Kas „barstė“ trinkeles, jau žinoma(5)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-05-29 09:01
Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Posūkyje pabirusio krovinio vežėjai suskubo kuo greičiau pašalinti nelaimės pėdsakus. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Prieš savaitę, pirmadienio vakarą Šilalės gatvėje iš sunkvežimio iškritęs trinkelių padėklas, laimei, nieko nekliudė. Nors niekas šio įvykio metu nenukentėjo, policija susidomėjo mūsų nusiųstomis nuotraukomis: pažadėjo ne tik surasti įvykio kaltininką, bet ir jį nubausti.

Iš sunkiasvorės mašinos, kuri atviroje priekaboje gabeno keletą padėklų su trinkelėmis, viena krovinio dalis iškrito automobiliui „laužiant“ posūkį ties T.Ivanausko gatve. Mūsų korespondentas užfiksavo, kaip du vyrai atgal į sunkiasvorę mašiną krauna ant asfalto iškritusias trinkeles ir jų duženas.

Tauragiškiai mena, kad lygiai ties ta pačia vieta prieš keletą metų sunkiasvorė technika taip pat „pametė“ savo krovinį. Tąsyk į pakelę nuvažiavo priekaboje gabentas traktorius. Anas įvykis irgi baigėsi laimingai – nenukentėjo nei gatve važiavę kiti eismo dalyviai, nei šaligatviu žingsniavę pėstieji. Galbūt todėl apie paskutinįjį įvykį policija nebuvo informuota. Tačiau laiminga avarijos baigtis negarantuoja, kad įvykio kaltininkai išvengs atsakomybės. Bent jau taip kalba Tauragės policijos atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė.

– Kelių eismo taisyklės numato, kad eisme dalyvauti gali tik techniškai tvarkingos transporto priemonės. Vairuotojai turi jausti atsakomybę ir už gabenamo krovinio bei kitų eismo dalyvių saugumą. Gabenant didesnio gabarito krovinius būtina saugumą įvertinti ir ties staigesniais posūkiais. Šiuo atveju, matyt, to nebuvo padaryta – vairuotojas neįvertino situacijos, be to, krovinys buvo nepritvirtintas, – sakė S.Šniaukštaitė.

Kelių policijos viršininkas Kęstutis Lukošius, peržiūrėjęs atsiųstas fotografijas, pažadėjo pasidomėti, kam priklauso transporto priemonė, ir išsiaiškinti nupasakoto įvykio aplinkybes. Vakar S.Šniaukštaitė patikslino turimą informaciją.

– Pareigūnai iškart nustatė, kam priklauso trinkeles gabenęs ir gatvėje krovinį pametęs automobilis. Susisiekta su įmonės, kuriai priklauso automobilis, savininku, surastas tądien jį vairavęs asmuo. Vairuotojas jau iškviestas į komisariatą apklausai, – vakar sakė S.Šniaukštaitė.

Įmonė ir automobilis registruoti Tauragės rajone.

Valstybinės transporto inspekcijos padalinio Tauragėje viršininkas Arvydas Gendrolius papildė, kad patikros mieste jo vadovaujami pareigūnai neatlieka.

 – Dirbame krašto ir magistraliniuose keliuose. Jeigu tokią mašiną pamatytume, neleistume važiuoti toliau, nors ir nebaustume. Tai – tiesiog krovinių vežimo taisyklių pažeidimas, kurį būtina pašalinti. Tokių pažeidimų Tauragės mieste matome gana daug. Tarkime, dabar vykstančių darbų Gedimino gatvėje metu sunkvežimiai veža akivaizdžiai per didelius kiekius biraus smėlio, juo teršia gatves. Kolegos didmiesčiuose yra gavę leidimus bausti tokius vežėjus ir miesto teritorijoje, o Tauragėje taip nėra. Mes negalime tokių vairuotojų bausti, tai turėtų daryti policijos pareigūnai, – sakė pašnekovas.

Pasak A.Gendroliaus, panaši situacija Tauragėje yra ir su medienos gabentojais. Dauguma tokių prekeivių, įsitaisiusių prie turgaviečių, verti baudų. Taip prikrauti sunkvežimiai gatvėmis važinėti negali. O ar kada į tai bus atkreiptas dėmesys, ar bus laukiama nelaimės, – laiko klausimas.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras