Teismas: į ligoninę draugę vežusiam vyrui teisė vairuoti atimta nepagrįstai(13)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-03-02 13:28

Daivos Žebelienės nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo 31-erių metų E.M. skundą dėl administracinio nusižengimo, kuriuo jam už chuliganišką vairavimą pareigūnai skyrė 470 eurų baudą ir atėmė teisę vairuoti 13 mėnesių. Teismas vyro skundą tenkino ir skyrė minimalią 60 eurų baudą už važiavimą degant draudžiamam šviesoforo signalui.

Bylos duomenimis, pernai lapkritį vyras policininkų buvo nubaustas už tai, kad Šilalės rajone taisomo kelio ruože, keldamas pavojų eismo saugumui ir tai darydamas iš chuliganiškų paskatų, važiavo degant raudonam šviesoforo signalui kitų žmonių akivaizdoje. Tuo vyriškis sukėlė kitų vairuotojų pasipiktinimą. E.M. pareigūnams nurodė, kad tokius jo veiksmus lėmė tai, kad jo draugė laukėsi ir jiems važiuojant iš parduotuvės ji staiga pajuto skausmus pilvo srityje. Bijodamas galimų komplikacijų, vyras rizikavo ir, aplenkęs eilėje laukusius automobilius, degant draudžiamam signalui pravažiavo šviesoforą. Nuvykus į sveikatos priežiūros įstaigą, moteriai suteikta būtina medicinos pagalba. Tačiau policijos pareigūnai šios aplinkybės neįvertino ir griežtai nubaudė būsimą tėtį.

Vyras policijos nutarimą apskundė teismui ir nurodė, kad iš tiesų pravažiavo šviesoforą degant draudžiamam signalui, tačiau taip pasielgti privertė besilaukiančios draugės itin bloga savijauta, o ne chuliganiškos paskatos.

Teismas, įvertinęs byloje surinktus įrodymus, nusprendė, kad dabar jau tėčiu tapęs administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo, siekdamas kuo greičiau pasiekti medicinos įstaigą, nesiekė šiurkščiai pažeisti viešosios tvarkos ar demonstruoti nepagarbą visuomenei ir jo padarytas nusižengimas neatitinka chuliganiško vairavimo požymių.  

Nutartis per 20 dienų gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras