Konfiskuotą automobilį grąžins?(1)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-12-08 09:21
Tauragės teismas, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, byla, Žilvinas Šiurna, skundas

Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Tauragės teismas nagrinės bylą, kurią pakartotiniam nagrinėjimui grąžino Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Tai lėmė neblaivaus vagišiaus padarytas administracinis pažeidimas – telšiškis įkliuvo Tauragės policijai girtas prie vairo, o jį nubaudęs teismas konfiskavo ir pažeidėjui nepriklausantį automobilį.

Istorija prasidėjo metų pradžioje. Klaipėdoje gyvenantis neįgalus Zenonas Ž. vasario 13-osios rytą pasigedo šalia namų stovėjusio automobilio „Opel Astra“. Mašinoje buvo įrengtas rankinis valdymas. Apie vagystę klaipėdiškis nuskubėjo pranešti policijai, kur paaiškėjo, kad tą pačią naktį mašina buvo sulaikyta Tauragės rajone. Prie vairo sėdėjęs neblaivus Telšių gyventojas Nerijus Ž. prisipažino pasiėmęs automobilį pasivažinėti. Kovo mėnesį posėdžiavęs Tauragės rajono apylinkės teismas neturintį teisės vairuoti neblaivų vairuotoją nubaudė 4 tūkst. litų bauda ir konfiskavo automobilį. Garbaus amžiaus klaipėdiškis kovoti už savo turtą nesiryžo, to ėmėsi Klaipėdos apygardos prokuroras Žilvinas Šiurna – kreipėsi pagalbos į Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrių. Administracinio teisės pažeidimo byla buvo atnaujinta ir išnagrinėta Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija nutarė panaikinti Tauragės teismo nutarimo dalį, kuria konfiskuotas automobilis ,,Opel Astra“, ir grąžinti šią bylos dalį nagrinėti iš naujo.

„Turint duomenų, kad administracinis teisės pažeidimas padarytas naudojantis transporto priemone, nuosavybės teise priklausančia ne administracinėn atsakomybėn traukiamam, o kitam asmeniui, ir išnagrinėjus bylą prieš tai nepranešus šiam asmeniui apie teismo posėdžio laiką ir vietą bei nesudarius galimybės pareikšti nuomonę dėl apeliacinio skundo, nebuvo užtikrintas teisingas teismo procesas ir efektyvi savininko teisių gynyba – taip buvo padarytas esminis proceso teisės pažeidimas“, – rašoma Aukščiausiojo Teismo nutartyje.

Prokuroras Ž.Šiurna tikisi, kad ši Aukščiausiojo Teismo nutartis taps precendentu ir kitose administracinių teisės pažeidimų bylose. Jo žiniomis, tai ne vienintelis atvejis, kai teismuose nagrinėjant bylas dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo neįsigilinama, ar automobiliu, kurį ketinama konfiskuoti, pažeidėjas naudojosi teisėtai, todėl nukenčia niekuo dėti žmonės.

Tauragės rajono apylinkės teisme ši byla iš naujo bus pradėta nagrinėti sausio 13-ąją.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras