokio tipo pasirodymą ne įprastoje aplinkoje – didžiulėje cirko palapinėje.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras