Kultūros renginiams – kone 19 tūkstančių eurų(6)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-03-25 12:43

Kovo 11-osios paminėjimas Kultūros rūmuose irgi sulaukė paramos iš Kultūros renginių rėmimo programos. Autorės nuotrauka

Savivaldybės administracija išdalijo kultūros renginiams skirtas lėšas. Kad kultūros renginiai sublizgėtų, turėtų pasitarnauti ir nemenka išdalintų pinigų suma – iš viso projektams pirmajam pusmečiui skirta 18 900 eurų. Tauragiškiai sulauks ir tradicinių, ir naujų renginių. 

Kultūros centras: šokiai, dainos, festivaliai

Didžiausia suma – 8970 eurų – skirta Tauragės kultūros centrui ir jo skyriams. Finansavimą gavo 27 centro projektai – nuo 50 iki 1000 eurų. Po 1000 eurų skirta tradicinių švenčių projektams „Alio, talentai iš provincijos“, Joninių šventei Taurų nuotykių parke ir į miesto dienas įsiliesiančiai meno šventei „Graži tu mano“. 800 eurų skirta tradiciniam renginiui „Užtraukim, vyrai, dainą“. Tauragės kultūros centro projektų vadovė Violeta Girdžiuvienė kaip naują, iki šiol nevykusį renginį paminėjo „Šokių pynę“ (500 eurų). Tai būsiantis regioninis šokių festivalis Pagramantyje.

Antrą kartą Kęsčių bendruomenėje vyks gražių atsiliepimų ir daug dalyvių sulaukusi šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ (500 eurų).

Dar viena naujiena – Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro projektas „Senoji knygrišystė atgimsta“ (600 eurų). „Tauragės kurjerio“ kalbinta šio centro vadovė Lina Lasauskaitė pristatydama projektą sakė, kad kalvis jau gamina stakles, kuriomis bus galima surišti į knygeles, pavyzdžiui, vaikų piešinius arba atnaujinti senus albumus.

– Į užsiėmimus kviesime ir šeimas, pristatysime knygų rišimo paslaptis. O norintieji galės ir savo knygeles susirišti ar atnaujinti senus leidinius, – sakė L.Lasauskaitė.

Muziejininkai kvies į antikvariato turgų

Tauragės krašto muziejui iš Kultūros renginių programos keturiems projektams atiteko 2250 eurų. Finansavimą gavo muziejininkų rengti projektai „Fotografų ciklas Tauragės fotografijos galerijoje“ (600 eurų) įgyvendinti, 350 eurų projektui „Spaudos atgavimui, kalbos ir knygos dienai paminėti“,  200 eurų projektui „Archeologiniai kasinėjimai“ įgyvendinti. Didžiausia suma skirta renginiui „Muziejaus naktis“ įgyvendinti – 1100 eurų. 

Tauragės krašto muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus atskleidė keletą gegužės 20-ąją vyksiančio renginio „Muziejaus naktis“ detalių, nors scenarijus dar vis dėliojamas.  Pasak muziejaus direktoriaus, planuojama sukviesti antikvariato kolekcininkus, kurie tą dieną prekiautų pilies kiemelyje. R.Vaitkus viliasi, kad šis renginys taps tradiciniu antikvariato mini turgumi. Renginyje gros grupė „Kitava“. Kadangi renginys vyks vakarop, muziejininkai ketina įrengti akiai mielą kiemelio apšvietimą, bus atidaryta ne viena paroda.

Bibliotekoje – poezija ir senosios Tauragės paieškos

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka kartu su kaimų skyriais paramos gavo 2130 eurų. Vyriausioji bibliotekininkė projektinei veiklai Viktorija Globytė, paprašyta įvardyti naujus projektus, paminėjo bibliotekininkės Meilutės Parnarauskienės rengtą projektą „Poros“ (300 Eur) ir bibliotekos direktoriaus Sigito Kancevyčiaus ruoštą projektą „Dingęs Tauragės kraštas“ (150 Eur). Per naująjį bibliotekos renginį „Poros“ savo kūrybą pristatyti į Tauragę atvažiuos poros, bet ne bendro gyvenimo suvestos. Pagal projektą „Dingęs Tauragės kraštas“ bus surengta senosios fotografijos paroda.

Vaikų literatūros skyriuje visus metus vyks projektas „Lėlių paradas“ (350 Eur), skirtas „Batuoto katino“ lėlių teatro 25-mečiui. Kaip išskirtinesnį renginį bibliotekininkė V.Globytė paminėjo ir Norkaičių bibliotekos skyriaus kartu su Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centru parengtą projektą „Spalvingos idėjos“ (100 Eur), kurio įgyvendinimo metu bus organizuojamos trijų dienų dirbtuvėlės kartu vaikams ir tėvams. 

Finansavimą gavo ir tradicinis kasmetinis poezijos mylėtojams puikiai pažįstamas prie „Bangos“ restorano organizuojamas renginys „Poezijos pavasaris“.

Žygaičių kaimo filialui iš programos skirta didžiausia suma – 400 eurų. Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė Žygaičių vyriausioji bibliotekininkė Zita Jakienė, šie pinigai skirti žygaitiškės Reginos Bliūdžiuvienės pasakų knygai išleisti. Tai bus jau trečioji autorės knyga, išleista bendradarbiaujant su Žygaičių biblioteka.

Kiti projektai

Asociacijai „Mažoji scena“ iš Kultūros renginių rėmimo programos atiteko 2000 eurų. Kraštiečių susitikimui Vilniuje organizuoti skirta 800 eurų, o projektui „Sveiki žmonės“ įgyvendinti – 1200 eurų. Asociacijos vadovė teatralė Genovaitė Urmonaitė sakė už šias lėšas statysianti spektaklį, kurio premjera numatyta per teatrų festivalį „Kvartetas“.

Finansuoti ir du Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos projektai (iš viso 650 eurų), 1000 eurų paramos sulaukė ir jau VI tarptautinis Tauragės vokalinės muzikos festivalis, organizuojamas tauragiškio operos solisto Liudo Mikalausko. Iš bendruomenių gausiausiai – 1100 eurų – paremtas Jovarų bendruomenė projektas „Tradicinės lietuvių šventės Jovaruose“.

Skaityti komentarus (6) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras